Ēverģēlības pensionāru gaumē

2013. gada 7.decembris, viesu nams „Kārkli”, Kandava

7. decembra agrā rītā aiz loga pavērās pārsteidzošs skats – laukā spīdēja saule, un no debesīm lēni krita vieglas sniegpārsliņas. Nekas neliecināja par iepriekšējās dienās lijušo lietu, dārdošo pērkonu, spēcīgajām vēja brāzmām un mutuļojošo sniegu. It kā pati Māte Daba būtu parūpējusies par to, lai TDA „Dardedze” cilts varētu pilnībā izbaudīt rūpīgi plānoto kolektīva saliedēšanas pasākumu „Dardedzes Pensionāru TV programma” Kārklos, kas aiz Kandavas.

Septīto reizi pārbaudījuši, vai viss vajadzīgais sakrāmēts somās, saskaitījušies un draudzīgi sasēdušies zirgspēku pilnos ratos, dardedzieši, vēl miegaini, spieda „gāzi grīdā” pretī pārbaudījumiem, dejām, priekiem, jautrībai un izsmalcinātiem ēdieniem pārpildītajai dienai. Pēc garā ceļa, ieturējuši īsu pauzīti, ieelpojuši svaigu gaisu un izkustinājuši kājas, dardedzieši, pensionāriem neraksturīgi aktīvā manierē, pikojoties un mēdoties, ļāvās iesildīšanās rotaļām. Ārkārtīgi smieklīgs, bet ļoti sirsnīgs mirklis bija, kad vairāk nekā trīsdesmit atbraukušo atpūtnieku, cenšoties izpildīt vienu uzdevumu, metās viens otram pretī, izveidojot pamatīgu burzmu apļa vidū. Interesanti bija arī uzzināt par sabraukušo dažnedažādiem dzīves gadījumiem, paradumiem un hobijiem.

Tikpat rotaļīgā gaisotnē tika „saķīmiķotas” komandas – surikāti, koijoti, vāveres un žirafes –, kuras šādos, nejauši izveidotos sastāvos jeb molekulās, raitā solī devās izpildīt Dardedzes TV raidījuma uzdevumus. Jau šajā brīdī iekarsuši, nolēkājušies, izklaigājušies, vieni devās uz „Ekstrasensu cīņām”, kurās kopīgiem spēkiem vai, drīzāk, pielietojot kolektīvo atmiņu, bija jāpārvar bīstamais mīnu lauks. Citi veica glābšanas operāciju „Medikopters 117” pārraidē, kurā vienam komandas loceklim, karājoties gaisā un esot pilnīgā pārējo komandas biedru kontrolē, no senām raktuvēm bija jāizceļ šumeru svētā ķīļraksta lauskas. Tikai saliekot šīs lauskas kopā, komanda varēja turpināt savu ceļojumu pie citiem uzdevumiem. Trešo uzdevumu vienas komandas izpildīja, pateicoties kopīgai lūgšanai, bet citas paļāvās uz savu veiklību. Šajā uzdevumā ar atbilstošu nosaukumu „Ticīgo uzvaras balss/ Neiespējamā misija” tika pārbaudīta katras molekulas kovalentās saites stiprība, komandai apskaujoties un cenšoties noturēties uz pavisam nelielas virsmas, uz kuras iepriekš jānokļūst, izmantojot parastu liānu (tādu pašu, kādu savulaik izmantoja Tarzāns). Arī ar šo grūto uzdevumu komandas tikušas galā smiedamās. Visbeidzot uzdevumā ar intriģējošu nosaukumu „Saimnieks meklē sievu” komandām bija iespējami īsākā laikā jāsameklē 13 mūsu platuma grādiem vairāk vai mazāk eksotiski dzīvnieciņi. Paguruši un izsalkuši, pārrunādami notikumus uzdevumu laukumos, dardedzieši pulcējās ap pirmatnējām metodēm iekurināto ugunskuru, uz kura lielā katlā jau vārījās gardā zupa. Sajūtot galvu reibinošu smaržu, visiem siekalas tecēja straumēm, draudot appludināt apkārtni. Drīz vien zupa bija gatava un vēl īsākā laikā pilnībā izēsta.

Pēc neilgas un atraktīvas pauzītes, kuras laikā paralēli tika uzstādītas skatuves dekorācijas un gatavotas vakariņas, sākās Dardedzes Pensionāru TV programmas piesātinātā vakara daļa. Scenāristi metās rakstīt pēdējos precizējumus sižetos, režisori meklēja, ar ko aizstāt mājās aizmirsto rekvizītu, aktieri steidzami grimējās un atkārtoja tekstu. Pārraide sākās ar jaunuzņemto dardedziešu priekšnesumu un milzīgās kūkas pasniegšanu īsteniem Dardedzes „pensionāriem”. Priekšnesums saņēma aplausus, kūka tika pieņemta un reizē ar to uzņemti arī „jaunie”. Programmas turpinājumā notika piecas! pirmizrādes no vietas. Skatītājiem bija iespēja iepazīties ar notikumu attīstību visus iespējamos seriālu ilguma rekordus pārspējušajā latviešu ziepju operā „Ugunsgrēks”, novatorisku un reizē filozofisku optometrijas klīnikas reklāmu, vienas vecmeitas nedienas otras pusītes meklēšanā realitātes šovā, Dardedzes pensionāru dzīves aktualitātes ziņu pārraidē, kā arī romantisku vakara pasaciņu par Pelnrušķīti un pašu, pašu, pašu skaistāko princi pasaulē. Katrs priekšnesums saņēma vētrainus aplausus, kā arī augstu bargās, bet taisnīgās žūrijas vērtējumu. Aktieru tēlojums bijis tik ticams, ka daži skatītāji steidzās izsaukt „ātros” saļimušajai „večiņai”, citi pierakstījās vizītē pie acu ārsta, bet pirmās rindas pilnā sastāvā metās zem galdiem, kad ziņu pārraides vidū trausla omīte pārvērtās par maniaku no šausmenes „Kliedziens” („Scream”).

Ar to vakars nebija beidzies – tas bija tikai sākums! Danči, mijoties ar pirts apmeklējumiem un tenku lapeļu aprakstīšanu, turpinājās bez apstājas līdz agram rītam par spīti tulznām un spēku izsīkumam.

Vienvārdsakot pasākums bija O.K. (savējie sapratīs).

- Aleksejs -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter