Agris Kurms
Lai arī „Dardedzes” dejotāju rindām Agris pievienojās tikai šajā sezonā, iefiltrējies kolektīvā viņš bija jau kādu laiku iepriekš. Un kāpēc gan ne – pieklājīgs puisis, kurš labi dejo, apzinīgi izturas pret visu apgūstamo un šogad ieguvis arī gada debitanta titulu. Agris noteikti nav tikai Annas aizstājējs. Viņš ir lieliski papildinājis kolektīvu – cerams, uz palikšanu.

- Kas ir Agris Kurms? Kā tu sevi raksturotu vienā teikumā?

Ārēji mierīgs cilvēks no laukiem, bet stūrgalvīgs bez gala.

- Pastāsti, lūdzu, kā Tu nokļuvi „Dardedzē”?

Ar "Dardedzi" iepazinos nesteidzīgi un vairāk caur kolektīva atpūtas pasākumiem, nekā caur dejošanu. Anna dažas reizes "paņēma līdzi" kopīgi paballēties, iepatikās labā kolektīva atmosfēra, un tā nu esmu šeit. Turklāt pēc dziesmu svētkiem bija pienākuma apziņa, ka vajadzētu palīdzēt kolektīvam aizpildīt tukšumus puišu aizmugurējās rindās.
Dejošana vidējās paaudzes deju kolektīvā vienmēr šķitusi lieliska brīvā laika fiziskā aktivitāte mazliet tālākā nākotnē, radās iespēja iemācīties pamatsoļus jau tagad, šādu iespēju taču nevarēja laist garām!

- Kas būtu tas viens vārds, ar ko Tu raksturotu savu deju kolektīvu?

Cements! Ļoti draudzīgs un saliedēts kolektīvs - gluži kā cements maisā!

- Kura ir Tava mīļākā deja? Kāpēc?

Pagaidām nezinu daudz dejas, bet man vislabāk patīk dejot "Man 9 bāleliņi". Šajā dejā kājas pašas skrien uz priekšu. Ļoti baudāma mūzika, gribas dziedāt līdz.

- Vai ir kāda deju pasaules personība, kuru Tu apbrīno, varētu saukt par savu autoritāti? Kāpēc?

Diemžēl jāatzīstas, ka deju pasaule man ir pilnīgs jaunums. Zinu sportistus, diriģentus, bet dejotāju personības drīz iepazīšu. Šobrīd mana deju pasaules autoritāte ir Inta!

- Vai ir kāda īpaša vieta, kur Tev vislabāk patīk dejot? Mēģinājumu zāle, kāda īpaša skatuve, varbūt pludmale vai tomēr kas cits?

Īpašu vietu pagaidām nevaru nosaukt. Man patīk mūsu mēģinājumu zāle, it īpaši kreisais aizmugurējais stūrītis, bet es ar nepacietību gaidu brīdi, kad uzdejosim brīvā dabā. Domāju, ka man tas varētu patikt! Patīk skatuves, kur var dejot brīvi bez spiešanās.

- Kāds, Tavuprāt, ir lielākais izaicinājums, ar ko „Dardedze” saskārusies pēdējā laikā?

Dardedzes izaicinājums pēc Dziesmu svētkiem ir kolektīva sastāva nomaiņa, kā rezultātā jāiegulda milzīgs darbs jauno puišu apmācībai. Paldies meitenēm, kas mūs pastumda un atgādina deju soļus aptumšuma brīžos! :) Kolektīva sastāva nostiprināšana ir galvenais izaicinājums. Citu šķēršļu mums nav, varam visu!

- Un kāds ir lielākais „Dardedzes” panākums, ar ko lepojies?

Kolektīva panākums ir tas, ka tas pastāv jau tik ilgus gadus un attīstās. Lepojos, ka kolektīvam ir Draudzīgā kolektīva slava. Un jā, panākums bija Jūsu lieliskais starts Dziesmu svētkos.

- Smieklīgākais notikums, kas Tev nāk prātā no „Dardedzes” ikdienas?

Sorry, bet pirmais kas ienāca prātā ir Arvīda saplēstās bikses un Agņeškas ratiņsoma Kandavā!

- Kādi ir trīs mērķi, ko Tu vēlētos „Dardedzē” sasniegt tuvākajā laikā?

Tuvākais mērķis ir pēc iespējas labi nodejot gaidāmajā skatē un nesastrādāt lielas muļķības uz skatuves. Otrais mērķis - uzdejot uz atklātas skatuves brīvā dabā. Trešais mērķis - pamēģināt vēl vienu sezonu uzdejot „Dardedzē” vai līdz brīdim, kamēr kolektīvu papildinās jauni augstākas klases dejotāji un noliks mani uz soliņa.

- Pastalas vai zābaki? Kāpēc?

Noteikti zābaki. Pastalas nekad dzīvē neesmu uzvilcis. Šņorēšanas tehnika rada mulsumu.

- Kas ir tas, ko par Tevi nezina neviens „Dardedzes” dejotājs?

Tādu faktu nav. Viena dejotāja par mani zina pilnīgi visu. :) Bet varbūt liela daļa nezina, ka es nāku no Cesvaines, strādāju par elektroinženieri, aizraujos ar kalnu riteņbraukšanu un futbolu. Un vēl noteikti nezina par manu sapni dārzā izaudzēt lēnīgu trusi ar garām, nošļukušām ausīm!

- Par ko Tu vēlējies kļūt bērnībā?

Vēlējos kļūt par ugunsdzēsēju. Visu bērnību nodzīvojos pa ugunsdzēsēju depo. Vēl joprojām ieraugot uz ielas ugunsdzēsējus sirds sitās straujāk. Sākot ar vectēvu visi ģimenes vīrieši ir bijuši ugunsdzēsēji. Esmu lauzis tradīcijas, bet nekas, varbūt vēl paspēšu laboties!

- Kādu Tu iedomājies mūsu kolektīvu 2018.gadā?

2018.gadā „Dardedzei” jau būs 3 kolektīvi: savējo mazo bērnu kolektīvs, jaunieši un vidējie! Būsim kļuvuši vecāki, gudrāki un vairs nejauksim dejām soļus. Zināsim visus klasisko vingrinājumu un pozīciju nosaukumus. Un, protams, kuplā skaitā skaisti nodejosim Dziesmu un deju svētkos.

- Tavs novēlējums „Dardedzei”!

Nešķirot un mīlēt savus dejotājus kā līdz šim, tad mūsu pulks paliks arvien plašāks un plašāks!

Ko par Agri saka citi:
- „Man deviņi bāleliņi”-priekš kam?! Man Agris-pilnīgi pietiek!
LV | ENG
Instagram Facebook Twitter