Deju kolektīvu skatē TDA "Dardedze" iegūst I pakāpi

2013.g. 24. februāris, Ķīpsalas st.izst.c., Rīga

Kamēr uz ielām un Daugavas stadionā deju virpuļos griezās sniegpārsliņas, mēs gaidāmo svētku sajūtas izdejojām mēģinājumu zālē. Kopumā svētkiem gatavojām 8 dejas, no kurām skatē bija jāatrāda 3 – divas izlozētas dejas un viena pašu izvēlēta. Izloze mums šoreiz nesa ļoti dažāda rakstura dejas - gan jestro un atraktīvo “Nerejati ciema suņi”, gan cēli līgano “Aiz ezera augsti kalni”. Kā trešā tika izvēlēta “Saules meitas vedības”. Tā kā šī mums bija tikai otrā skate A grupā, jo vēl pirms pusotra gada dejojām B grupā, dejot starp labākajiem Latvijas deju kolektīviem bija liels izaicinājums. Tādēļ skates nedēļā satraukums valdīja ikviena dejotāja sirsniņā – citam lielāks, citam mazāks, bet mēs zinājām – visiem kopā mums izdosies!

Saulainais svētdienas rīts daudziem no mums iesākās ar tērpu gludināšanu, zābaku un kurpju spodrināšanu, deju soļus domās izdejojot vēl un vēl, lai uz skatuves nekas neaizmirstos un nenojuktu. Pēcpusdienā saģērbušies un uzpucējušies gaidījām savu kārtu, lai kāptu uz skatuves. Šķiet skates ir tie brīži, kad visvairāk viens par otru pārdzīvojam un jūtam līdzi, jo kamēr vieni dejoja uz skatuves, pārējie centās atbalstīt no aizkulisēm – atgādinot, ka jāsmaida, uzmundrinot ar aplausiem un turot īkšķus par izdošanos! Tāpat visu skates laiku par mums īkšķus turēja arī vidējās paaudzes sastāva dejotāji, kuru pārstāvji bija ieradušies mūs atbalstīt un just līdzi. Viņiem skate notika dienu pirms mūsējās – 23.februārī, kur izdejojot dejas “Mūžam citas nemīlēšu”, “Jāņu nakti gunis dega” un “Rūnu raksti”, tika iegūts I pakāpes diploms un ceļazīme uz svētkiem.

Nez’ vai sakritība, vai kaut kāds pievilkšanās spēks noteica, ka ģērbtuvēs mūs nomainīt bija paredzēts mūsu tuvākajiem draugiem TDA Zīle, kuriem uz skatuves bija jākāpj pāris stundas pēc mums. Dodoties prom nolēmām atstāt viņiem veiksmes vēlējumiem un meiteņu bučām piepildītu lapiņu, kas Zīles dejotājiem kļuva par negaidītu, bet jauku un pozitīvām emocijām uzlādējošu pārsteigumu.

Pēc skates saņēmām ļoti daudz komplimentus un apbrīnas pilnus vārdus par mūsu pašu dejotāju rokām darinātajiem tērpiem, jo īpaši par meiteņu pēdējo veikumu - izšūtajiem Bārtas kroņiem.

Skates rezultātus jau krietni pēc deviņiem vakarā sagaidījām diezgan prāvā pulciņā. Gaisā bija jūtams satraukums un interese par novērtējumu, kādam varbūt arī nedaudz vilšanās par iegūto punktu skaitu, kas tomēr mijās arī ar gandarījumu par paveikto un prieku par kāda posma noslēgšanos. Jo tādi nu mēs esam – dažādi un krāsaini dzīvespriecīgi, gluži kā varavīksne – Dardedze, kas ar jaunu sparu un iedvesmu pavisam drīz turpinās priecēt ar jaunām dejām gan sevi, gan skatītājus!

- Guna -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter