Aprīļa pilieni 2017

2017. gada 8. aprīlis, Liepāja


Aprīlis ierasti ir mēnesis, kurā koncerts cits citam, bet par spīti uzkrātajam nogurumam, TDA “Dardedze” dejotāju modinātāji spalgi zvanīja 05:00 no rīta, lai jau pēc dažām stundām startētu XIII Tautas deju festivālā "Aprīļa pilieni", ko organizē Liepājas VPDK “Kvēle” ar Ingrīdu Lūku priekšgalā.

Uzreiz jāmin, ka "Aprīļa pilieni" mums ir labi zināmi – to pierāda pēdējo divu gadu sniegums, kas mērāms divās trofejās jeb pilienos.

Dienas pirmais cēliens ierasti tiek veltīts sportiskām aktivitātēm – šogad tas bija "švambols" jeb futbols ar švammes tipa bumbu. Lai izceltos uz citu komandu fona, katram kolektīvam bija jātērpjas kādā vienotā tēmā. Mūsu tēma bija bēgošās līgavas.

Komandas darbs gan laukumā, gan ārpus tā, atbalstītāju rindās, mums ļāva ļoti veiksmīgi aizvadīt grupu turnīru (neviens zaudējums), lai finālā tiktos ar "broļukiem" un galu galā arī triumfētu. Plats solis pretī kārtējai trofejai.

Neliels brīdis atpūtai un kolektīvi secīgi varēja izmēģināt savas dejas uz koncerta skatuves, lai pieslīpētu pēdējās nianses. Tāpat arī tika iemēģināts kopīgs, visu kolektīvu, fināla gājiens. Mūsu mēģinājumu aizrautīgi vēroja arī Lietuvas kolektīvs – it īpaši stiprā dzimuma pārstāvji, kas solījās pēcāk vakarā izdancināt mūsu daiļavas.

Līdz vakara daļai (koncertam) vēl atlika neliels brīvais brīdis, ko katrs izmantoja nedaudz citādāk – citi aizrautīgi vēroja turpat notiekošās Crossfit sacensības, citi nosnaudās (piektdiena dara savu :) ), citi vienkārši atpūtās un gatavojās vakaram.

Vakara daļā jeb koncertā mēs uzstājāmies ar trim dejām, kuras bija neliels pārbaudījums dažiem puišiem. Kā nu bez dažiem misēkļiem un kurioziem koncerta gaitā! Visbeidzot bija pienācis laiks ballītei, kuras laikā arī tika noskaidroti šī festivāla kopvērtējuma uzvarētāji – VPDK "Bikstenieki", kas pelnīti bija saņēmuši skatītāju simpātijas koncerta daļā. Garā diena dalībniekiem neliedza slīpēt deju grīdu – it īpaši aktīvi bija tieši tuvo zemju kaimiņi. Kā jau solīts, Lietuvas puiši izrādīja lielu uzmanību arī mūsu dāmām – it īpaši Zanei K. :)

Dienas laikā uzkrātās emocijas un nogurums darīja savu, un nedaudz pēc pusnakts jau posāmies atpakaļ ceļā uz Rīgu.

Paldies Liepāja – uz tikšanos nākamreiz!- Jānis Š. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter