III "Greizā kompasa" orientēšanās sacensības

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisinājās trešās Tautas deju ansambļa Dardedze organizētās deju kolektīvu orientēšanās sacensības "Greizais kompass". Sacensības pulcēja gandrīz pus tūkstoti dejotājus un viņu draugus no 19 deju kolektīviem - Bitīte, Bramaņi, Čiekurs, Dancis, Dejotprieks, Dzīpars, Gatve, Jaunība, Kalve, Liesma, Līgo, Ogre, Pavards, Rotaļa, Teiksma, Vektors, Zalktis, Zīle un organizatori – TDA Dardedze.

Diena bija lieliska – no rīta nedaudz atspirdzinoši vēsa, bet vēlāk jau jauki atvasarīga. Plašajā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja teritorijā komandām bija jāatrod 18 kontrolpunkti, un katrā kontrolpunktā izpildot uzdevumu, bija jāsavāc maksimāli vairāk Greizā kompasa naudiņas.

Komandām bija jānes miltu maiss lejā un augšā dzirnavu kalnā, tur pat arī samaļot dažus graudus miltos, bija jāšauj ar kaķeni Greizā kompasa mērķi, tumšā rijas telpā jāatrod zemē izkaisītas kinder oliņas, jādejo uz muzeja skatuves, jāatšķir dažādu novadu tautas tērpi, Piebalgas sētā jāizdomā un izteiksmīgi jānolasa Ķeņča runa, kā arī jāveic vēl daudz citi oriģināli un jautri uzdevumi.

Dažādos tērpos ģērbti dejotāji ne vien paši baudīja skaisto rudens dienu, bet arī priecēja muzeja apmeklētājus demonstrējot savas prasmes zivju tālmešanā ar pannu, sacaurumotas caurules piepildīšanā ar ūdeni, vēlāk tiekot mazliet apšļakstīti, soļojot ar milzīgām koka slēpēm, kas domātas 5 cilvēkiem, utt.

Pēc sacensībām dalībnieki pulcējās Pasaules mūzikas klubā ACCO, kur tika sveikti visi kolektīvi un 2010.gada "Greizā kompasa" uzvarētājam – tautas deju ansamblim Zīle no Ķekavas tika pasniegta ceļojošā balva – kompass kā arī lielais kauss ar Greizo kokteili. Tādu pašu lielo kokteili saņēma arī Bramaņi par visoriģinālākajiem tērpiem. Pēc oficiālās apsveikumu daļas turpinājās dejas un dažādi konkursiņi.

TDA Dardedze saka lielu paldies visiem sacensību dalībniekiem un līdzjutējiem, kā arī pasākuma draugiem un atbalstītājiem – Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, Pasaules mūzikas klubam ACCO, Fazer maiznīcai, Zaķumuižas ūdenim, Latvijas Zaļajam punktam, SIA „Piebalgus alus” un AS „Rēzeknes gaļas kombināts”.


Video:

"Greizais kompass" 2010 1.daļa
"Greizais kompass" 2010 2.daļa

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter