Pēc maģijas uz Cesvaini

2015. gada 31.janvāris - 1.februāris, Cesvaine

Frīdrihs Nīče reiz teicis, ka katra diena, kurā neesam dejojuši vismaz reizi, ir zaudēta. Kā vērtēt nedēļas nogali, kurā dejots teju visu laiku? Katrs dejošanas entuziasts atzītu, ka tā ir viņa sapņu nedēļa – dejot, dejot vēlreiz un padejot mazliet vēl!

Janvāra pēdējās dienas TDA „Dardedze” pavadīja Cesvainē, lai ikgadējā deju nometnē uzspodrinātu savu dejas soli. Februārī taču gaidāms lielais koncerts! Šķiet, Cesvainei piemīt kāda maģiska aura un īpašs gaiss. Lai dienu sāktu laicīgi, no Rīgas devāmies ceļā jau ap septiņiem rītā, taču tas nebija šķērslis būt enerģijas pilniem visas dienas garumā. Braucām meklēt maģiju un atradām arī – ziemas vidū cēli bridām cauri rudzu laukam, atgriezāmies bērnībā, uzspēlējot „Klipu klapu”, meitas ar mātēm baltu puķu guni kūra, un, miedziņu negulēdami, griezām Līgo dančus līdz pat jaunas dienas sākumam. Runā, ka nakts laikā bija ieradusies arī Liepājas kafijas melnuma mafija un torņu būvētāji no Jengas uzņēmuma. Maģija?!

Bet, ja nopietni, šīs brīvdienas nebija tikai par dejošanu vien – tās pat vēl vairāk bija par sajūtām. Par sajūtām, ko sniedz deja, par kopā būšanas sajūtām, par sajūtām, kas tik līdzīgas Deju svētku radītajām, kad viens otru atbalsta, pamāca, pavelk uz zoba, un kolektīvs kļūst vēl tuvāks, vēl vienotāks.

Cesvaines vidusskolā mūs uzņēma kā gaidītākos ciemiņus. Par to sirsnīgs paldies saimniekiem un mūsu pašu dejotājiem, kuri nāk no Cesvaines! Diezgan droši var apgalvot, ka mēs vēl gribēsim atgriezties šajā pusē – lai papildinātu tās maģiskās sajūtas krājumus! Un kas zina, varbūt šī kļūs par tādu skaistu tradīciju – agrā ziemas rītā klusi aizbraukt no Rīgas, lai ar deju soļiem pieskandinātu Cesvaini.


- Dana -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter