"GREIZAIS KOMPASS" 2013 atskats

2013.g. 5. oktobris, Kuldīga

Šogad jau sesto reizi norisinājušās TDA „Dardedze” rīkotās orientēšanās sacensības „Greizais kompass”, kas gūto emociju ziņā tiek pielīdzinātas pat vasarā notikušajiem Deju svētkiem. Šī gada 5. oktobrī Kuldīgā pulcējās vairāk kā 700 dejotāji un viņu draugi, kas aizvadīja rudenīgi saulainu un piedzīvojumiem bagātu dienu mazpilsētas smalkajā retro stilā. Sacensībās ar spēkiem un atjautību mērojās 26 kolektīvi: “Abi Divi", “Bitīte/Auda", “Bramaņi", “Čiekurs" (jaunieši), “Čiekurs" (vidējie), “Daiļrade" (jaunieši), “Daiļrade" (vidējie), “Dancis", “Dejotprieks", “Dzīpars", “Gatve", “Grieži", “Jaunība", “Liesma", “Līgo", “Pērle", “Ritenītis", “Rīdzenieks" (jaunieši), “Rīdzenieks" (vidējie), “Rotaļa", “Swedbank", “Uguntiņa", “Ūsiņš", “Vektors", “Zalktis" un “Zīle".

Agrā rītā stundā „Greizais kompass” dalībnieki - mazliet miegaini, bet ar smaidu sejā un cīņas sparu sirdī - devās tālajā braucienā, lai satricinātu Kuldīgas apkārtni. Pēc tradicionālās atklāšanas ceremonijas, kuras laikā iepriekšējā gada uzvarētāji TDA „Gatve” svinīgi nodeva ceļojošo balvu, un dalībnieki tika iepazīstināti ar svarīgāko informāciju, sacensības varēja sākties. Šogad bijām sarūpējuši 20 jaunus, atraktīvus un viltīgus kontrolpunktus, lai dejotāji varētu kārtīgi izpausties un pārbaudītu savas fiziskās spējas neierastos apstākļos, mākslinieciskos dotumus un loģiskās prasmes. Lai šīs orientēšanās sacensības būtu azartiskākas un patiešām greizas, dalībniekiem tika izdalītas ačgārnas kartes un bildes atbilstoši katram kontrolpunktam. Tā kā Kuldīgā uzņemta leģendārā kinofilma „Emīla nedarbi”, tad arī „Greizā kompasa” dalībniekiem dažos uzdevumos bija iespēja atgriezties bērnībā un atsaukt atmiņā Emīla piedzīvojumus. Tika pārbaudītas dalībnieku zināšanas par dziesmām un dejām, kā arī SEB banka testēja to, cik gatavi eiro ieviešanai ir dejotāji. Ar aizsietām acīm, tikai ar garšas kārpiņu palīdzību, dalībniekiem nācās atpazīt „Very berry” un dažādus citus dzērienus, nosakot arī to izcelsmes valsti. Dalībnieki pierādīja savas loģiskās prasmes sērkociņu pārvietošanas uzdevumā, lauza lāzera starus, izmantojot spogulīšus, kā arī risināja rēbusu, lai noskaidrotu, kam pieder aita un kuram garšo sula. Komandas garu un saliedētību pārbaudījām tādos kontrolpunktos kā: garākās drēbju virtenes veidošana un puskailo pozēšana uz Ventas tilta, cilvēku pārnešana ar pašizgatavotām nestuvēm, un kā jau ierasts „Amsver motors”„ķēves” vilkšana. Dalībnieki uzdevumos atrādīja savas mākslinieciskās prasmes, dejojot pašu izveidotas dejas par tēmu „Vimmerbijā gadatirgus”, savukārt „Ādažu čipsi” kontrolpunktā noritēja kulināro prasmju pārbaude, kur dalībniekiem nācās pagatavot mīklu, izcept kartupeļu pankūkas un nomazgāt traukus. Protams, visiem bija iespēja izpildīt arī tradicionālo „Greizā kompasa” dopinga uzdevumu, atbildot uz āķīgiem jautājumiem. Lieliski dalībnieku fiziskās spējas varēja pārbaudīt „Milka”, „Grany”, „Tuc” kontrolpunktā, kurā norisinājās „Emīla nedarbu stafete”, savukārt „Sigulda Bungee” atbalstītajā kontrolpunktā dalībnieki pārbaudīja savas spējas balonu pārvietošanā.

„Greizais Kompass” dalībnieki visas dienas garumā šķērsoja padsmit kilometrus, tomēr neskatoties uz nogurumu ar gandarījumu sejās ap pulksten 17.00 finišēja Pilsētas laukumā, lai atgūtu spēkus, ieturētu siltu maltīti un dotos atpakaļ uz Rīgu – pasākuma noslēgumu un apbalvošanas ceremoniju.

„Greizais kompass” svinīgā daļa un apbalvošana notika Rīgas Sporta manēžā, kur par šī gada „Greizais Kompass” uzvarētājiem tika apbalvoti VPDK „Rīdzenieks” dejotāji, kas šajās sacensībās piedalījās pirmo reizi un tikai 8 cilvēku sastāvā! Par komandu ar labākajiem/ atbilstošākajiem mazpilsētas retro stila tērpiem tika atzīts TDK „Čiekurs”. Pēc apbalvošanas ceremonijas klātesošos pārsteidza grupas „Aarzemnieki” uzstāšanās ar dziesmu „Paldies latiņam”. Kā ierasts, neskatoties uz garo dienu un nogurumu, lustīgās dejas norisinājās līdz pat rīta gaismai.

Savukārt īpašās balvas tika pasniegtas:

  1. TDA „Dancis”, TDA „Grieži”, TDA „Rīdzenieks” kā erudītākajām komandām eiro jautājumos, saņemot specbalvas un atzinību no SEB.
  2. TDA „Zīle” par uzdevumu iesūtīšanu, saņemot īpašu „Ozolkalns” dāvanu karti.
  3. Meitene, kas nejauši izpeldējās Alekšupītē, par mierinājumu saņēma dāvanu karti no „Sigulda Bungee”, bet 2 meitenes, kas nedaudz cieta gumijas uzdevumā un puisis, kas pakļuva zem riteņiem varēs atpūsties „Maritim Park Hotel”.
  4. Dejojošais suns un viņa saimnieks nopelnīja dāvanu no „Rexona”.
  5. TDA „Zīles” puiši par lielāko uzdrīkstēšanos uz Ventas tilta saņēma „Rexona” dāvaniņas.
  6. TDA „Rīdzenieks” kā uzvarētāji saņēma arī dāvanu kartes no „Gandrs” un „Amserv motors” lietussargus.


Arī citas komandas saņēma veicināšanas balvas no „Greizā kompasa” atbalstītājiem – „Zilver mājas vīni” dzērienus, „Fazer” konfektes, „Ādažu čipsi” pakas.

TDA „Dardedze” vēlas pateikties visiem lieliskajiem dalībniekiem, līdzjutējiem un mūsu lielajiem palīgiem un viņu draugiem no TDA „Dardedze”, VPDK „Dardedze”, VPDK „Bandava”.

Pasākuma norise nebūtu iedomājama bez atbalstītājiem, tādēļ vēlamies izteikt Lielu pateicību mūsu atbalstītājiem: Ādažu čipsi, Activia, Amserv motors, Bungee Sigulda, Diskomānija, Fazer, Gandrs, Grany, Jaunais Rīgas Teātris, Jaunpils pienotava, Kuldīgas domei, Maritim Park Hotel Riga, Milka, Ozolkalns, Rama, Rexona, Saga, SEB, Sniega cilvēks, Tuc, Very berry, Zilver mājas vīns.


„Greizais kompass” 2013 rezultāti:

1. Rīdzenieks (vidējie) 159 punkti
2. Gatve 154 punkti
3. Ūsiņš 145 punkti
4. Līgo 143 punkti
5. Bramaņi 137 punkti
6. Čiekurs (vidējie) 134 punkti
7.&8. Dzīpars & Zīle 133 punkti
9. Dejotprieks 131 punkti
10. Dancis 129 punkti
11. Daiļrade (jaunieši) 125 punkti
12. Grieži 124 punkti
13. Ritenītis 122 punkti
14. Rotaļa 121 punkti
15. Liesma 119 punkti
16. Zalktis 115 punkti
17. Rīdzenieks (jaunieši) 114 punkti
18. Vektors 113 punkti
19. Abi Divi 109 punkti
20. Daiļrades zelts 107 punkti
21. Čiekurs jaunieši 105 punkti
22.&23. Bitīte/Auda & Jaunība 98 punkti
24. Pērle 97 punkti
25. Uguntiņa 94 punkti
26. Swedbank 85 punkti
LV | ENG
Instagram Facebook Twitter