Ieva Sīmane
Pagājušajā pavasarī "Dardedzes" dejotāji Ievai uzticēja atbildīgu pienākumu – "Dardedzes" prezidenta amatu. Nu jau pagājis kāds laiciņš, un Ieva ir iestrādājusies, tāpēc šoreiz mazliet vairāk par to, kā viņa pie mums nokļuva, kas viņai ir deja, kāpēc tieši "Dardedze" un vēl dažiem interesantiem faktiem.

- Ieva, kā Tev šķiet, kāpēc esi izvēlēta šai sarunai?

Jo esmu jaunā "Dardedzes" prezidente? :)

- Pastāsti, lūdzu, kā Tu nokļuvi "Dardedzē"?

Šeit dejoja mani skolas deju kolektīva biedri. Atnākot uz Rīgu, bija skaidrs, ka gribu dejot, bet gribu to jaukā kolektīvā, uz kuru dejot nebūtu jānāk kā "uz darbu", tad nu pilnīgi nejauši satiku draudzeni, kura pastāstīja, ka "Dardedzē" nu gan ir fooooorši... Nemeloja!

- Kas būtu tas viens vārds, ar ko Tu raksturotu "Dardedzi"?

Prieks.

- Kura ir Tava mīļākā deja? Kāpēc?

Man uzreiz ienāca prātā divas, nevaru izvēlēties :) Viena ir tā, kas visiem - "Sasala jūrīna", otrā – iepriekšējā kolektīva vadītāja A.Mellupa "Visi ceļi guņiem pilni". Abām mūzika spēcīga, pati deja aizrauj. Man jau patīk tādas dejas, kur var "izdauzīties" un izskrieties, bet šīs tad sanāk izņēmums – tādas skaistās.

- Vai ir kāda īpaša vieta, kur Tev vislabāk patīk dejot? Mēģinājumu zāle, kāda īpaša skatuve, varbūt pludmale vai tomēr kas cits?

Man patīk visur :) Galvenais, lai potītes paliek vietā :D

- Kāds, Tavuprāt, ir lielākais izaicinājums, ar ko "Dardedze" saskārusies pēdējā laikā?

Nebūšu oriģināla :) Godam startēt A grupā.

- Un kāds ir lielākais "Dardedzes" panākums, ar ko lepojies?

Startēšana godam A grupā un dalība kā A grupas kolektīvam šajos Deju svētkos.

- Smieklīgākais notikums, kas Tev nāk prātā no "Dardedzes" ikdienas?

Hmmm, nez’... Es jau pati esmu smieklīga – mēdzu "aizmirst", kādi tērpi pie manis ir vai nav, un tad ļoti nopietni apgalvot pretējo. Patiesība gan parasti publiski "nāk gaismā", ak vai!

- Tu esi kļuvusi par "Dardedzes" prezidenti, pastāsti, ko tas Tev nozīmē, kādi ir Tavi plāni "Dardedzes" nākotnei?

Īstenībā tas bija diezgan liels pārsteigums, jo valdes vēlēšanu laikā "Dardedzē" dejoju tikai otro sezonu. Tādēļ tas nozīmē diezgan daudz – nedrīkstu pievilt deju biedrus, kuri ir man tik ātri uzticējušies, jācenšas būt labai prezidentei. Kā Evitai :). Gribētu kaut kā atrast to pieeju, virzienu, lai mums būtu tāds pamatīgs un veselīgs "viens par visiem, visi par vienu", katrs justos uzklausīts un vajadzīgs, un arī motivēts sasniegt vairāk. Meklēju, kā to izdarīt, kas varētu būt tās lietas, kas palīdzētu, jo kolektīvs ir tik stiprs, cik stiprs ir tā vājākais posms :). Vispār jau "Dardedze", manuprāt, ir ļoti draudzīgs, saliedēts un foršs kolektīvs, bet jākāpj taču uz augšu, vai ne?

- Kas ir trīs lietas, kas mums kā kolektīvam ir obligāti jāizdara nākamajā sezonā?

Jāceļ mūsu līmenis + tehnika, jānoorganizē megalielisks Greizais Kompass un jāaizbrauc uz kādu koncertu visiem kopā ar autobusu :D

- "Dardedze" ir varavīksne, tāpēc jautājums – kura varavīksnes krāsa esi Tu? Kāpēc tā?

Kā kurā brīdī, bet pārsvarā laikam tad trīs: zaļā, jo tā tāda dzīvelīga dabas krāsa, dzeltenā – silta un saulaina (es taču esmu saulaina? :) ) un oranža – tāda garšīga krāsa, neļauj ļauties īgnumam.

- Ja Tev ļautu izvēlēties kādu pasaules mērogā ievērojamu cilvēku, lai dotos ar viņu galvu reibinošā ceļojumā, kurš tas būtu un kāpēc?

Galvu reibinošais ceļojums noteikti izdotos ar Bear Grylls – Izdzīvotāju. Es gan nezinu, vai spētu ēst tārpus, čūskas un jēlu gaļu, bet jumts virs galvas būtu, lapiņas skrubinātu, un viņš taču vienmēr nonāk atpakaļ civilizācijā. Tas būtu vienkārši hardcore outdoor pasākums, forši!

- Kas ir tas, ko par Tevi nezina neviens "Dardedzes" dejotājs?

Man dikti patīk skaitīt kravas vilcienu vagonus, kad tie brauc garām, haha. Un man ir paniskas bailes no zirnekļiem, āaa!

- Par ko Tu vēlējies kļūt bērnībā?

Mākslinieci, bibliotekāri vai stjuarti :D Redz` kā - viens bērnības "sapnis" piepildījies :)

- Kas ir tas, ko Tu gribētu iemācīties tuvākajā laikā?

Daudz ko. Bet tas, ko mācos – veseļoties, izmantojot sevis (un draudzenes :) ) vāktās tējas. Atrast tādu kā vidusceļu, nenoliedzot nedz zinātni, nedz dabisko.

- Straujiem soļiem tuvojas jaunā deju sezona. Kāpēc jaunajiem dejotājiem jānāk dejot uz "Dardedzi"?

Jo uz "Dardedzi" vienkārši IR jānāk – nav daudz kolektīvu, uz kuru atnākot, Tu jau pēc pāris mēģinājumiem vari teikt - jā, MANS kolektīvs. "Dardedze" ir kolektīvs, par kuru var!

- Tavs novēlējums "Dardedzei"!

Augam un smaidām!

Ko par Ievu saka citi:
- Vienmēr gatava iesaistīties un darīt. Vai tev kādreiz beidzas arī iedvesma?
LV | ENG
Instagram Facebook Twitter