"Greizais kompass"

TDA “Dardedze” dejotāji labprāt piedalās dažādos pasākumos un citu kolektīvu rīkotās sacensībās. 2008. gadā radās doma, ka arī pašiem vajadzētu sarīkot kādas sacensības, uz kurām aicināt savus draugu kolektīvus. Uzreiz sapratām, ka nevēlamies rīkot jebkāda sporta veida sacensības, kur uzvaru ļoti ietekmē dejotāju prasmes šajā sporta veidā. Nonācām pie idejas par orientēšanās sacensībām ar dažādiem kontrolpunktiem. Tā kā šo kontrolpunktu uzdevumi, kā arī meklēšanas norādes mēdz būt diezgan viltīgas, nosaucām sacensības par "Greizo kompasu".

Orientēšanās sacensību “Greizais kompass” mērķis ir veidot draudzīgas attiecības tautas deju kolektīvu un to dalībnieku starpā, kā arī pārbaudīt kolektīvu spēju sadarboties, ne tikai dejojot, bet arī neierastās situācijās pildot dažādus neparastus uzdevumus. "Greizais kompass" ļauj izpausties gan fiziskajām spējām un komandas garam, gan spējai tikt galā ar dažādiem atjautības un veiklības uzdevumiem.

Tā kā sacensības katru gadu norisinās oktobra sākumā – tā ir lieliska iespēja kolektīviem saliedēties pēc vasaras atpūtas, kā arī labāk iepazīties ar jaunajiem dejotājiem. Turklāt tā ir iespēja pavadīt aktīvu dienu svaigā gaisā un izbaudīt krāšņo Latvijas rudeni.

Līdz šim "Greizais kompass" ir norisinājies Cēsīs, Ogrē, Bauskā, Kuldīgā, Valmierā, Siguldā, Tērvetes dabas parkā, Salaspilī, Saldū un dažādās Rīgas apkaimēs. Dalībnieku skaits ir pakāpeniski audzis – no 150 dalībniekiem pirmajā gadā, līdz pat 800 dalībniekiem pēdējos gados, kas ir kļuvis par organizatoru nosprausto vēlamo dalībnieku skaitu, lai varētu saglabāt sacensību kvalitāti nemainīgi augstā līmenī.

Sacensību oficiālais tēmturis kompasinga fotogrāfijām un citām sociālo mediju ziņām ir #GreizaisKompass

Kur notiks nākamais „Greizais kompass”, kad sāksies kolektīvu pieteikšanās un kādus uzdevumus TDA “Dardedze” dejotāji būs sagatavojuši, tas, protams, ir noslēpums. Visērtākais veids, kā par to uzzināt – sekot līdzi jaunumiem sacensību lapā www.facebook.com/GreizaisKompass


LV | ENG
Instagram Facebook Twitter