VPDK Dardedze Dziesmu un Deju svētku Ekspresī

Agrā 15.jūnija rītā VPDK Dardedze pulcējas Rīgas centrālajā stacijā, lai dotos ieskandināt Vispārejos latviešu Dziesmu un Deju svētkus Latvijas Dzelzceļa īpašajā svētku ekspresī. Kopā ar mums jauniešu koris “Balsis” un Ints Teterovskis, vpdk “Auda” , Valmieras TDA “Gauja” un Banku augstskolas koris “Monēta” , kā arī pārstāvji no Latvijas Dzelzceļa un paši mazākie dejotāji no Jelgavas.

Ekspreša sastāvs tiek padots uz 10.ceļa un visi dalībnieki, preicīga satraukuma pilni, apceļo Vidzemes skaistākās, tradīcijām un kultūras notikumiem bagātās pilsētas un mazpilsētas maršrutā Rīga – Ogre – Pļaviņas – Gulbene – Stāmeriene – Alūksne – Gulbene – Madona – Mārciena – Lielvārde – Salaspils – Rīga.

Katrā pilsētā Ekspresis tiek īpaši gaidīts ar dziesmām, dejām, sirsnīgiem cilvēkiem, svinīgām uzrunām ziediem un abpusējiem apsveikumiem. Vilciena kolektīvi vienojas dejās un dziesmās ar vietējiem kolektīviem staciju laukumos un pilsētu skvēros. Tiek ieskandināti latviešu Dziesmu un Deju svētki, atklāti staciju pulksteņi un sveikts Gulbenes – Alūksnes bānītis 110.gadskārtā. Gaisā virmo prieks, lepnums par savu kultūru un svētkiem.

Diena ir gara un emocijām bagāta. Pieveikti vairāk kā 200 km, satikti neskaitāmi cilvēki, izdejotas dejas un izdziedātas dziesmas. Dalībnieku acīs mirdz prieks, lepnums un milzīgs gandarījums. Latviešu dejām un dziesmām ir milzīgs, vārdos neaprakstāms spēks, kas vieno mūs visus, liek apstāties laikam, aizmirst ikdienas problēmas un uz brīdi ļauj pacelties spārnos.

- Krista -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter