Pavasara balle

2015.gada 28.marts, Rīga

..un sajūtas, ka svarīgāks vairs nav nekas


Tradīcijas ir jākopj, tāpēc šī gada martu noslēdzām ar vienu no skaistākajām TDA „Dardedze” tradīcijām – Pavasara balli. Tajā netrūka ne sirsnīgu vārdu, ne dzirkstošu smaidu un skanīgu smieklu, ne tiešām negaidītu pārsteigumu.

Lai arī dienu daļa kolektīva aizvadīja sīvi cīnoties par „Dardedzes” godu TDA „Gatve” rīkotajā tautas bumbas turnīrā, vakarā visi bija enerģijas pilni un uzposušies pēc labākajām tradīcijām. Kā gan citādāk, ja ierastā deju zāle izdekorēta tā, ka tikai retais nesajutās kā skolas izlaiduma ballē, klases vakarā vai kādu draugu kāzās! Jā, jā, zāli tādu viegli romantisku padarīja miljons mazu gaismiņu un, kas zina, varbūt tas ir iemesls, kāpēc baumu kaste bija pārpildīta ar runām par dejotāju sirdslietām. Bet varbūt tas tomēr ir pavasaris?

Viens no Pavasara balles svarīgākajiem uzdevumiem ir jauno dejotāju oficiāla uzņemšana „Dardedzes” dejotāju rindās un iegrāmatošana mūsu īpašajā grāmatā. Kā teica Ieva, „ja Tu esi šajā grāmatā, tad Tu esi „Dardedzē”… uz mūžu!”. Šogad savu parakstu grāmatā atstāja 10 jaunie dejotāji – talantīga „zaļo pirkstiņu” īpašniece, potenciāla mūsu dullās Lullas konkurente ballīšu karalienes titulam, klusa viltniece ar potenciālu, neizlēmīgs mednieks un pļāpa, misters Propers un pirmais puisis Cesvainē, biznesa cilvēks-mobilais telefons, puisis, kuram ar 1 deju partneri nepietiek, rezultatīvs spēlētājs un atraktīvs dancinātājs, runcis visurgājējs ar Holivudas smaidu un reti pamanāms, bet ritmisks dejotājs.

Neatņemama balles sastāvdaļa ir arī „Dardedzes” nomināciju pasniegšana. Kurš to būtu domājis, ka šogad šī ceremonija būs iekļuvusi pat nakts ziņu tiešraidē! Taču par svarīgām lietām ir jāinformē iespējami plašāka sabiedrība, un šis uzdevums tika teicami izpildīts. Starp mums, meitenēm, runājot, gribējās taču turpinājumu vai vismaz atkārtojumu, vai ne? Par gada pasākumu pārliecinoši tika atzīta maģiskā nometne Cesvainē, kurai arī gada ballītes tituls kopā ar ballītēm pēc koncerta Salaspilī un mūsu pašu koncerta „Plaukstas sniegā”. Nometne Cesvainē bija piesātināta ne vien dejiskā un emocionālā ziņā, bet arī kurioziem bagāta, tāpēc par gada kuriozu atzīts epitetiem bagātākais kandidāts - Lindas duelis ar Inetu jeb tas, kā Linda nokautēja māsu. Ja ierasts, ka par labāko priekšnesumu tiek atzīts kāds visa kolektīva vai vismaz tā daļas priekšnesums, tad šogad Dāvis un viņa misters Propers bija tik iespaidīgs, ka citi priekšnesumi konkurenci vienkārši neizturēja.

Pēc īsas reklāmas pauzes nakts ziņas informēja arī par laureātiem individuālajās kategorijās. Par „Dardedzes” gada debitantu tika atzīts Āris, par šenē meistari - Lelde, kurai galva šenē laikā nekad nenoreibst, par polkas meistaru - Normunds, par gada smaidu, kas apžilbina ne vien skatītājus koncertos, bet arī Ilzi mēģinājumos – Zane K., par kreiso kāju – Ģirts, par gada aktīvistu, kas piedalās vienmēr un visur – mūsu pašu prezidente Ieva. Pagājušā gada kreisajai kājai Aleksejam ievērojams progress – šogad saņemts priekšzīmīgāka dejotāja tituls, bet Lindai par pašaizliedzīgāko caurumu lāpīšanu dejās - „Dardedzes” korķa tituls.

Talants veidojot tikai 50% no mākslinieka, pārējos 50% veido centība, treniņš, neatlaidība un attieksme. Arī šogad kolektīva vadība teica īpašu paldies sezonas labākajiem dejotājiem – šoreiz Annai un Normundam. Paldies par ieguldīto darbu, enerģiju un dejotprieku ne vien prožektoru gaismā, bet katrā mēģinājumā!

Kad balvas izdalītas un tiešraide beigusies, dejotāji atgriezās tur, kur viņiem ir īstā vieta – uz deju grīdas. Meiteņu kleitas plīvoja puišu griezienos, lidoja arī pa kādai kurpei, un īsti laikā atskanēja arī dziesma par lēno deju klases vakarā un sajūtām, ka svarīgāks vairs nav nekas.

Lai arī aiz loga jau kādu laiku rudenīgi līņā, mums izdevās uzburt īsto pavasara sajūtu. Kā vienmēr!


- Dana -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter