Saule un pirmā īstā vasaras garša Somijā

Somija, 2014.gada 27.-29.jūnijs

Sezonas noslēgums mums ir bijis darbīgs – deju uzvedums „Lec, saulīte!”, Jāņi un tam visam papildus ar vasarīgu garšu nāca brauciens uz Somiju.

Jau 27. jūnijā pārāk agrā rītā plkst. 4:30 pulcējāmies pie „Origo”, lai dotos iekarot ziemeļus. Cits gulējis, cits strādājis visu nakti, cits aizgulējies, bet visi laimīgi, jo zina, ka ar „Dardedzi” garlaicīgi nemēdz būt!

Tiklīdz visi sakāpa autobusā, iestājās klusums, taču pēc Igaunijas robežas šķērsošanas, tika iedzīvināta ballīšu atmosfēra, kas turpinājās visa brauciena garumā. Pirmā pietura bija Tallina, kur devāmies uz prāmi ar atbilstošu nosaukumu – „Star”. Izbaudījām saulaino jūru, tax free veltes un pirmās kopbildes ar mūsu jauno draugu Normundu.

Pēc divām kruīza stundām prāmis pietauvojās Helsinku krastā, un mēs steidzāmies gūt pirmos iespaidus par pilsētu. Interesantas baznīcas, pieminekļi, saunas un atrakciju parks, kurā guvām nelielu devu adrenalīna. Vakarā nokļuvām Tamperē, kur bija mūsu kempings. Mmm, tur ir ļoti skaista daba, it īpaši vakarā, kad pat trijos naktī ir tik gaišs kā pie mums ap desmitiem. Šādās naktīs ir grēks aiziet gulēt, līdz ar to sarunas turpinājās līdz rītam, kad jau jābrauc tālāk.

Otrajā dienā apskatījām Tamperes centru ar radoša dizaina baznīcām, pirmo spiegu muzeju, kā arī citu atrakciju parku, kas deva vajadzīgo dzirksti koncertam Tamperes estrādē. Kā jau ievērojami mākslinieki, koncerta programmu iznesām vieni paši, ar smiekliem, ovācijām un teātri. Pēc 40 nepārspējamām minūtēm skatītājiem nekas cits neatlika, kā vien celties kājās un sajūsmā lauzt krēslus! Pēc koncerta vēl neliela pastaiga pa pilsētu un jau ceļā uz naktsmītni, lai gan šajā naktī reti kura gulta tika izmantota. Kopīgas vakariņas, smiekli, sarunas, atmiņas par deju kurioziem un „Kreicburgas polka” par godu vecmeitu ballītei, jo šķiet, ka teju visā kempingā zināja, ka atbraukuši latviešu dejotāji.

Nākamais, pēdējais rīts Somijā, 7:30 un visi jau sēž autobus. Labi, gandrīz visi. Ierodoties Helsinku ostā, šķita, ka debesis raud par to, ka mums jādodas mājās – darbu darbi sauc. Tallinā vēl uzmetām īsu skatu jūras muzejam, vecpilsētai un ar garšīgu vasaras sajūtu devāmies uz mājām.

Visu ceļojuma laiku mūs lutināja saule un negaidīti karsta temperatūra. Iegaumējiet, ka jādodas uz Somiju, lai iepazītos ar Normundu, kurš piedeva savu humora un asumiņa devu ceļojumam un „Dardedzei” (paldies Tev!), satiktu vasaru un to atvestu uz Latviju Jums!

- Rasa -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter