Mūsu tradīcijas

Tradīcijas ir tās, kas veicina piederības sajūtu kolektīvam, neatkarīgi no tā, kādas tās ir. Tās saliedē, palīdz iejusties jaunajiem dejotājiem, stiprina draudzību un padara dejošanu vēl interesantāku un krāsaināku.

- Pirmā tikšanās jaunajā sezonā -

Lai pienācīgi sagatavotos jaunajai sezonai, vasaras beigās dejotāji tiekas, lai pārrunātu nākamās sezonas plānus, tuvākos pasākumus un nospraustu mērķus, kuri sasniedzami jaunajā sezonā.

- Jauno dejotāju uzņemšana -

Sezonas sākumā tiek izsludināta jauno dejotāju uzņemšana, kuras laikā katram dejot gribētājam ir iespēja atnākt uz kādu no "Dardedzes" mēģinājumiem un parādīt savu vēlmi dejot. Parasti tie ir četri mēģinājumi, kuru laikā potenciālos dejotājus vērtē „Dardedzes” vadība un esošie dejotāji. Dejotāji piedalās treniņstundā, kurā tiek pārbaudītas viņu prasmes. Tiek izmēģināts viss – sākot ar pliē un šanē, beidzot ar polkām, palēcieniem un galopiem, protams, neaizmirstot arī žilbinošu smaidu un dejotprieku.

- Jaunie dejotāji -

Dzīvē vienmēr pienāk dažādas pirmās reizes, ko ir vērts atzīmēt. Tā darām arī mēs, atzīmējot katra dejotāja pirmo koncertu „Dardedzes” sastāvā. Savukārt, tad, kad jaunie jau nedaudz iejutušies, viņiem tiek dota iespēja saliedēties virtuvē, proti, cepot kūku „Dardedzes” karnevālam, kurā notiek arī jauno dejotāju iesvētības. Savukārt „Dardedzes” pavasara ballē notiek jauno dejotāju svinīga uzņemšana pilntiesīgu biedru kārtā.

- "Greizais kompass" -

Dejotāji, patiesībā, ir diezgan daudzpusīgi, tāpēc skaidrs, ka nepietiek tikai ar dejām. Mēs organizējam vienu no lielākajiem dejotāju pasākumiem, kurā katru gadu tiekas vairāk kā 500 dejotāju no dažādiem kolektīviem. Pajautājiet dejotājam, kas ir "Greizais kompass" un būs skaidrs, ka tās nav tikai orientēšanās sacensības. Tā ir kolektīva savstarpēja saliedēšanās, Latvijas skaistāko vietu atklāšana, iepazīšanās ar citiem dejotājiem, kā arī vismaz kilograms pozitīvu emociju un C vitamīna. Ierasts, ka nedēļu pirms lielā pasākuma sacensību trasi iziet paši „Dardedzes” dejotāji, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā, kā arī saliedētos savā starpā.

- Dardedzes pirts/karnevāls -

Ik gadu, tad, kad sezona ir teju pusē, „Dardedzes” dejotāji no skapjiem izvelk savus slēptos „es” un tiekas „Dardedzes” karnevālā, iejūtoties dažādos tēlos – pirmklasniekos, cirka māksliniekos, dažādos pasaku tēlos, eksotisku valstu pārstāvjos un pat Latvijas estrādes māksliniekos.

- Ziemassvētku vakars -

Ziemassvētki, šķiet, ir ģimeniskākie svētki, un „Dardedze” mums katram ir kā otra vai trešā ģimene, draugi un tuvinieki. Tāpēc tiekamies arī Ziemassvētku laikā, lai kopīgi ieturētu vakariņas, tiktos pie eglītes, apmainītos ar siltiem vārdiem un laba vēlējumiem.

- Dardedzes balle -

Pavasarī, kad dabā ir pārmaiņu laiks, arī „Dardedzē” ir pārmaiņu laiks, jo svinīgā pasākumā tiek ievēlēta jauna Valde, kura turpmāk uzņemsies kolektīva sabiedriskās dzīves un ikdienas organizēšanu. Šajā pasākumā par nopelniem tiek apbalvoti dejotāji dažādās nominācijās: gada debija, „Dardedzes” smaids, šanē un polkas meistari, zelta rokas, priekšzīmīgākie un aktīvākie dejotāji. Īpašs „paldies” par ieguldīto darbu no vadības tiek teikts arī gada labākajiem dejotājiem - meitenei un puisim.

- Citu kolektīvu pasākumi -

Mēs esam aktīvi un mums patīk draudzēties, tāpēc iespēju robežās piedalāmies arī citu kolektīvu organizētajos pasākumos. Spēlējam futbolu pie „Rotaļas”, basketbolu – pie „Vektora” viņu „Lielajā Egona kausā”, un tautas bumbu „Lielajā kaujā pie Gatves”, kā arī piedalāmies gan „Kalves”, gan „Danča” un „Bramaņu” organizētajos sporta pasākumos.

- Ceļojumi -

Deja ir latviešu nacionālais dārgums, tāpēc tikai loģiski šķiet, ar to dalīties arī ārzemēs, vai ne? „Dardedzei” patīk dalīties ar savām krāsām un dejotprieku arī ārzemju ceļojumos. Līdz šim latviešu skatuviskā tautas deja parādīta skatītājiem Krievijā, Holandē, Turcijā, Polijā, Lietuvā, Ungārijā, Dānijā, Portugālē, Beļģijā un Itālijā.

- Nometne -

Kad straujiem soļiem tuvojas deju skate vai kāds lielāks koncerts, „Dardedzes” dejotāji tiekas deju nometnē, lai piestrādātu pie detaļām, kurām ikdienas mēģinājumos varbūt īsti nepietiek laika, lai tīrītu un spodrinātu dejas soli. Pēc nometnes var ieiet arī pirtiņā, lai gandarījums par padarīto būtu vēl lielāks, bet nogurums ne tik liels.

- Jubilejas koncerti -

Reizi piecos gados tiek organizēti skaisti svētki – „Dardedzes” jubilejas koncerts, kurā parādīt to, cik krāsaina un skaista ir „Dardedze”, kā arī dot iespēju vecajiem dejotājiem kāpt uz skatuves un griezties vienā solī ar esošajiem dejotājiem. Ne reti pēc šiem koncertiem kāds no šiem vecajiem dejotājiem atkal kļūst par esošo dejotāju.

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter