45 g garšīgu smieklu

2017. gada 15. aprīlis, Kultūras pils “Ziemeļblāzma”


Šosezon katrs dardedzietis noteikti gaidīja pavasari – jo “Dardedze” svin 45 gadus, un, kā jau kārtīgā jubilejā klājas – neiztikt bez izdejošanās koncertā, un pēc tam turpināt izlocīt kājas jubilejas ballītē. Tā nu lēniņām, bet tomēr tik ātri, pienāca 15. aprīlis ar “45g garšīgu smieklu”.

Lieki teikt, ka šim koncertam gatavojāmies visu sezonu, lai koncertā gardēžiem priekšā celtu tikai vislabāko un garšīgāko repertuāru. Mūsu 3 šefpavāri – Ilze, Kristaps un Edgars nepagurdami cepa, bēra garšvielas un plānoja ēdienkarti. Ilze izvēlējās galvenās sastāvdaļas, sālīja, piparoja un cukuroja mūs katru pirmdienu un trešdienu, Kristaps uzlika pa odziņai un noformēja katru dejas porciju ar savu baletdejotāja graciozo redzējumu, bet Edžiņš – mmm, viņa mūzika rūpējās par možu garu un palīdzēja Ilzei izkopt mūsu dejas soļus līdz absolūtai gatavībai tos likt uz galda, ai, skatuves.

Lielo dienu sākām jau no paša rīta, lai izdejotu cauri visu savu ēdienkarti, vēl piebērtu pēdējo šķipsniņu garšvielu. Svētku sajūta dienas garumā? Tas noteikti bija par mums, jo kājas pašas no sevis cilājās un nesa no vietas uz vietu pa skatuvi. Kad divi mēģinājumi garām, atliek vien uzvilkt svētku tērpus un doties uz skatuvi, kurai vēl priekškars aizvērts, un, kā jau ierasts pirms ikviena koncerta, kā aperitīvs izskan mūsu stiprais “Es varu, tu vari, mēs varam – CEMENTS!”. Nu mūsu ciemiņiem laiks atvērt ēdienkartes un baudīt, baudīt, baudīt...

Ko gan par koncertu saka mūsu viesi? Kāds nācis ar domu paskatīties, kas nu tur būs, un beigās pat nācies aplaudēt; vēl kāds ir sajutis to, ka mums patiešām patīk tas, ko darām un no skatuves saņēmis daļiņu mūsu prieka un enerģijas. Citus sajūsmināja mūsu īpašais starpbrīža piedāvājums – ābolmaizītes un bezē, un jutušies tik ļoti gaidīti mūsu omulīgajā virtuvē nobaudīt deju ēdienus, ka dzirdējuši blakussēdētājus izvēlamies ēdienus no mūsu ēdienkartes :) .

Vakara turpinājumā esošie un bijušie dejotāji pulcējās uz balli, kurā tika teikti daudz “paldies”, skanēja smiekli, tika piešķirtas ikgadējās un gaidītās nomināciju glāzes, kā arī atklāta sezonas lielākā intriga – mūsu gada dejotāja šogad ir Zane Z., kuru uz kopējo deju veda mūsu gada dejotājs Artūrs E. Ballīte, kā jau mums ierasts, līdz rīta gaismai, bet sezona TDA "Dardedze" nepavisam vēl nav beigusies – gaidīsim Jūs uz koncertiem, sekojiet mūsu gardēžu piedāvājumam!

Lielu paldies par iespēju gatavot skatuves gardumus sakām Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, VEF kultūras pilij un Kultūras pilij “Ziemeļblāzma”!

PS - Vai Tu zināji, ka atklājot, ka kājās nepareizās bikses, apmēram 2 minūtes pirms dejas, puisis spēj tās pārvilkt? Un ja meitene prasa, kur ir puķes, ar lielu pārliecību tiek teikts, ka aizskatuvē (kur patiešām ir spainis ar puķēm), pirmajos dejas akordos nākas saprast, ka izmisums sejā parādās tādēļ, ka tiek meklētas mākslīgās puķes matiem? Un ka skatuves priekškars nepavisam nav skaņu izolējošs? :)


foto autori: Sandra Melnalksne un Emīls Trauliņš


- Ieva S.-

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter