"Dardedzes" VPDK - "Gaisma līgo Latvijā!"

Vējā augušam kokam stipras saknes – man šķiet, ka tieši šie vārdi, kas mūs uzrunāja katrā Dziesmu un deju svētku koncertā, precīzi raksturo mūs, Dardedzes vidējo paaudzi. Esot kopā tikai trīs gadus, ejot cauri dažādām grūtībām, mācoties iecietību, spēju piekāpties, būt komandai, mēs kopīgi soli solī nonācām līdz Vispārējiem XXV Dziesmu un XV Deju svētkiem. Dziesmu un deju svētki iedvesmo, atšķirībā no citiem pasākumiem, kuros piedalās desmitiem tūkstoši cilvēki, tie uzlādē, jo visiem ir tik dzirkstošas sejas, mirdzošas acis un pozitīvs noskaņojums. Tik daudz smaidu, kā šajā svētku nedēļā, nevar nekur citur piedzīvot.

Protams, ka svētki nenāk bez darba. Tāpēc arī mēs, kopā ar vēl 600 deju kolektīviem, 2.jūlijā jau no agra rīta sākām mēģināt, lai jau pēc pāris dienām priecētu skatītājus ar skaistajiem deju rakstiem. Saule, karstums, izmežģītas kājas, tas viss bija nieks pret saņemto pozitīvo enerģiju no skatītāju tribīnēm. Cik bieži var piedzīvot to, ka 5 koncertus pēc kārtas Tev (un, protams, visiem, kas stadionā) pieceļas kājās un aplaudē pieci tūkstoši skatītāju! Tās emocijas ir neaprakstāmas. Tu smaidi kā tāds muļķītis, īsti pat nezinot par ko un paskatoties apkārt saproti, ka vēl apmēram 15 tūkstoši cilvēku smaida tikpat plašu un laimīgu smaidu.

Mēs neesam kolektīvs, kas dejo tikai Deju svētku dēļ. Mēs dejojam, jo mums patīk būt kopā, patīk tikties mēģinājumos, koncertos, kopīgos izbraucienos un ballītēs. Tomēr Deju svētki ir kā tāds atskaites punkts, kurā mēs varam viens otram pateikt paldies par kopā būšanu, par pacietību un par mīlestību, ko sniedzam viens otram.

Šie svētki mums ir devuši lepnumu par to, kas mēs esam, par mūsu tautu, par latviešiem. Svētku emocionālais lidojums vēl ilgi būs kopā ar mums un dos spēku un iedvesmu jauniem lidojumiem.

- Baiba -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter