Dumpis Noasa šķirstā!

2015. gada 21.–22. novembris, Vietalva, “Mailes”

Jaunā dejošanas sezona rit veiksmīgi jau kādu laiku, un dejotāju pulciņš šai sezonai ir izkristalizējies. Tradicionāli, ziemai tuvojoties, norisinājās gadskārtējais pasākums „Dardedzes pirts”, kurā satuvinās esošie ar jaunajiem dejotājiem, protams, neformālā gaisotnē. Un, kā jau ierasts, šajā pasākumā dalību ņēmušie, iejūtas kādā cita ādā, šogad dejotāji zvēros pārvērtās. :)

Punktuāli ievērojot norunāto ierašanās laiku, esam sapulcējušies jaukā vietā – Vietalvā, Vietalvas upes krastā, klusā meža ielokā. Visiem plašs smaids un dzirkstī actiņas – tajās sāk parādīties Dardedzes dalībniekos iemājojušie zvēru tēli. Un kur gan vēl zvērs jūtas labāk, ja ne svaigā gaisā, pie dabas krūts? Draudzīgi sadalāmies četros bariņos un dodamies vēl nebijušās ganībās ar ziņkāri – ko gan šogad labdari zvēriem būs sarūpējuši, kādas aktivitātes un uzdevumus sagādājuši!?

Uzdevumu izpildes praktiskā puse bija ļoti labi pārdomāta un pirms ziemas iestāšanās, tika apmācītas praktiskas iemaņas izdzīvot mežā – tie, kas to jau prot, atkārtot jau nenāks par ļaunu.

Viena no lietām bija saziņa. Ziemā guļošie zvēri dusmojas, ka visu ziemu kāds nemitīgi auro, rukšķ vai citādas skaņas izdod, tāpēc šogad nolemts ieviest jaunu saziņas veidu – semafors. Ja iesākumā vārdus nācās burtot, tad beigās jau varēja ar vienu zīmi pateikt „Paķersi man vienu „pipariņu” no kambara?” :)

Kad saziņa apgūta, sākts domāt, kā būs ziemā, tā solās būt ar bagātīgu sniega kārtu. Izmēģinājām, kā būtu pārvietoties virs zemes pa gaisa trošu ceļiem – bija patīkami, ka pat bailīgākie zvēri, sajūtot pārējo atbalstu, nenobijās un pildīja uzdevumu.

Neiztikt arī bez pavārprasmju pārbaudes – bet, ak vai! Labdarim tarbā caurums izplīsa un, ejot pa mežu visu pazaudējis un klūpot tarbu koka zarā uzmetis. Skrienot pa pēdām – aktīvi tika meklētas pazaudētās mantas, un, kad tarba veiksmīgi nocelta no zara un produkti atrasti, varēja uzcept gardas pankūkas. Ņam!

Mežā runā, ka pilsētas zvēri mākot rādīt visādus trikus, rāpties otram uz muguras, sēdēt uz galvas un smuki smaidīt – kas, brīvībā mītošie zvēri, esam sliktāki? Aiziet – ņemam un daram. Šeit mūsu talantu vislabāk parādīs zīmējumi alu sienās. :)

Te izskan plūdu trauksme – visi uz Noasa šķirstu! Nav jādomā ilgi, un zvēri ātri tajā saskrien un ieņem ērtākās vietas. Sākas cīniņi par migu, parādās pirmie saspīlējumi, rodas nesaprašanās zvēru starpā un pārgrupēšanās, zvēri sāk dumpoties, nepieciešams ātri mazināt spriedzi – jārīko sapulce!!! Tad nu secīgi viss tiek publiski runāts, meklētas atbildes – krāsaini, emocionāli, ar jūtām, dziedot un aktīvi kustoties un, protams, specefektiem. Un ticiet vai neticiet, tas palīdz – problēmas nav neatrisināmas un var dzirdēt no zvēriem smieklus un sajūsmas saucienus – galu galā zvēri līgst mieru un vienojas to visu atzīmēt ar kārtīgu ballīti visas nakts garumā. Jaunākie zvērēni ciemos nav ieradušies tukšām ķepām – ir sarūpēti pašmeistarotie gardumi, trīs kūku veidā, un, spriežot pēc zvēru ņurdieniem un čāpstināšanas, garšoja visiem! Urā! :)

Milzīgs PALDIES visiem pasākuma organizatoriem un viņu palīgiem, visiem, kuri iesaistījās, lai sarīkotu šo lielisko pasākumu! Paldies kūku meistarotājiem, izpildījuma latiņa tika pacelta! :)

Vēlos pateikties visiem zvēriņiem, kuri aktīvi iesaistījās un izpildīja sarūpētos uzdevumus! Tikai visi kopā, aktīvi darbojoties, spējam sasniegt rezultātu, kas ir skaists un baudāms!

Paldies arī jaukajam un skaistajam rītam – domāju, ka tā pateicība mums visiem par jaukajiem priekšnesumiem no Mātes dabas! :)- Arnis -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter