Citāds brauciens uz Lietuvu!

2015. gada 21. – 23. augusts, Alytus, Lietuva

Galamērķi mēs sasniedzām vēlu naktī. Nezinu, cik tieši tobrīd rādīja pulkstenis, jo droši vien tāpat, kā lielākā daļa braucēju biju pusi ceļa nogulējis. Kad pamodos, mēs braucām lejā no kalna pa šauru celiņu. Lejā pie ezera bija viesu māja. Blakus arī basketbola un volejbola laukumi, laivas... ļoti jauki. Visi no autobusa ātri iekārtojās mājīgajās viesu mājas istabiņās, izgāja apskatīt jauko apkārtni un devās gulēt, jo nākamajā dienā darāmo darbu saraksts bija pilns. Lielākā daļa gulēja maigu miegu...

Nākamās dienas pirmais apskates objekts bija kāds parks ar ļoti daudz mūsu vēstures atmiņas liecībām, kuras neierasti papildināja vairākas dzīvās radības, mums visvairāk atmiņā gan palika Emu. Tur bija arī vieta, lai atspirdzinātos, kurā katrs varēja veldzēties ar īsto lietuviešu kvasu vai kādu gardu saldējumu.

Pēc tam aizbraucām uzcept lietuviešu tradicionālo gardumu (Šakotis), kā arī ieturējām ļoti gardas pusdienas.

Dienas galvenais notikums, tomēr bija koncerts, tas notika mazā Lietuvas pilsētiņā, kuras nosaukumu es vairs neatceros. Koncertā piedalījās arī vietējie deju kolektīvi un dziedātāji. Bija interesanti tos pavērot no kulisēm. Svētki bija veltīti Baltijas ceļa 26 gadadienai. Koncerta beigās skanēja dziesma “Atmostas Baltija”, to klausoties stāvējām uz skatuves kopā ar Lietuvas dejotājiem. Sadevušies rokās bija gan visi mākslinieki uz skatuves, gan skatītāji - tas viennozīmīgi bija emocionālākais mirklis šī brauciena laikā. Pēc koncerta viesmīlīgie lietuvieši pacienāja mūs ar garšīgu zupiņu, kā arī sabučojām mūsu lielisko Danu par pirmo koncertu Lietuvā – kas ilgi nāk, tas labi nāk!

Vakarā svinējām mūsu deju kolektīva vadītājas Ilzes Kronbergas dzimšanas dienu. Tajā vakarā es sapratu, ka mājīgā viesu māja bija uzticēta mums vieniem pašiem un nebija neviena, kas varētu izlabot radušos problēmu ar elektrību pirmajā stāvā. Svinīgi pasākumu pārcēlām ārā pie mājas durvīm. Laternu gaismā, biljoniem zvaigžņu apmirdzētiem, jautrās sarunas tupinājās līdz pat rīta gaismai.

Svētdienas rītu sākām ar mēģinājumu, jo paredzēts vēl viens koncerts. Pirms koncerta vēl paspējam pastaigāt pa pilsētu – lielu parku – Alytus.

Pēc koncerta pamielojāmies ar vietējo ēdienu, ko tik nesa un nesa mums, lai gan vēderi jau bija pilni. Ar ierastajām bučām sveicām Arni un Kristapu ar pirmo koncertu Dardedzes sastāvā un sirsnīgi atvadījāmies no Almas, kura organizēja šo lielisko braucienu. Paldies!

Atpakaļceļā autobusā arī valdīja ļoti jautrs noskaņojums, nemaz nebija tik daudz sagurušo gulētāju.

Varbūt tas bija daudzo iespaidu dēļ, kas iegūti šo 3 dienu laikā, varbūt dzēriena dēļ, kuru mums deva pie garšīgajām pusdienām (žubrovka).

Un tad es sēžu autobusā, kad jau saule riet. Mēs braucam uz mājām. Ir tāds patīkams nogurums. Smaids uz sejas. Secinājuši esam, ka kopā mums ir jautri un jābrauc biežāk.

  • Pirmo reizi biju Alytus, Druskininkai
  • Pirmo reizi cepu to lielo lietuviešu tradicionālo cepumu
  • Pirmo reizi dejoju kopā ar lietuviešiem par godu Baltijas ceļam.
  • Pirmo sezonu Dardedzē esmu aizvadījis.
  • Pirmo reizi par to kaut ko uzrakstīju.
  • Check!


- Āris -

Video:

"Citāds brauciens uz Lietuvu!"

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter