"Greizais kompass"

TDA “Dardedze” dejotāji labprāt piedalās dažādos pasākumos un citu kolektīvu rīkotās sacensībās. 2008. gadā radās doma, ka arī pašiem vajadzētu sarīkot kādas sacensības, uz kurām aicināt savus draugu kolektīvus. Uzreiz sapratām, ka nevēlamies rīkot jebkāda sporta veida sacensības, kur uzvaru ļoti ietekmē dejotāju prasmes šajā sporta veidā. Nonācām pie idejas par orientēšanās sacensībām ar dažādiem kontrolpunktiem. Tā kā šo kontrolpunktu uzdevumi, kā arī meklēšanas norādes mēdz būt diezgan viltīgas, nosaucām sacensības par "Greizo kompasu".

Orientēšanās sacensību "Greizais kompass" mērķis ir saliedēt tautas deju kolektīvus un veidot draudzīgas attiecības kolektīvu starpā. "Greizais kompass" ļauj izpausties gan fiziskajām spējām, komandas garam, gan spējai tikt galā ar dažādiem atjautības un veiklības uzdevumiem.

Tā kā sacensības katru gadu norisinās oktobra sākumā – tā ir lieliska iespēja kolektīviem saliedēties pēc vasaras atpūtas, kā arī labāk iepazīties ar jaunajiem dejotājiem. Turklāt tā ir iespēja pavadīt aktīvu dienu svaigā gaisā un izbaudīt krāšņo Latvijas rudeni.

Līdz šim "Greizais kompass" ir noticis Rīgas centrā, Siguldā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Tērvetes dabas parkā, Āgenskalnā/Torņakalnā, Kuldīgā, Valmierā, Bauskā un katru gadu pulcējis aizvien vairāk dalībniekus – no 150 dalībniekiem pirmajā gadā, līdz pat 800 dalībniekiem 2015. gadā.

Kur notiks nākamais „Greizais kompass” un kādus uzdevumus TDA Dardedze dejotāji būs sagatavojuši, tas protams, ir noslēpums.

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter