"Greizā kompasa" zelta rudens Siguldā

Saņemot tik daudz pozitīvas atsauksmes par "Greizo kompasu" bijām ļoti motivēti sarīkot vēl aizraujošākas sacensības šajā gadā un kā norises vietu izvēlējāmies tik ļoti rudenīgo un skaisto Siguldu un Krimuldu.

Arī šajā gadā dalībniekiem bija jāierodas notikuma vietā jau agrā sestdienas rītā. Šogad "Greizajā kompasā" piedalījās jau vairāk kolektīvi. Tie bija: Bramaņi, Čiekurs, Dancis, Dejotprieks, Kalve, Liesma, Līgo, Pavards, Rotaļa, Teiksma, Videnieki, Zalktis un Zīle.

Pirms starta komandas ieģērbās vienojošos elementos - citi puķainos halātos, citi bumbuļcepurēs, citi baltos kombinezonos. Pēc atklāšanas runas un ceļojošās balvas – kompasa – saņemšanas no pagājušā gada uzvarētājiem TDA Teiksmas, komandas kapteiņiem bija jāatrod speciāli katram kolektīvam apgleznoto "Greizā kompasa" ceļojuma maisiņu un sacensības varēja sākties.

Šogad kolektīviem kontrolpunkti bija jāatrod pēc tūrisma objektu aprakstiem, kuriem gan pietrūka daži svarīgi vārdiņi. Tos atminot, bija diezgan skaidri saprotams, kur meklēt uzdevumus, taču gadījās arī pāris pārpratumi.

Dalībniekiem vajadzēja izdziedāties Siguldas centrā, nodziedot pēc iespējas vairāk dziesmas ar vārdiem: „saule” un „dziesma”, stāvot uz Siguldas tilta ar mazu spainīti, kas iekarināts garā striķī sasmelt lielajā spainī Gaujas ūdeni, saskaitīt pakāpienus augstajām trepēm no Gūtmaņalas, dažiem puišiem vajadzēja kāpjot augšā, nest meitenes pičpaunā. Citā Gaujas krastā ar aizsietām acīm, tikai uzklausot komandas biedru norādes bija jāiziet labirints un galā jāpiepūš peldriņķis.

Protams bija arī uzdevumi saistīti ar vēstures zināšanām, kā arī deju prasmēm un to atpazīšanu pēc bildēm. Taču bija arī uzdevumi, kur dalībniekiem palīdzēja tikai veiksme – punktus varēja vienkārši izlozēt.

Finišā komandas ieradās ļoti dažādos laikos, citi paveica uzdevumus ļoti ātri un skriešus steidzās finišēt pirmie, saņemot papildus punktus. Citi kolektīvi mazliet apmaldījās vai nesteidzīgi izbaudīja rudenīgās Siguldas ainavas.

Lai uzzinātu rezultātus un kārtīgi nosvinētu lielisko dienu, vakara visi pulcējāmies ballītē. Katra komanda saņem pateicības un speciālās balviņas par dalību spēlēs, jo visi ir vienlīdz gatavojušies, piedalījušies, noguruši un atpūtušies - tādēļ Dardedze vēlas pateikt paldies! Taču galveno balvu šogad izcīna TDA Līgo.

Paldies arī kolektīviem par visiem jaukajiem apsveikumiem un paldies vārdiem, kas noteikti mūs motivē pacensties sarīkot nākamo "Greizo kompasu" ar vēl interesantākiem uzdevumiem!


Video:

"Greizais kompass" 2009 1.daļa
"Greizais kompass" 2009 2.daļa
"Greizais kompass" 2009 3.daļa

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter