Greizās olimpiskās spēles Valmierā

2014. gada 4. oktobris, Valmiera

Ilgi gaidītais 4. oktobris beidzot pienāca. Tās nebija tikai vēlēšanas un pilsoņa pienākuma izpildīšanas brīdis, bet gan prieks, gandarījums un lieliski pavadīta diena kopā ar saviem deju draugiem Valmieras svaigajā gaisā!

Katrs no 28 tautas deju kolektīviem to gaidīja citādāk, vieni iemēģināja slidas, otri hidrotērpus, vēl trešie atrada veiklākos bērīšus un gludākos šaha galdus, līdz tos bija laiks likt lietā, lai cīnītos par uzvaru un ceļojošo Greizā kompasa kausu.

Debesis sākumā pabiedēja ar dažām lietus pilēm, taču līgums par laikapstākļiem sen tika noslēgts un viss noritēja pēc plāna. Jau agrā rītā dalībnieki modās, lai ierastos Valmierā, plkst. 10:00 saņemtu instrukcijas, gardumus no mūsu lieliskajiem atbalstītājiem un dzirdētu skaļo STARTS! Tad Greizās olimpiskās spēles beidzot varēja sākties un visi skrēja uz pirmo no 20 kontrolpunktiem, lai azartiski pildītu organizatoru sarūpētos pārbaudījumus.

Pārbaudījumi tika sagatavoti tik dažādi, ka ikviens varēja izpausties. Bija jāskrien, jāveido Soču lāpa, jādomā, jābauda laistīšanās prieks un, protams, komandas spēks. Neviens nepalika vienaldzīgs, emocijas plūda aumaļām. Septiņas stundas komandas nemitīgi skrēja, orientējās, lai jau plkst. 17:00 ierastos finišā, kur dalībniekus sagaidīja karstas pusdienas. Komandām pulcējoties, visapkārt varēja dzirdēt sarunas vienīgi par dienas iespaidiem, kamēr organizatori rūpīgi saņēma rezultātu lapas, kuru noslēpums tika atklāts vakara grandiozajā ballītē Rīgas Sporta manēžā.

Atpakaļ ceļš no Valmieras uz Rīgu bija kluss, tika atvilkta elpa un uzņemti spēki vakaram. Dejas, smiekli, mūzika, rezultāti un atbalstītāju sarūpētās balvas. Rezultātus visi gaidīja ar neslēptu interesi, jo kā jau katru gadu Dardedze vērtēja ne tikai izpildītos uzdevumus, bet arī komandas koptēlu un izvēlējās individuālos aktīvistus, kuri visspilgtāk izcēlās visas dienas garumā.

Pulkstenis sita pusnakti, tātad patiesības stunda bija klāt. Visi sasēduši pie skatuves gaidīja… Ar bungu rīboņu un skaļiem sirdspukstiem fonā tika paziņots, ka balvu par komandas tērpiem šogad saņem vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daiļrade”, kā arī īpaši atraktīvi bijuši puiši no TDK “Čiekurs”.

Un tad – lielais trijnieks! Trīs no piecām komandām, kuras izpildīja visus kontrolpunktus. Bronza tika TDA “Dancis”, sudrabs TDA “Rotaļa”, bet godpilno zeltu, slavu un ceļojošo greizo kompasu pelnīti izcīnīja TDA “Bramaņi”, kuri, nepārtraukti skrienot, finišā bija 40 minūtes pirms kontrollaika. Esam lepni un sūtam sveicienus! Tiklīdz rezultāti tika paziņoti, sajūsmas kliedzieni izskanējuši, dejas un mūzika turpinājās līdz rīta gaismai. Dejotāji ir nenogurdināmi!


„Greizais kompass” 2014 rezultāti:

1. Bramaņi 440 punkti
2. Rotaļa 431 punkti
3. Dancis 418 punkti
4. Vektors 395 punkti
5. Daiļrade (jaunieši) 383 punkti
6. Zalktis 373 punkti
7. Gatve 368 punkti
8. Ačkups 358 punkti
9. Liesma 336 punkti
10. Swedbank 325 punkti
11. Ūsiņš 324 punkti
12. Teiksma 319 punkti
13. Dejotprieks 308 punkti
14. Bitīte 287 punkti
15. Vizbulīte 286 punkti
16. Daiļrade (vidējie) 284 punkti
17. Jaunība 273 punkti
18./19. Uguntiņa, Zīle 266 punkti
20. Diždancis 261 punkti
21. Marmale 257 punkti
22. Sprigulītis 254 punkti
23. Pērle 246 punkti
24. Rīdzenieks (jaunieši) 221 punkti
25. Rīdzenieks (vidējie) 214 punkti
26. Čiekurs (jaunieši) 203 punkti
27. Čiekurs (vidējie) 185 punkti
28. Grieži 143 punkti


Milzīgu paldies sakām mūsu atbalstītājiem, bez kuru atbalsta nevarētu to paveikt un iepriecināt komandas! Paldies Activia, Ādažu Čipsi, Baltic Wild, Bungee Sigulda, Cido, Dimdiņi, Fazer, Gandrs, Jaunais Rīgas teātris, Klidziņa, Maritim Park Hotel, Ozolkalns, Rexona, Saga, Sniega Cilvēks, Valmieras teātris, Valmiermuiža, Vells un Zilver mājas vīns.

p.s. Jau nākamajā dienā pēc Greizā kompasa mums ir prātā pirmais uzdevums 2015. gadam, tiekamies...

- Rasa -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter