Greizie zagļi un laupītāji pārņem Bausku!

2015. gada 3. oktobris, Bauska

...stāvu, skatos – puiši peldbiksēs, meitenes līdz ceļgaliem ūdenī, spīd saule, ārā +22, vasara nekad nebeidzas. Tiešām oktobris? :D

Nupat sociālo tīklu ziņu portālos lasīju par vētru, kas negaidīti savā varā pārņēma kādu no Latvijas pilsētām, šķiet, ka tā bija Bauska. Tur bija minēts, ka vietējie iedzīvotāji kopš 2. oktobra vakara slēpās savās pagultēs, un, ja tomēr, ziņkārības dzīti vērās pa loga rūti, manīja dažnedažādākos cilvēkus jocīgos tērpos skrienam pa pilsētas ielām. Tika manīti gan pirāti no visām pasaules malām, kuri savus kuģus pietauvojuši Mēmeles un Mūsas krastā, gan mūsu pašu politiķi, kuri sestdienas dienā atstājuši savus saeimas krēslus, kā arī īpaši zaglīgi jenotizēti, Robinam Hudam radniecīgi tēli un pat visslīpētākie identitātes zagļi. Zagļi un laupītāji no likuma vienas un otras puses atklāja savas patiesās greizās sejas pēc krimināllikuma pantiem!

Baušķenieki jau no 9:00 rītā manīja savādniekus ierodamies Bauskas Rātslaukumā, līdz zaglīgo masa bija pilnīga – 28 kolektīvi, kopumā teju 800 cilvēku! Kad visi sapulcējušies, balss caur ruporu sveica drosminiekus un deva svarīgākās norādes komandu kapteiņiem! Jau bija jūtama nepacietīga čaloņa, tādēļ tika izkliegts jau gadskārtējais – ”STARTS”!

Vietējās tantiņas zina stāstīt, ka dienas gaitā komandas pierādīja saliedētību tik daudzās šķautnēs. Kāpa debesīs, nolēja viens otru, lai vēl sagaršotu vasaru, gāja uz mērķi un trāpīja desmitniekā, uzticēja savu prātu un fizisko sagatavotību TDA “Dardedzes” izdomai, rūpēm, pilnīgi trakajām idejām kontrolpunktu uzdevumos. 20 kontrolpunkti nav joka lieta, tiem izaicinājumu var mest tikai visspēcīgākas komandas, piebilda vietējais twitter, tāpēc finišā jau gaidīja enerģijas atjaunotne – silta tēja un gardas pusdienas, ko sarūpēja Saga tēja, Dimdiņi, Ādažu gaļas nams un Rīgas Dzirnavnieks. Smaids nenodzisa neviena sejā ne mirkli, jo pēcāk jau bija jāsveic viesmīlīgā Bauskas pilsēta līdz citai reizei, lai sāktu ceļu pretī vakaram Rīgas Sporta manēžā.

Atpakaļceļš bija kluss, ko pavadīja kņudinošais gaidīšanas prieks – kurš tad būs šī gada Greizā kompasa ceļojošās balvas ieguvējs?! Tai pašā laikā Rīgas Sporta manēža jau gaidīja ar traku ballīti, ugunīgām dejām, lielisku mūziku, un, protams, vakara gaidītāko brīdi – apbalvošanu – ar atbalstītāju sarūpētajām balvām!

Pulkstenis sita pusdivpadsmit, un tas brīdis bija klāt! Visi, draudzīgi sasēduši pie skatuves, kāri tvēra katru izteikto vārdu. Tas brīdis, kad ar dalībnieku vienojošo enerģiju un prieku par fantastisko dienu, varētu apgaismot visu Latviju! Maģisks spēks, dejotāju spēks...

Bungu rīboņu un pašu dejotāju kopkora pavadījumā sākās daudzo paldies birums. Tā kā šogad atbalstītāju draugi bija ļoti daudz, tad iepriecinājām arī individuālos cīnītājus, kuri visspilgtāk sevi pierādīja visas dienas garumā! Tie bija: ļoti izturīgā Zīles kapteine – Aija, Liesmojošā Elīna, Silvija no Marmales, un puišu konkurencē izcēlās Daiļrades Zelta organizatoriskais kapteinis, kā labākais kukuļotājs tika atzīts Jaunības Repše, kā arī sveicām patieso Džeka Sperova kopiju no Čiekura, arrr! Amserv Motors deva iespēju pateikties omes ar ruļļiem prātulas jautrajam autoram no Sadanča, meitenei, kurai noteikti nav bail no augstuma, un lieliskajam kompasinga jenotam – Teiksmas meitenei!

Tērpu specbalvu par neapšaubāmu oriģinalitāti izcīnīja dubultdaiļrade – gan jaunieši, gan vidējā paaudze! Zalktim būs iespēja atpūsties Klidziņā, bet Jaunībai patverties no lietus ar Amserv un Bauskas Novada Domes lietussargiem skaistajās rudens dienās.

Par Vella vellīgāko komandu tika atzīta Gatve, bet par radoši gardākās putras ēdējiem putringā – Rotaļa! Bauskas tūrisma informācijas centra bonusuzdevumā, kā laimīgo uzvarētāju izlozēja Dejotprieka kapteini, kuram būs iespēja skaisto tautastērpu glabāt unikālajā Simple+ maisā.

Pēc saldu skūpstu sveiktām 25 komandām beidzot pietuvojāmies pirmajam trijniekam! Trešajā vietā komanda, kura finišēja 56 minūtes pirms kontrollaika, varēs atpūsties Ozolkalnā – Gatve! Otrajā vietā fantastiskie cīnītāji Vizbulīte, kuri baudīs dienu Gandra aktīvajā pagalmā! Un uzvar teiksmjenotizētie – Teiksma!!! Tagad Teiksma visi kopā varēs doties uz Dailes teātra izrādi! Esam patiesi lepni par dalībnieku cīņassparu, komandas garu, Jūs esiet nepārspējami! Visi laimīgi bez gala, un kārtīga ballīte nopelnīta godam, jo dejotājiem nemaz citādāk nemēdz būt! Līdz rītam dejas kopā ar DJ Mareks un rokenrolīgo grupu The Foxtails! Ballējam, neguļam! :)


„Greizais kompass” 2015 rezultāti:

1. Teiksma 376 punkti
2. Vizbulīte 365 punkti
3. Gatve 362 punkti
4. Rotaļa 358 punkti
5. Bramaņi 352 punkti
6. Mana Rotaļa 333 punkti
7. Ačkups 329 punkti
8. Ūsiņš 321 punkti
9. Marmale 303 punkti
10. Vektors 296 punkti
11. Liesma 279 punkti
12. Uguntiņa 278 punkti
13./14. Dejotprieks 276 punkti
13./14. Bitīte 276 punkti
15. Daiļrades Zelts 273 punkti
16. Dancis 266 punkti
17. Sadancis 265 punkti
18. Zalktis 254 punkti
19. Daiļrade 244 punkti
20. Zīle 233 punkti
21. Abi Divi 219 punkti
22. Dzīpars 215 punkti
23. Rīdzenieks 203 punkti
24. Sprigulītis 197 punkti
25. Auda 194 punkti
26. Čiekurs 166 punkti
27. Mārupieši 154 punkti
28. Jaunība 147 punkti


Lielu paldies, pirmkārt, sakām Greizā kompasa organizatoriem par ieguldīto darbu, negulētajām naktīm un pārējiem TDA, VPDK “Dardedze” dejotājiem par milzu atbalstu! Paldies mūsu Bauskas palīgiem TDA “Jandāls” un “Mēmelīte” par atsaucību un darbu kontrolpunktos. Paldies Bauskas pilsētai – Bauskas novada domei, Kultūras nama direktorei, Motormuzeja darbiniekiem, Bauskas pils kolektīvam, stadiona atbildīgajai Ingai un Bauskas Valsts ģimnāzijas direktoram un ēdnīcas vadītājam Jānim.

Taču viss šis nevarētu notikt bez atbalstītāju draudzīgā pleca, tāpēc liels paldies viņiem: Amserv Motors, Ādažu gaļas nams, Baltic Wild, Bauskas Novada dome, Bauskas Kultūras centrs, Bauskas Pils, Cido, Dailes teātris, Dimdiņi, Douglas, Dove, Gandrs, Klidziņa, Laima, LatSign, Livesound.lv, Mamma daba, Motormuzejs, Ozolkalns, Pērnes (Long) čipsi, Poļu nams, RigaBrain, Rīgas Dzirnavnieks, Saga tēja, Simple+, Skrīveru saldumi, Tikarī Skate shop, Valmiermuiža, Vells, Zilver vīns.

Protams, paldies visiem greizajiem dalībniekiem par piedalīšanos, tiekamies nākamgad! :) Jūsu TDA “Dardedze”!

- Rasa -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter