Divkārtējie čempioni!

2016. gada 16. aprīlis, Liepāja

Pēc pagājušā gada lieliskā triumfa, dardedzieši atkal bija gatavi doties ceļā uz Liepāju un deju festivālu "Aprīļa pilieni". Tas sastāv no divām daļām – pirmās, rīta daļas, kur komandas sacenšas pārbaudījumos un otrās – koncerta, rezultātu paziņošanas, un protams, balles.

Agrā sestdienas rītā, visi pulcējāmies pie mūsu mīļās Hanzas vidusskolas, lai sāktu ceļu uz Liepāju. Neskatoties uz to, ka bija ļoti agrs, visu sejās staroja smaids un autobusā bija dzirdami smiekli.

Kā jau katru gadu, katram kolektīvam vajadzēja ierasties kopīgā tēlā, pagājušo gadu ieradāmies noslēpumaini – maskās tērpti, bet šogad tika piepildīta klusā vēlme un nudien visiem atkārās žoklis, redzot baru vingrotāju no 80. gadiem. Un kā jau festivāla nosaukums vēsta tik tiešām Liepājā sāka līt lietus, bet mūsu vēlmi vēl vienu gadu paturēt skaisto kausu tas neatvēsināja! Neesam jau no cukura! :)

Šogad komandu pārbaudījums bija reizē azartiskuma, izaicinājumu un jautrības pilns. Komandām, kas sastāvēja no sešiem dalībniekiem, un atbalstītājiem bija iespēja iepazīt katru Liepāju kaktiņu, piedaloties foto-orientēšanās sacensībās.

Noskanot starta signālam, komandas devās ceļā un atbalstītāji, no kuriem jāsaka bijām vistrakākie un aktīvākie, devās līdzi. Pie katra kontrolpunkta, komanda ar milzu precizitāti un apskaužamu veiklību izpildīja dotos norādījumus, un beigu beigās "Dardedze" finišā jeb kultūras namā, dziedot un līksmojot ieradās pirmie!

Pēc nelielas atpūtas bija laiks arī koncertam. Šogad priecējām skatītājus ar trim dejām: “No tautas dvēselītes”, “Rikšiem laidu kumeliņu” un “Ābelīte”. Pēc koncerta sākās pasākuma vissatraucošākā daļa – rezultātu paziņošana! Tika vērtēts katrs mūsu solis – gan komandas un atbalstītāju iegūtie punkti dienas orientēšanās daļā, gan sniegums koncertā, ko vērtēja bargākā žūrija – mūsu mīļie skatītāji. Pēc punktu saskaitīšanas, žūrija paziņoja atzinību ieguvējus un festivāla uzvarētājus. Kad visu pārējo dalībnieku vārdu jau bija nosaukti un paldies pateikti, mēs sadevušies rokās sēdējām un cerējām, precīzāk jau gaidījām, kad tiksim izsaukti, jo bijām vienīgie, kurus vēl neizsauca. Un tad tas notika: "Uzvarētāji ir...Dardedze!!!". Ovācijas bija neaprakstāmas. Mūsu komandas pārstāvji devās uz skatuves, lai jau otro reizi vestu mājās "Lielo pilienu". :)

foto autori: Agris Klestrovs un Normunds Kaprano


Milzīgu paldies pasākuma organizatoriem – vidējās paaudzes deju kolektīvam "Kvēle" un tā vadītājai Ingrīdai Lūkai par silto un jauko uzņemšanu. :) Atgriezīsimies arī nākamgad, jo Liepājas iekarošana mums kļuvusi jau par lielisku tradīciju!- Paula -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter