Rolands Zuters
Šajā sezonā „Dardedzes” sastavā notikušas ievērojamas izmaiņas. Šoreiz mazliet vairāk iepazīsim vienu no „vecajiem” puišiem. Rolands ir viens no centīgākajiem „Dardedzes” dejotājiem, ar savu apņēmību un mērķtiecību iemantojis cieņu gan no citiem dejotājiem, gan kolektīva vadības.

- Roland, kā Tev šķiet, kāpēc novembrī „Dardedze runā” ir ar un par Tevi?

Ar novembri kā mēnesi personīgi mani nekas nesaista. Tā ka, kā vienīgais pamatojums skanētu: "kaut kad jau vajadzēja pienākt arī manai kārtai"!

- Pastāsti, lūdzu, kā Tu nokļuvi „Dardedzē”?

Tas bija 2009. gada vasarā (maijs), kad ciemojos ballītē pie Raita G. Drīz vien pievienojās Evita, Reinis, Jānis Kazāks un vēl maza daļa no „Dardedzes”. Vēlāk sekoja citas ballītes atkal kopā ar dardedzniekiem, un kādā no tām saņēmu piedāvājumu pievienoties. Protams, sākumā šaubījos, vai vispār kaut ko tādu varētu darīt, jo ar deju saskare bija ļoti maza - ~2 gadi vidusskolā. Septembrī (2009./10.g. sezonas sākums) jau apmeklēju pirmo mēģinājumu. Par to, kā man gāja - tas jau ir cits stāsts.

- Kas būtu tas viens vārds, ar ko Tu raksturotu „Dardedzi”?

Angļu valodā ir tāds vārds 'versatile'. Latviski grūti tulkojas. Tas nav domāts "dažāds" vai "universāls", bet kaut kas tāds, kam pa "zobam" ir izaicinājumi, elastība attiecībā uz tiem. Kaut vai tā pati tērpu šūšana vai spēja noorganizēt "Greizo kompasu". Faktiski tā vārda pamatā ir katrs no mums, kas pirmdienās un trešdienās svīst Hanzas vidusskolas aktu zālē.

- Kura ir Tava mīļākā deja? Kāpēc?

Iesākot sezonu, esmu pamanījis, ka "Man deviņi bāleliņi" sāk vairāk un vairāk iepatikties, kaut gan sākumā tā man bija pati grūtākā tieši no apgūšanas viedokļa.

- Vai ir kāda īpaša vieta, kur Tev vislabāk patīk dejot? Mēģinājumu zāle, kāda īpaša skatuve, varbūt pludmale vai tomēr kas cits?

Viennozīmīgi Daugavas stadions, kas sagatavots deju svētkiem.

- Kāds, Tavuprāt, ir lielākais izaicinājums, ar ko "Dardedze" saskārusies pēdējā laikā?

Man šķiet, ka no pēdējā laika izaicinājumiem aktuālākais ir jaunu puišu izlaišana uz skatuves pirmajos koncertos. Tas jau vairāk attiecas uz mūsu vadītāju Ilzi. Pacietību un uzticēšanos tas prasa jau tieši no viņas. Bet puiši godam nostartēja.

- Un kāds ir lielākais „Dardedzes” panākums, ar ko lepojies?

Es domāju, ka noorganizēt "Greizo kompasu" tik ievērojamā līmenī ir panākums, kaut arī pats tur neesmu pielicis pirkstu.

- Smieklīgākais notikums, kas Tev nāk prātā no „Dardedzes” ikdienas?

To es nekad neaizmirsīšu, kad pirmo reizi uz VEF skatuves dejā "Saule un Mēness" novedu puišu pusi no skatuves dejas beigās, kad mums tur vēl vajadzēja stāvēt. Meitu puse palika stāvot un gaidot kamēr aizvērsies aizkars.

- Tu esi „Dardedzes” mājas lapas autors un uzturētājs. Pastāsti, lūdzu, kā Tev veicas ar šo darbiņu? Cik svarīgi ir citiem zināt, kas mēs esam un ko darām?

"Uzturētājs" šajā gadījumā ir plašs jēdziens - lapu uztur hostinga kompānija SIA "Area IT" un viņiem tas sanāk ļoti labi. Problēmas vispār nekādas nav bijušas. Septembra sākumā viņi veica migrāciju uz jaunu serveri, painformēja mani, lai veicu izmaiņas DNS serverī, un lapa jau drīz vien atkal darbojās, nu jau uz jaunā servera. Es domāju, ka neviens no gala lietotājiem to pat nemanīja. :) Mājaslapa ir neatņemama komponente jebkāda veida organizācijām. Tas jau ir solis pretī mērķauditorijai. Jautājums, cik daudzi no viņiem par to zina, un ja zina, tad, vai tur atrod to, ko meklē.

- Kādi ir trīs mērķi, ko Tu vēlētos „Dardedzē” sasniegt šīs sezonas laikā?

Viens no tiem ir saistīts ar WEB lapas uzlabojumu attiecībā uz galerijām. Pagaidām esmu "pakāries" uz vienas problēmas. Otrs - esmu sācis apgūt programmatūras izstrādi Andriod platformai - te ir viena ideja, ko gribu realizēt saistībā ar "Greizo kompasu". Trešais - rast vēlmi turpināt dejot nākamajā sezonā.

- „Dardedze” ir varavīksne, tāpēc jautājums – kura varavīksnes krāsa esi Tu? Kāpēc tā?

Pašam sevi ir grūti asociēt ar kādu lietu vai īpašību, ja neredzi sevi no malas. Zinu, ka esmu samērā intraverts, ko noteikti pārējie ir ievērojuši. Šādā gadījumā varētu būt kāda no aukstajām krāsām, piemēram, zilā. :)

- Ja Tev ļautu izvēlēties kādu pasaules mērogā ievērojamu cilvēku, lai dotos ar viņu galvu reibinošā ceļojumā, kurš tas būtu un kāpēc?

Uzreiz iedomājos par seru (Ričardu) Brensonu. Ja tas būtu iespējams, liktu viņam vēlreiz mēģināt labot rekordu ar lidojumu gaisa balonā. Droši vien nav nekāda izklaide, bet tie n-tie mēģinājumi aplidot Zemi liecina par viņa mērķtiecību un neatlaidību. Iedvesmojoša personība.

- Kas ir tas, ko par Tevi nezina neviens „Dardedzes” dejotājs?

Mans ikmēneša rēķins par elektrību! :)

- Par ko Tu vēlējies kļūt bērnībā?

Radinieks strādāja par komercpilotu, bieži pie mums ciemojās, un mēs pie viņa. Katru reizi viņa stāsti par atgadījumiem lika klausīties ar atvērtu muti, tāpēc man arī gribējās par tādu kļūt. Tad vēl visi tie celtnieki, policisti, jūrnieki, karavīri...

- Kādu Tu iedomājies mūsu kolektīvu 2018.gadā?

Tas ir atkarīgs no katra, kas ir kolektīvā. Pavisam savādāks, nekā kāds tas ir tagad - es domāju dejotāju sastāva ziņā.

- Tavs novēlējums „Dardedzei”!

Kļūt par labāko grupas kolektīvu, skatē izcīnīt augstāko vērtējumu. Lai netrūkst jaunu dejotgribētāju! Vēl "100" pastāvēšanas gadus!

Ko par Rolandu saka citi:
- Rolandam noteikti nepietiek ar rutīnu "darbs-mājas". Tāpēc ir "darbs-dejas-mājas", un runā, ka esot arī vēl dažas aizraušanās. Rolands sevi izaicina un sasniedz savus mērķus!
LV | ENG
Instagram Facebook Twitter