Tirgus mode cauri laikiem – “Greizais kompass” desmito jubileju atzīmē Cēsīs

2017. gada 30. septembris, Cēsis

Cēsu pilsēta vēl tikai lēni modās rudenīgi mierīgai sestdienai, kad Cēsu pils parka estrādē jau pulcējās dejotāji no 30 dažādiem tautas deju kolektīviem – cits tepat no blakus kvartāla kājām nācis, cits pāri pusei Latvijas braucis, kopā vairāk nekā 700 dalībnieki. Un visi gatavi cīnīties par “Greizā kompasa” sacensību desmitā gada uzvarētāju titulu.

Sacensību atklāšanā pagājušā gada uzvarētāji TDA “Teiksma” svinīgi nodeva ceļojošo Greizā kompasa trofeju, kā arī komandas saņēma dāvanu maisiņus un pirmās norādes uzdevumu atrašanai. Šogad dalībnieki varēja pārbaudīt savu veiklību, atjautību un komandas garu 23 dažādos uzdevumos, kas bija sadalīti četros sektoros pa visām Cēsīm. Tā teikt, gan uzdevumus izpildīt, gan arī rudenīgi skaistās Cēsis kārtīgi izstaigāt (vai izskriet – tas pēc katras komandas pašas izvēles).

Šajās desmit gadu jubilejas sacensībās dalībniekiem bija iespējams gan vēlreiz izdzīvot iepriekšējo Greizo kompasu trakākos uzdevumus, gan arī skatīt vaigā pavisam jaunus izaicinājumus: atrast īsta produkta preču zīmes viltoto pāri; uztaisīt inflācijas raķeti un mēģināt aizšaut to līdz mēnesim; būt gataviem no savām drēbēm izveidot visgarāko virvi; ar ķermeņa lunkanuma palīdzību nokoordinēt magnēta ceļu caur labirintu; nobruģēt ielu, vai vismaz vienu kvadrātmetru smukā zīmējumā salikt; nekļūt viscaur slapjiem kādā no ūdens uzdevumiem; un nezaudēt komandas rīcības spēju pēc dopinga punkta apmeklējuma. Kā jau deju kolektīvu sacensībās, neiztika arī bez dejošanas – viens no uzdevumiem komandām bija piedalīties ar deju priekšnesumu Cēsīs notiekošajā Miķeldienas ražas svētku gadatirgū.

Kā pirmie sacensību finišu Cēsu Meža skolā sasniedza TDA “Ačkups”, kuri arī kopvērtējumā kļuva par sacensību “Greizais kompass 2017” uzvarētājiem. Otrajā vietā ierindojās TDA “Teiksma”, savukārt trešo vietu ieguva deju kopa “Bramaņi”.

Arī šogad sacensībām bija izvēlēts īpašais temats - “Tirgus mode cauri laikiem”, kuru ietvērām gan uzdevumos, gan arī aicinājām kolektīviem ņemt to vērā tērpu izvēlē. Greizā kompasa organizatoru komanda ar prieku secina, ka dalībnieki bija patiešām īpaši piedomājuši, lai savos tērpos šo tematu atspoguļotu. Galveno balvu par pārdomātākajiem un pamanāmākajiem tērpiem saņēma VPDK “Daiļrade”, atzinību ieguva arī TDA “Ritenītis” un JDK “Dzīpars”.

Kopumā sacensībās piedalījās 30 kolektīvi: TDA “Teiksma”; VPDK “Auda”; VPDK “Mārupieši”; LU tautas deju ansamblis “Dancis”; TDA “Rotaļa”; DA “Pērkons”; TDK “Zalktis”; TDA “Gauja”; TDA “Katvari”; deju kopa “Bramaņi”; TDA “Ritenītis”; TDA “Liesma”; JDK “Dejotprieks”; VPDK “Daiļrade”; TDA “Diždacis”; TDA “Līgo”; DA “Daiļrade”; JDK “Dzīpars”; JDK “Ūsiņš”; JDK “Vizbulīte”; TDA “Sprigulītis”; JDK “Imanta”; TDA “Gatve”; DA “Daiļrade” D grupa; deju kopa “Marmale”; TDA “Ačkups”; TDA “Kalve”; TDA “Ogre”; JDK “Sadancis” un VPDK “Artava”. Kā katram no kolektīviem sacensībās veicās, var redzēt kopējā punktu tabulā.

Uzvarētāju sveikšana un balle jau ierasti norisinājās Rīgas Nacionālajā sporta manēžā, kur par Greizā kompasa desmitās jubilejas cienīgu svinēšanu rūpējās latviešu turbofolka ansamblis “Oranžās Brīvdienas” un DJ Kristaps Zvirgzds. Uh, kas tā bija par ballīti! :)

Greizā kompasa organizatori pateicās par atbalstu sacensību rīkošanā Cēsu novada pašvaldībai un personīgi Cēsu novada pašvaldības sporta koordinatorei Rasai Siliņai, kā arī Cēsu tautas deju ansamblim “Raitais solis”, Ruckas muižai un Cēsu internātpamatskolai! Paldies arī sacensību uzdevumu un balvu fonda nodrošinātājiem: sporta un izklaides aģentūrai “Sniega cilvēks”; Zilver dzērienu darītavai; “Baltic Wild”; Dailes teātrim; “Bungee Sigulda”; izdevniecībai "Rīgas Viļņi"; SIA “Amserv Motors”; slēpošanas un atpūtas parkam “Ozolkalns”; maiznīcai “Flora”; SIA “Cido grupa”; drosmes tornim “Vells”; AS "Latvijas valsts meži" un “Mammadaba”; piedzīvojumu organizācijai “Lūzumpunkts”; Z/S “Garīši”; Valmiermuižas alus darītavai; aktīvās atpūtas un tūrisma inventāra veikalam “Gandrs”; SIA “Cannelle Bakery”; Gaļas pārstrādes uzņēmumam “Nākotne”; A/S “Smiltenes piens”; kā arī Unilever ar zīmoliem “Axe”, “Surf”, “Dove”, “Rexona” un “Lipton”.

Un, protams, Greizā kompasa organizatoru komanda saka paldies arī pārējiem TDA “Dardedze” un VPDK “Dardedze” kolēģiem par atbalstu sacensību tapšanā un godprātīgā uzdevumu izpildes tiesāšanā!

Plašāks ieskats sacensību “Greizais kompass 2017” norisē un fotogrāfijas - www.facebook.com, kā arī sociālo tīklu plašumos meklējot ierakstus ar tēmturi #GreizaisKompass- Eduards -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter