Septiņjūdžu mežs un citi zvēri - Greizais kompass 2021

2021. gada 2. un 3. oktobris, Ziemassvētku kauju muzejs

2. un 3. oktobrī Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā un tuvākajā apkārtnē norisinājās 2021. gada Greizā kompasa sacensības. Kopvērtējumā pirmo vietu šogad ieguva Garkalnes novada kultūras nama “Berģi” Tautas deju ansamblis “Ritenītis”.

TDA “Dardedze” sacensības “Greizais kompass” tautas deju kolektīviem organizē kopš 2008. gada. Šogad, piemērojoties esošajai situācijai, tās gan bija atšķirīgas no ierastā. “Plānojot šī gada Kompasu, galvenās rūpes bija par dalībnieku drošību un par epidemioloģisko situāciju valstī kopumā. Bija bažas par neskaidro nākotni un ka Kompasa norisi vajadzēs atcelt pēdējā brīdī. Ņemot vērā apstākļus, par drošāko formātu izvēlējāmies pasākumu divu dienu garumā ar samazinātu dalībnieku skaitu, bez balles un ar virtuālo apbalvošanu”, stāsta Līga, Greizā kompasa uzdevumu kvalitātes kontroles vicedirektore.

Sacensībās šogad piedalījās 28 komandas no Rīgas un citām Latvijas pilsētām, kopumā abās sacensību dienās pulcējot vairāk nekā 400 dalībnieku. Lai arī sacensības norisinājās brīvā dabā, dalībnieku un organizatoru drošībai tās tika rīkotas tā sauktajā “zaļajā režīmā”, visiem iesaistītajiem esot ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Atšķirībā no citiem gadiem, šoreiz komandām jau bija pieejama karte ar visiem uzdevumu izpildes kontrolpunktiem. Protams, tas nebūtu Greizais kompass, ja viss būtu tik vienkārši. Karte bija bagātīgi papildināta ar viltus punktiem, no kuriem vismaz vienu kādam kolektīvam pat izdevās atrast. Vēsture gan klusē, kas un kādus uzdevumus viņiem lika šajā punktā pildīt. Īstajos uzdevumu kontrolpunktos šogad pamatā iztikām ar pašu spēkiem, tiesnešu lomās iejūtoties TDA “Dardedze” dejotājiem, gan ar nelielu papildus draugu palīdzību no VPDK “Daiļrade” un VPDK “Dardedze”. Jāatzīst, ka būt par Greizā kompasa tiesnesi arī ir piedzīvojums! Savās pārdomās par tiesneša darbu dalās Ilze: “Savā ziņā tiesneši ir priviliģēti, jo, lai gan nesanāk izskriet pasākumu kopā ar savējiem, mums ir iespēja satikt tik daudzus draudzīgus un lieliskus kolektīvus, dzīvot līdzi viņu azartam un iedvesmoties no viņu radošuma un iekšējās saliedētības! Mans pirmais Greizais kompass kā tiesnesei paskrēja nemanot - mugura slapja, mute sausa, balss pazudusi, bet tas viss ir sīkums, jo es kārtējo reizi pārliecinājos, cik forši ir būt Dardedzē un būt daļai no kaut kā tik liela, ilgi lolota un visu iemīļota kā Greizais kompass!”

Kā katru gadu, arī šogad Greizā kompasa organizatori bija parūpējušies par sacensību tēmu, kurā kolektīviem radoši izpausties. Izmantojot norises vietas sniegto iedvesmu, 2021. gada sacensību tēma bija “Septiņjūdžu mežs un citi zvēri”. Starp dalībniekiem varēja sastapt bites un kamenes, pašu Vinniju Pūku, ērgļus, sēņotājus vienā kolektīvā un krāšņas sēnes citā kolektīvā, vairāku stilu vienradžus, Sniegbaltīti un vairāk nekā septiņus rūķīšus, zaķus un citus meža zvērus, sivēntiņus un arī velnus. Abās dienās laika apstākļi lutināja ar sauli, ļaujot kolektīvu tērpiem vēl labāk izcelties apburošajā zelta rudens atmosfērā. “Organizatoriem galvenā balva bija 2. un 3.oktobra rīts, kad norises vietā sāka ierasties dalībnieki savos izdomas bagātajos tērpos un azartu acīs par gaidāmajiem dienas notikumiem,” atzīst Greizā kompasa uzdevumu kvalitātes kontroles vicedirektore Līga.


„Greizais kompass” 2021 rezultāti:

1. TDA "Ritenītis" 265 punkti
2. TDA "Kalve" 261 punkti
3. JDK "Vizbulīte" 250 punkti
4. VPDK "Stopiņš" 237 punkti
5. DK "Zalktis" 232 punkti
6. TDA "Teiksma" 227 punkti
7. JDK "Ūsiņš" 219 punkti
8. TDA "Rotaļa" 216 punkti
9. TDA "Ačkups" 213 punkti
10. VPDK "Teiksma" D 203 punkti
11. DA "Pērkons" 202 punkti
12. TDA "Rīdzenieks" 201 punkti
13. JDK "Imanta" 199 punkti
14. TDA "Vektors" 185 punkti
15. DA "Daiļrade" 178 punkti
15. JDK "Rīdze" 178 punkti
17. VPDK "Mēmele" 176 punkti
18. LU TDA "Dancis" 175 punkti
19. TDA "Gatve" 174 punkti
20. VPDK "Mārupieši" 150 punkti
21. JDK "Kalējs" 149 punkti
22. TDK "Čiekurs" 146 punkti
23. TDA "Lielupe" 139 punkti
23. JDK "Skulte" 139 punkti
25. VPDK "Auda" 135 punkti
26. TDA "Diždancis" 133 punkti
27. TDA "Liesma" 113 punkti
28. DK "Kursa" 82 punkti

Sacensību apbalvošanas ceremonija norisinājās dažas dienas vēlāk, 5. oktobrī Rīgā. Klātienē uz to bija aicināts ierobežots dalībnieku skaits, tomēr visiem sacensību dalībniekiem ceremoniju bija iespējams vērot Facebook tiešraidē. Klātienē tika apbalvotas pirmās piecas vietas ieguvušās komandas: TDA “Ritenītis”, TDA “Kalve”, JDK “Vizbulīte”, VPDK “Stopiņš” un DK “Zalktis”. Tāpat tika pasniegta virkne specbalvu, tai skaitā, par radošākajiem tērpiem, kuru ieguva TDA "Ačkups" (pirmā diena) un DK "Zalktis" (otrā diena). Ar visām balvu kategorijām un to saņēmējiem iespējams iepazīties apbalvošanas ceremonijas foto galerijā.

TDA “Dardedze” un Greizā Kompasa organizatoru komanda saka paldies visiem sacensību draugiem un atbalstītājiem par balvām un dažāda cita veida palīdzību, lai šī gada sacensības varētu notikt! PALDIES Latvijas Kara muzeja filiālei „Ziemassvētku kauju muzejs” un personīgi Dagnim Dedumietim un Robertam Līnim, SIA “Rimi Latvia”, aktīvās atpūtas un tūrisma inventāra veikalam “Gandrs”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Cido grupa”, Valsts asinsdonoru centram, “EK Handmade LV”, Zemessardzes Studentu Bataljonam, SIA “Sigulda Adventures”, maiznīcai “Flora”, Maraprint, SIA “Amserv Motors”, Ropejumping.lv, Latvijas Nacionālajam dabas muzejam, SIA “Cannelle Bakery”, SIA “ECOS” (BURSH alus darītava), pludmales sporta klubam “Beach Arena”, Zilver dzērienu darītavai, slēpošanas un atpūtas parkam “Ozolkalns”, SIA “Nordic Beverage” (Premium Dzērieni), Kurbads ledus hallei, SIA “Purenn”, ziepju darbnīcai “Ezervanna”, SIA “Purvu bridēji”, bāram/kafē “Ezītis miglā” un SIA “Brain Games”.

Paldies arī visiem Greizā kompasa dalībniekiem par labajiem vārdiem sacensību finišā un tagad vēlāk individuālās vēstulēs un sociālo mediju ierakstos! Mums prieks, ka jums prieks! :)

Plašāks ieskats sacensību “Greizais kompass 2021” norisē un foto albumi no abām sacensību dienām pieejami sacensību lapā - www.facebook.com/GreizaisKompassFoto: Māris Zaķis


LV | ENG
Instagram Facebook Twitter