Leģendārās grupas un sirdsmīļie solisti - Greizais kompass 2022

2022. gada 1. oktobris, Smiltene

1. oktobrī Smiltene pārtapa par neparasti tērptu mūziķu un dziedātāju pulcēšanās vietu, jo pilsētā norisinājās 2022. gada Greizā kompasa sacensības. 29 komandu konkurencē par sacensību uzvarētājiem kļuva TDA “Lielupe” no Jelgavas.

TDA “Dardedze” organizētās tautas deju kolektīvu sacensības šogad pulcēja vairāk nekā 700 dalībniekus no 29 komandām. Kā jau ierasts, arī 2022. gada Greizajam kompasam bija noteikta īpašā tēma - “Leģendārās grupas un sirdsmīļie solisti”, kura tika ievērota gan sacensību uzdevumos, gan dalībnieku tērpos. Kādi tad estrādes mākslinieki bija 1. oktobrī sastopami Smiltenē? Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka esot manīts maestro Raimonds Pauls un grupa “Dzeguzīte”, Andris Ērglis, Mazais Princis, diriģents Māris Sirmais ar pavadošo kori, Verka Serdjučka, komponists Mocarts, vismaz trīs versijas grupai “Kiss” un daudzi citi neparasti viesi!

Visas dienas garumā tautas deju kolektīvu komandas meklēja un pildīja uzdevumus, kuri pārbaudīja ne tikai dalībnieku maņas un prātu, bet arī komandas sadarbības spēku. Protams, neiztika arī bez slapjajiem uzdevumiem. Jāatzīst, ka tie gan tika pieveikti ar rudenīgajai dienai pārsteidzošu varonību! Sacensību finišā dalībniekus sagaidīja Greizā kompasa atbalstītāju nodrošināts launags ar sātīgiem kāpostiem un desām.

Greizā kompasa apbalvošanas ceremonija un balle norisinājās 1. oktobra vakarā Rīgā. Par 2022. gada sacensību uzvarētājiem kļuva TDA “Lielupe”, otrajā vietā ierindojās TDA “Dancis” un trešo vietu ieguva JDK “Imanta”. Atbilstoši tiesnešu balsojumam, labāko tērpu balvu saņēma JDK “Čiekurs” par rūpīgi veidotajiem Verkas Serdjučkas tēliem. Kamēr komandas aktīvi pildīja uzdevumus, neizpalika arī sacensību reportāžas kolektīvu sociālo mediju kontos. Šajā kategorijā radošākā kolektīva balvu saņēma TDA “Teiksma” par Andra Ērgļa dziesmas “Ripoja akmens” atraktīvo klipu. Savukārt par sociālajos medijos aktīvāko kolektīvu tika pasludināts JDK “Čiekurs”. Sacensību īpašajā sagatavošanās uzdevumā – ierakumu sveču veidošanā Ukrainas armijai, kopumā tika sagatavotas vairāk nekā 300 sveces un pateicību par lielāko sveču daudzumu saņēma TDK “Dzīpars”.

TDA “Dardedze” un Greizā kompasa organizatoru komanda saka paldies visiem sacensību sponsoriem, draugiem un atbalsta personām par nodrošinātajām balvām un dažāda cita veida palīdzību, lai 2022. gada sacensības varētu notikt! PALDIES: Smiltenes novada pašvaldībai, “H2O 6 kvartālam” un personīgi Diānai Kronei un Ģirtam Ozoliņam, SIA “Arbor Medical Korporācija”, aktīvās atpūtas un tūrisma inventāra veikalam “Gandrs”, JS Meistardarbs, SIA “Cido grupa”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Sigulda Adventures”, “Kaleitta” rotām, SIA “Purenn”, slēpošanas un atpūtas parkam “Ozolkalns”, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas Smiltenes postenim, SIA “ECOS” (BURSH alus darītava), DJ Kristapam Zvirgzdam, SIA “Amserv Motors”, ziepju darbnīcai “Ezervanna”, Z/S “Garīši”, Maraprint, SIA “Valmieras Olimpiskais Centrs” Valmieras Peldbaseinu kompleksam, SIA “Raunas ceplis”, bāram/kafē “Ezītis miglā”, SIA “Pranamat Sales & Marketing”, SIA “Anora Latvia”, Retro žiguļa nomai, SIA “Fazer Latvija”, fotogrāfam “Laurlapa”, SIA “Sarunas”, SIA “Pretspēks”, SIA “AK-IDarbi” un personīgi Alvim Viļumsonam, VIP “Ieviņa” dejotājiem un personīgi Reinim Rešetinam. Un īpaši mīļš paldies JDK “Buki” un personīgi Ievai Atarei, fotogrāfei Santai Paeglei, kā arī Agijai Sinkai no kafejnīcas/bistro “Trīs pipari un kūkas”.

Plašāks ieskats sacensību “Greizais kompass 2022” norisē un foto albumi pieejami sacensību lapā - www.facebook.com/GreizaisKompassFoto: Santa Paegle


LV | ENG
Instagram Facebook Twitter