Aizvadīta Dardedzes ikgadējā balle

2014. gada 22.marts, Hanzas vidusskolas aktu zāle

Šī gada astronomiskā pavasara pirmajā brīvdienā – 22. gada marta vakarā – par Dardedzes mājvietu kļuvušajā Rīgas Hanzas vidusskolā notika kolektīva balle. Šīs pašas dienas saulainā rīta stundā, kad lielākā daļa rīdzinieku vēl tikai mostas no salda miega, sākās arī deju kolektīva treniņnometne. Kāds paburkšķēja, cita nožāvājās, taču visi cītīgi slīpēja deju soļus un paralēli iekārtoja telpu gaidāmajai ballītei. Meitenes brīvajos brīžos gatavoja tērpus koncertam, bet puiši atpūtās garderobē.

Nezinātājs varētu nodomāt, ka treniņnometne brīvdienā, pavasara sākumā un vienā dienā ar balli ir neprāts, taču zinātājs apstiprinās, ka dardedzieši nogurumu nepazīst. “Pavasara nogurums – kas tas tāds?” – šie vārdi varētu būt Dardedzes pavasara sezonas devīze.

Pēc nelielas atelpas no mēģinājumiem arī sezonas gaidītākā balle varēja sākties.

Īpaši nozīmīgs šis vakars bija kuplajam jaunpienācēju bariņam. Vētrainu aplausu pavadījumā Dardedzes kolektīvā īpašajā grāmatā oficiāli deklarējušies: graciozā balerīnas māsa Agnese, Annas aizstājējs Agris, centīgais Aleksejs, šlāgerīšu viszinis Andis, sniegavīrs Olafs Artūrs, smaidīgais sienāzis Daiga, pirmais čalis ciemā Edijs, Skārletai Johansonei līdzīgā Egija, vienmēr smaidīgā un skaistā Evija, koku labākais draugs Ģirts, latviešu meitene ar tetovējumu Ieva, pilots Tims Jānis, spridzeklītis Karīna, Ābolciema Lorēna Loreta, ballīšu zvērs Rasa, Mr. Pozitīvais Rūdolfs, kā arī saimē atgriezušās džaiva un čačas meistare Zane, nemiera gars Madara un topošais Eskulaps un ārstu recepšu dešifrētājs Dr. Arvīds. Iespaidīgs kolektīva pieaugums, kurš, jācer, pacels Dardedzi jaunos augstumos.

Balles oficiālās daļas turpinājumā tika noskaidroti dažādu simbolisku nomināciju ieguvēji. Agris godam aizstājis kolektīvā Annu, kļūstot par Gada debijas kausa ieguvēju. Pārējiem jaunajiem puišiem ir, kur tiekties! Mairita ieguva priekšzīmīgās dejotājas un Šenē meistares statusu, bet Reinis ieguva Polkas meistara statusu. Dardedzes smaidu pelnīti kļuvis allaž smaidīgais Jānis R. Papildu motivāciju censties vairāk ieguva nominācijas “kreisā kāja” neapšaubāmais līderis Aleksejs (mēs zinām, ka Tu centies! :) ), un Dardedzes aktīvākās dalībnieces statusu izpelnījās Agnese V., kura ar savu šarmu spēj satricināt un pārsteigt ballītes viesus.

Kolektīva vadība vienbalsīgi atzina Leldi un Jāni L. par Dardedzes labākajiem dejotājiem šajā sezonā, kuri ar lielisku attieksmi ir veicinājuši savu izaugsmi un pilnveidojuši savas prasmes. Individuāli katru dejotāju sveica arī Dardedzes kolektīva vadītāja Ilze, runas teica repetitore Inta, kā arī tobrīd vēl apmulsušais koncertmeistars Edžiņš.

Dardedze ir kolektīvs, kas kopā pavada daudz laika, organizē un piedalās daudzos pasākumos, tāpēc nominācijām tika izvirzīti ne tikai atsevišķi dejotāji, bet arī kolektīvie pasākumi. Ēverģēlības pensionāru gaumē, kas notikušas “Kārklos” Kandavas novadā, atzītas par labāko kolektīva ballīti, savukārt šo ēverģēlību laikā pārraidītajās ziņās iz pensionāru dzīves aktualitātēm kļuvušas par sezonas lieliskāko priekšnesumu. Dardedzes sezonas labākais koncerts – "Veselā miesā vesels gars" – notika pie sadraudzības kolektīva TDA "Zīle", Ķekavā. Sveiciens draudzīgajam Zīles kolektīvam! Visbeidzot par Dardedzes sezonas un, iespējams, visu Latvijas tautas deju kolektīvu sezonas labāko pasākumu bez pārsteigumiem tika atzīta Dardedzes firmas zīme – Greizais Kompass. Kolektīvo pasākumu nomināciju starpā kuriozā veidā iekļuvis deju grīdas lauzējs un jautrības iemiesojums Arvīds, sīvā konkurencē pats ar sevi uzvarot nominācijā „Dardedzes sezonas kuriozs”.

Vēl balles oficiālajā daļā tika paziņoti TDA “Dardedze” valdes vēlēšanu rezultāti. Vienbalsīgi uz atkārtotu termiņu valdē tika ievēlētas mūsu ņiprā valdniece – superīgā mamma Ieviņa, kā arī Dardedzes tērpu pārzine Evita. Jau ilgus gadus Arita izcili pildīja finanšu koordinatora pienākumus, bet tagad šī pilnvara tiek piešķirta profesionālajai blendera operatorei Līgai K., bet Dardedzes aktivitāšu atspoguļošanu un popularizēšanu nodrošinās žilbinošā Ilze M.

Kā jebkurš kolektīva organizētais pasākums, balles neoficiālā daļa notika bez pārsteigumiem – viss tika organizēts visaugstākajā līmenī, ēdienu un dzērienu bagātība pārspēja slātaviešu saimnieku drosmīgākās fantāzijas par mērnieka kunga dzīrēm, Runčuks (vakara vadītājs) bija uzdevumu augstumos, bet entuziasti-baumotāji skribelēja jaunākās tenkas, viss pasākums noritēja ierasti sirsnīgā atmosfērā, jautrībai nerimstot ne uz mirkli, un dejas turpinājās līdz spēku izsīkumam. Īsāk sakot, ballīte noritēja dardedziešiem raksturīgā stilā.

- Aleksejs -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter