Evita Meiere
Viņa jau vairākus gadus ir TDA "Dardedze" prezidente un arī viena no dejotājām, kas kolektīvā pavadījusi ilgāko laiku. Evita ir saņēmusi nomināciju "Dardedzes dvēselīte" par neizsīkstošo enerģiju un dzīvesprieku, par patriotismu un dalību kolektīva dzīvē. Šķiet, ka, ja ir kāds cilvēks, kurš asociējas ar "Dardedzi", sevī iemiesojot visas varavīksnes krāsainās īpašības, tad tā ir Evita, kura arī piekrita atbildēt uz dažiem jautājumiem.

- Evita, kā Tev šķiet, kāpēc pirmā intervija notiek tieši ar Tevi?

Laikam esmu labs "izmēģinājuma zaķītis". :) Droši vien tādēļ, ka vēl pagaidām esmu "Dardedzes" prezidente? Un prezidentiem ir jārāda piemērs... :)

- Pastāsti, lūdzu, kā Tu nokļuvi "Dardedzē".

Pēc 2003. gada deju svētkiem nolēmu, ka gribu atsākt dejot un pavisam netīši kādā teātra izrādē satiku Madaru Lūku, ar ko iepriekš kopā bijām dejojušas BJC "Altona". Viņa mani uzaicināja atnākt uz "Dardedzi". Iepatikās un paliku! :)

- Tu esi "Dardedzes" prezidente. Pastāsti, lūdzu, kas ir tas, ar ko ikdienā nodarbojies. Ko nozīmē būt deju kolektīva prezidentam?

Ir jautri, jo parasti sanāk zināt visu par visu. :) Bet, protams, ir arī mazliet stresiņš un atbildība, jo zini, ka visi ar Tevi rēķinās. Kas prezidentam ir jādara? Ir jākontrolē, lai "Dardedzē" būtu forši ne tikai dejot, bet arī atpūsties, piemēram, rīkojot dažādus pasākumus un piedaloties citu kolektīvu pasākumos. Prezidents parasti ir tas, kas saņem pirmo informāciju un nodod to tālāk visiem dejotājiem. Ļoti svarīga ir arī valdes komanda, kas gan palīdz darbos, gan arī dalās savos vērtējumos, pieņemot dažādus lēmumus. Ir jābūt labā kontaktā ar vadību, palīdzot gatavoties koncertiem. Un ir vēl daudz visādās citas lietas.

- Kas Tev ir "Dardedze"?

"Dardedze" man galvenokārt ir cilvēki, ar ko kopā dejoju – lieliski draugi! Ir vienmēr prieks nākt uz mēģinājumiem, lai gan padejotu, gan arī kopīgi pasmietos! Un, protams, tas ir jauks veids, kā pavadīt savu brīvo laiku.

- Ja Tev būtu jāizvēlas tikai viens vārds, ar ko raksturot savu kolektīvu, kāds tas būtu?

Draugi

- Kura ir Tava mīļākā deja?

Man nav viena konkrēta mīļākā deja, bet ir vairākas, kas patīk, piemēram, Sasala Jūrīna, Es varēju sadziedāt, Stihija Uguns, utt. Pārsvarā patīk tādas ritmiskas un raitas dejas.

- Kāds ir lielākais izaicinājums, ar ko "Dardedze" pēdējā laikā, Tavuprāt, saskārusies?

Protams, pašreiz lielākais izaicinājums ir deju skate, kurā mums vajadzētu skaisti sevi parādīt un galu galā arī pašiem priecāties un lepoties par sniegumu.

- Kāds ir lielākais "Dardedzes" panākums, ar ko Tu lepojies?

Tie ir vairāki – pirmkārt jau, "Dardedzes" izaugsme dejas prasmē šo gadu laikā, kad šeit dejoju. Otkārt, ļoti draudzīgā un jaukā dejotāju attieksme vienam pret otru. Treškārt, protams, "Greizais kompass" – orientēšanās sacensības, uz kurām katru gadu piesakās aizvien vairāk kolektīvi. Un varam būt lepni, ka mums to izdodas lieliski sarīkot. Un man prieks, ka visus šos gadus to varēju rīkot.

- Smieklīgais notikums, kas Tev nāk prātā no "Dardedzes" dzīves?

Uj! Tādi ir bijuši ļoti daudzi, pat nevaru izvēlēties vienu īpašāko. Ir bijuši gan jautri ceļojumi ar visādiem piedzīvojumiem, gan kļūdas, kritieni un pat saplēstas bikses koncertos, gan arī neizsakāmi daudz pozitīvu emociju dažādos "Dardedzes" pasākumos.

- Un tagad mazliet par Tevi. "Dardedze" ir varavīksne. Tāpēc jautājums. Kura varavīksnes krāsa esi Tu? Kāpēc?

Manuprāt – zaļa, tā ir tāda pozitīva un dzīvespriecīga krāsa.

- Ja Tev piezvanītu un pateiktu, ka pēc pusstundas jādodas apmaksātā ceļojumā divām personām uz neapdzīvotu salu. Kas būtu tas, ko Tu ņemtu līdzi, kā rīkotos?

Ceļojuma TOP 3: Pase, telefons, naudas maks. :) Kā rīkotos – atrastu pietiekami traku līdzbraucēju un jau pirms laika būtu lidostā.

- Kas ir tas, ko par Tevi nezina neviens "Dardedzes" dejotājs?

Man tā pat kā visiem citiem ir 24h/diennaktī (cik zinu, daži par to šaubās). :)

- Ja Tev būtu iespēja dzīvot jebkurā laikā, ko Tu izvēlētos?

Man ļoti patīk mūsdienas, bet kādu laiciņu varētu pamēģināt padzīvot renesanses laikā.

- Par ko Tu vēlējies kļūt bērnībā?

Man bija daudz dažādas idejas – friziere, pārdevēja, floriste. Lai gan mazais brālēns reiz teica, ka man jākļūst par futbolisti. :)

- Kas ir tas, ko Tu gribētu iemācīties tuvākajā laikā?

Spāņu valoda. Un jau cenšos to darīt, bet kaut kā lēni sanāk. Taču zinu, ka agrāk vai vēlāk to iemācīšos.

- Tavs novēlējums "Dardedzei"!

Nekad nezaudēt krāsas & dejotprieku!

Ko par Evitu saka citi:
- Superaktīvs skuķis!
- Mūžam nemiera gars
- Diennaktī ir 27h.
- Radošuma spridzeklis
- Simpātiskais enerģijas lādiņš
- Greizais bez Tevis nebūtu!
- Brīnišķīgs cilvēks kas lieliski prot savākt kopā kolektīvu - gan iedrošināt, gan arī īstajā laikā pateikt stingru vārdu. :)
LV | ENG
Instagram Facebook Twitter