"Greizajam kompasam" 5 gadiņi

Jau izsenis zināms, ka īstam dejotājam šķērslis nav ne vasaras karstākā saule, ne ziemas bargākais sals. Tāpēc šī gada rudens vētras ir viegli pārdzīvojamas, ja vien pa rokai ir smaids par gaidāmajām aktīvajām nodarbībām svaigā gaisā.

Jau piekto gadu pēc kārtas Tautas deju ansamblis Dardedze rūpēja visu nepieciešamo, lai ikgadējā tautas deju kolektīvu sanākšana orientēšanās sacensībās "Greizais kompass" norisētu pēc iespējas jautrāk, atraktīvāk un veiksmīgāk. Sacensības līdz šim ne vien ļāvušas pavadīt dienu rudenīgi svaigā gaisā, bet arī vienojušas kolektīvus ārpus deju mēģinājumu zālēm, pārbaudot to vienotību un spēju sadarboties dejojot un pārvarot neierastas situācijas. Šogad "Greizais kompass" notika sestdienā, 6. Oktobrī un tajā piedalījās vairāk kā 600 cilvēku no 28 kolektīviem: Ačkups, Bitīte, Bramaņi, Čiekurs (jaunieši), Čiekurs (vidējie), Daiļrade, Dancis, Dejotprieks, Dzīpars, Gatve, Grieži, Jaunība, Latve, Liesma, Līgo, Ogre, Pērle, Ritenītis, Rīdzenieks, Rotaļa, Swedbank, Teiksma, Uguntiņa, Ūsiņš, Vektors, Videnieki, Zalktis, Zīle.

Sacensības šogad norisinājās Rīgā un sastāvēja no 20 kontrolpunktiem, kas bija izvietoti Āgenskalnā un Torņkalnā. Dalībniekiem tika piešķirtas kartes, mīklās izteikti kontrolpunktu vietu apraksti un bildes ar ēku fragmentiem, kuras tiem pa ceļam bija jāatpazīst. Līdz pat četriem pēcpusdienā notika savstarpējas dalībnieku mijas, tiem atrodot un vairāk vai mazāk precīzi izpildot uzdevumus. Uzdevumi prasīja zināšanas dejas mākslā, jo kolektīviem nācās iestudēt Fazer riesta deju, kā arī atpazīt tautas dejas pēc nelieliem video fragmentiņiem un nosaukt to horeogrāfus. Zināšanas tika vērtētas augstu arī Laimas konfekšu un Rīgas Dzirnavnieka Axa pārslu atpazīšanā, teātra izrāžu mūzikas zināšanā un dažādu dziesmu versiju, kas atskaņotas no beigām uz sākumu, atpazīšanā. Uzdevumi pārbaudīja komandas saliedētību, dalībniekiem reizē lecot pār auklu, pārvietojot spageti makaronu no salmiņa salmiņā, iztukšojot ūdens spaini ar ērmīgas tehnikas palīdzību, velkot Amsevr sarūpētos spēkratus, sazinoties ar morzas ābeces palīdzību. Un kā nu bez pārbaudījumiem pastalas izveidē, pareizās tirgus tantes atrašanā un matemātikas uzdevuma risināšanā, Gandrs alpīnisma sienas pieveikšanā?!

Pēc sīvas cīņas visas dienas garumā, Greizā kompasa ballē, kas vietu rada Rīgas nacionālajā sporta manēžā, tika apbalvota 2012. gada izmanīgākā, veiksmīgākā un saliedētākā komanda – TDA Gatve!

Arī citas komandas saņēma veicināšanas balvas no Greizā kompasa atbalstītājiem – Dreamer vīnus, Laimas konfektes, Aldara alu, īpašās Gandrs dāvanu kartes par oriģinālākajiem komandas tērpiem, Amserv motors balviņas ātrākajiem auto vilcējiem, Maritim Park Hotel Riga dāvanu kartes Greizā kompasa himnas autoriem.

Par atrakcijām visas dienas un nakts garumā rūpējās paši TDA Dardedze dejotāji, bet viņiem veiktos krietni vien grūtāk, ja nebūtu lielu draugu un sponsoru, tāpēc visas lielākās pateicības tiek Laima, Fazer, Aldaris, Amserv Motors, Axa, Dreamer, Maritim Park Hotel Riga, Rexona, Saga, Latvijas Valsts Meži, Gandrs, Ed. Smiļģa muzejs, O.Vācieša muzejs.

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter