Jānis Kalpišs
Līdz šim esam iepazinuši „Dardedzes” jauniešus, tāpēc ir pienācis laiks tuvāk iepazīt arī mūsu vidējo dejotāju uzskatus, personības un ceļu līdz „Dardedzei”. Jānis noteikti ir viens no pamanāmākajiem „Dardedzes” dejotājiem – vienmēr smaidīgs, atsaucīgs, izpalīdzīgs. Kāds vēl? Tas lasītājam jāsecina pašam.

- Kas ir Jānis Kalpišs? Kā tu sevi raksturotu vienā teikumā?

Vienmēr pozitīvi noskaņots, praktiski neizsmeļams enerģijas avots, kam viss ir nieks. (To par mani ir teicis kāds labs cilvēks.)

- Pastāsti, lūdzu, kā Tu nokļuvi „Dardedzē”?

Nu jau laikam kādus četrus gadus atpakaļ mana sieva ar savu māsu sadomāja, ka vajadzētu tā kārtīgi atsākt dejot. Pierunāja Ilzi Kronbergu, ka “Dardedzei” vajadzētu savu vidējo paaudzi. Man vairs neatlika kurp sprukties. Tā es arī te nokļuvu.

- Kas būtu tas viens vārds, ar ko Tu raksturotu savu deju kolektīvu?

Kolhozs. Jā, mēs esam viens kārtīgs kolhozs.

- Kura ir Tava mīļākā deja? Kāpēc?

Grūts jautājums. Bērnībā man patika “Agotele”(tā es vismaz atceros tās dejas nosaukumu), “Ačkups”, skolas laikā “Es mācēju danci vest” un “Audēji”, tagad tā būtu “Gosti”. Kāpēc? Es īsti nevaru uz to atbildēt, vienkārši patīk vairāk un tur neko nevar izskaidrot.

- Vai ir kāda deju pasaules personība, kuru Tu apbrīno, varētu saukt par savu autoritāti? Kāpēc?

Tādas vienas personības man īsti nav, drīzāk varētu teikt grupa, kuru sastāda kolektīvu vadītāji, kas vada savus kolektīvus n-tos gadus un rada daudz jaunu un foršu deju.

- Vai ir kāda īpaša vieta, kur Tev vislabāk patīk dejot? Mēģinājumu zāle, kāda īpaša skatuve, varbūt pludmale vai tomēr kas cits?

Daugavas stadions un VEF Kultūras pils. Daugavas stadions, jo tas notiek tikai reizi piecos gados un tikai un vienīgi dziesmu un deju svētkos. VEF Kultūras pils, jo tur es jau no mazotnes dejoju koncertus un aizskatuves smarža, mazās ģērbtuves pagrabā u.c. lietas padara to par mīļāko skatuvi.

- Kāds, Tavuprāt, ir lielākais izaicinājums, ar ko „Dardedze” saskārusies pēdējā laikā?

Noteikti jaunrades skate Valmierā, lai arī mums īsti nevedās, tas šķiet mums ir tāds lielākais pārbaudījums un izaicinājums šogad.

- Un kāds ir lielākais „Dardedzes” panākums, ar ko lepojies?

Vislielākais panākums ir ikgadēja “Greizā kompasa” organizēšana. Tas ir ļoti grūti, katru gadu ir jānotur līmenis, nedrīkst atslābt. Tā turpināt!

- Smieklīgākais notikums, kas Tev nāk prātā no „Dardedzes” ikdienas?

To mums ir daudz. Gandrīz katru mēģinājumu ar mums notiek kaut kas smieklīgs. Bet tāds, kas iešaujas uzreiz prātā, laikam ir par pagājušā gada koncerts Vecpiebalgā, pareizāk sakot, par nokļūšanu tur. Bijām vesela kompānija vienā auto, kavējāmies uz mēģinājumu, par mums jau uztraucas un interesējas tie kolektīva dalībnieki, kas jau ir veiksmīgi nokļuvuši. Kāds zvanīja un interesējās - kur mēs esam un kāpēc kavējamies? Uz to mēs atbildējām, ka esam ceļā, bet, dēļ tā, ka mūsu auto ir mazi ritenīši (uz ziemu bija uzliktas mazliet mazākas riepas), mēs nevaram ātri pabraukt, tāpēc arī kavējamies. Vissmieklīgāk, protams, bija mums, kas brauca auto. Vēl tagad, ja kāds kavējas, mēs lietojam terminu - Laikam jau mašīnai mazi ritenīši!

- Kādi ir trīs mērķi, ko Tu vēlētos „Dardedzē” sasniegt šīs sezonas laikā?

Veseli trīs... es tik daudz mērķus šogad nemaz nebiju uzstādījis. Bet laikam viens no galvenākajiem ir iemācīties vairākas jaunas dejas, jo šogad īsti nav obligātā repertuāra, tad nu mēs varam ķerties klāt tam, kas sirdij un acīm vairāk patīk. Otrs - puišiem trešās vestes (kolhoza biedri gan jau manu sarkasmu sapratīs). Trešais - pēc ilgāka pārtraukuma aizbraukt uz kādu ārzemju festivālu.

- Pastalas vai zābaki? Kāpēc?

Zābaki. Tas ir solīdāk. Pastalas nēsāja ganu puikas, galīgi neder vidējai paaudzei. :)

- Kas ir tas, ko par Tevi nezina neviens „Dardedzes” dejotājs?

Man jau šķiet, ka par mani viss ir zināms. Jāpadomā. Nu nenāk nekas prātā.

- Par ko Tu vēlējies kļūt bērnībā?

Pats nespēju atcerēties, tāpēc pajautāju mammai, un izrādās, ka es gribēju kļūt par lidotāju.

- Kādu Tu iedomājies mūsu kolektīvu 2018.gadā?

Es ļoti ceru, ka pa nākamajiem četriem gadiem mēs augtu meistarībā, dejotprasmē u.t.t. un 2018. gadā skatē mēs spētu pietuvoties vai iegūt augstāko pakāpi.

- Tavs novēlējums „Dardedzei”!

Vienmēr būt krāšņai, kā tas pienākas būt “Dardedzei”!

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter