Ikgadējais Dardedzes pirts pasākums 2012

2012.gada 8.decembra dienas pirmajā pusē sabiedrībā tik ļoti iemīļotie skatuves mākslinieki viens pēc otra ieradās vietā, kur tajā vakarā bija paredzēta lielā sadziedāšanās – TDA Dardedze gadskārtējā pirts pasākumā. Tuvojoties pirtiņai acu priekšā pavērās aina: gluži kā tā, kuru liek uz Ziemassvētku kartiņām – lauka vidū pirtiņa, visapkārt balts, neskarts sniegs un tas viss saules apspīdēts. Tā vien jau bija zīme, ka pasākums būs izdevies.

Pirms visi kopīgi varēja sākt atpūsties, bija jāveic visi nepieciešamie sagatavošanās darbi. Čaklo roku komanda ķērās pie darba – tika griezti salāti, ceptas piparkūkas un rotātas telpas. Laiks šādos darbos paskrēja nemanot un bija pienācis vakars, galds saklāts, telpas smaržoja pēc piparkūkām, un ballīte varēja sākties.

Vakaru atklājām ar aktivitātēm zirga mugurā lecot pa labi un pa kreisi, lecot pāri bedrēm un sveicinoties ar alni un muzikantu. Kad visi bija mazliet aizelsušies, varēja kāpt no zirga muguras lejā un turpinājumam katram tika piešķirtas īpašas krellītes, kuras bija jāsargā no pārējiem, kas uzmanīgi klausījās, ko katrs pasaka. Kā paši noskaidrojām, iztikt bez vārda „dzert” un visiem tā atvasinājumiem ir diezgan sarežģīti un krellītes ātri vien tika pazaudētas.

Spēle „Akmens, šķēres, papīrīt`s” tajā vakarā ieguva mazliet citu veidolu: uz mirkli pārvērtāmies par raganām, milžiem un rūķīšiem. Vakara turpinājumā rakstījām viens otram labus vārdus un izveidojām runu Ilzes dienas koncertam. Vēlāk – vakara galvenais uzdevums – dziesmas no sabiedrībā iemīļotajiem skatuves māksliniekiem. Mums uzstājās gan Kombuļu Inese, gan 100.debija, gan Baltie Lāči, gan Čikāgas piecīši, gan Viktors Lapčenoks un Nora Bumbiere, tāpat arī Dzeguzīte, Labvēlīgais Tips un Los Amigos. Viņus visus vērtēja bargā žūrija. Žūrija atzina, ka esot bijis ļoti grūti izvērtēt, kurš ir labākais, kad jāizvēlas no tik lieliskiem māksliniekiem, tāpēc uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji bija visi. Uz tādas jaukas nots arī turpinājās visa ballēšanās: ar dejām, pirtiņu, smiekliem un dziesmām.

Laiks paskrēja nemanot, un pienāca rīts. Visam reiz pienāk beigas, arī šim jaukajam pasākumam. Tā nu visi devāmies mājup ar lieliskām atmiņām par aizvadīto pasākumu un jau jaunām idejām par to, ko darīsim pēc gada.

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter