Dardedze Dānijā – Triangle Folklore Festival

2016. gada 28. jūlijs – 9. augusts, Dānija

Divpadsmit brīnišķīgas kopā pavadītas dienas ar piedzīvojumiem, priekiem, asarām, bēdām, draugiem, dejām, smiekliem, vai ir vēl kas vajadzīgs, lai pateiktu – šis bija lielisks brauciens!

Viss sākās 28. jūlija agrā rītā, kopīgi atzīmējot manu dzimšanas dienu, sēžamies autobusā un dodamies pretī piedzīvojumam! Mēs vēl nezinājām, kas mūs sagaida! Brauciens caur Poliju vienmēr ir bijis nogurdinošs, tāpēc meklējām veidus, kā sevi un viens otru izklaidēt, lai ātrāk paskrietu laiks. Viena no, manuprāt, lieliskākajām spēlēm bija dungojamo dziesmu atminēšana, kurā pārākumu izrādīja Arnis.

Dānijas pilsētā Veijlē mēs dzīvojām lielā modernā skolā. Kopā bija deju grupas no 12 valstīm – Latvija, ASV, Beļģija, Katalonija, Dānija, Indonēzija, Itālija, Meksika, Serbija, Slovākija, Taivāna un Ungārija. Lieliskas deju grupas, katra ar savu individuālo dejas stilu, kas padarīja festivālu krāsaināku un interesantāku. Katrai bija 25 minūšu programma un 8 minūšu Gala programma. Braukājām pa dažādām pilsētām, kurās sniedzām abu veidu koncertus. Gala koncerti kopā bija četrās pilsētās – Assens, Gram, Viborg un gala noslēguma koncerts Veijlē.

Lai gan dejošanas grafiks reizēm bija ļoti intensīvs, mēs spējām rast laiku, lai kaut uz mirkli kļūtu par tūristiem un redzētu ne tikai dejošanas skatuvi. Arī abas brīvās dienas, kurās nebija neviena koncerta, izmantojām ļoti organizēti – bijām apskatīt rūnakmeņus, peldējāmies Dānijas ūdeņos un atgriezāmies nedaudz pagātnē 18.-20.gs.

Varētu teikt, ka esam nenogurdināmi, pa dienu koncerti un dejas, bet vakarā atkal turpinam dejot tikai brīvākā gaisotnē, apgūstot arī citu valstu deju soļus. Šādi sadraudzības deju vakari notika katru dienu, organizatoru organizēti vai pēc pašu iniciatīvas, tas jau vairāk nebija svarīgi. Būtisks bija kopā pavadītais laiks dardedziešiem savā starpā, kā arī ar jauniegūtajiem draugiem. Smiekli, dejas, ballīte nerima nevienu nakti. Paskatoties no malas, varētu padomāt, kur mums vispār ir tādas spēka rezerves, bet laikam jāteic, ka lielākoties tās tika iegūtas no pozitīvā piedzīvojumu piepildījuma, kas virmoja gaisā katru dienu!

Par šo lielisko braucienu jāsaka paldies mīļajai Ilzei, bez kuras kontaktiem ar festivāla organizatoriem mēs šurp nebūtu tikuši, paldies jaukajiem muzikantiem, kuri bija neatņemama festivāla sastāvdaļa, abiem šoferīšiem, kuri bija ļoti manevrēt spējīgi un vienmēr ar kādu jociņu uz zoba un paldies ikvienam no mums! Ne jau bez iemesla par mums teica, ka esam draudzīgākais kolektīvs!

Piedzīvojums pie piedzīvojuma, atmiņa pie atmiņas, jauni iespaidi, jauni draugi! Piedzīvojumu stāsti noteikti vēl kādu laiku virmos dardedziešu rindās!

P.S. Ar nedaudz detalizētāku stāstu par braucienu un nelielu bilžu apskatu var iepazīties šeit: liga-spakovska.blogspot.com- Līga Š. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter