Latviskie pirts un medus svētki!

2017. gada 17. jūnijs, Latvijas etnogrāfiskais brīvdabas muzejs


Jūnijs ierasti ir mēnesis, kurā dejotāji jau ir devušies pelnītā atpūtā, tā teikt vasaras brīvlaikā, taču TDA “Dardedze” dejotāji nav nekādi parastie dejotāji. Enerģijas mums ir daudz un vēlme būt uz skatuves vēl vairāk. Jūnijs ir laiks, kad TDA “Dardedze” dodas zaļumos. Dejot protams!

Ir saules pieliets sestdienas rīts, ārā +20 grādi, acis prieka pilnas, esam pilnā ekipējumā, volejbola bumba mašīnā un varam doties ceļā. Jūs domājat uz jūru? Nē, nē, svinēt Latvijas Pirts un Medus svētkus 2017, Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Lūpas uzkrāsotas, lakatiņš plīvo, varam doties. Ierodoties muzejā priekšā jau brašais policists, aproču pavēlnieks, kurš dod mums norādes, par to kā uzvesties, un tiekam tālāk. Aši, aši un esam svētkos. Gaisā virmo pirts slotiņu aromāts, kāds vīrietis māca kā pareizi pērties un kādās kombinācijās pareizāk augus siet slotiņās. Kāda večiņa lielās ar savu ziepju produkciju, bet ēnā paslēpušies linu meistari ļauj pielaikot savus darinājumus. Nedaudz tālāk ir iespēja izmēģināt masāžas. Ai, kā to visu gribētos, taču mūsu ceļš ved uz skatuves pusi. Tur mūs jau sagaida kapela “Klabatas” – prasmīgie muzikanti –, šodien būsim kolēģi uz skatuves. Bruncis noplīvo un esam uz skatuves uzmanības centrā. Nevienu neatstāj vienaldzīgu mūsu “Alsungas polka”, “Stiķē klāt” un ……! Arī Tev vajadzēja tur būt!

Šodien mūsu dejas solis bija īpaši raits, jo kopā ar kapelu muzicēja mūsu pašu vadītāja Ilze. Varbūt tieši tas ir iemesls, kāpēc jutāmies tik vienoti un smaids līdz pašam debesīm.

Jūs jautāsiet, kāpēc mums uz koncertu līdz volejbola bumba? Jo mēs esam vienoti ne tikai uz skatuves, bet arī brīvajā laikā. Nu gan mēs dodamies uz pludmali pārbaudīt savas prasmes volejbola laukumā, bet Jūs kalendāros atzīmējat tikšanos ar mums jūlijā. Kur?- sekojiet līdz mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos.

Paldies par lielisko uzņemšanu un latviskajām tradīcijām Latvijas etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam.- Līga B. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter