Deja ir laime, deja ir mīlestība, varbūt pat atkarība...

2013. gads atnācis Dziesmu un deju svētku zīmē, arī mēs, TDA „Dardedze”, ilgi gatavojoties un pieņemot lielu izaicinājumu, šogad jūlija pirmo nedēļu pavadījām Daugavas stadionā, nu jau kā A grupas kolektīvs, kopā ar vēl 31 kolektīvu. Šogad svētkus droši var saukt par Deju un dziesmu svētkiem, jo dejotāju pārsvars bija ievērojami jūtams - 14 764 dalībnieki no 603 kolektīviem!

Šķiet, katra dejotāja sapnis ir reiz nonākt uz Daugavas stadiona, būt daļai no kā lielāka - kopīga raksta, kas izveidots dejas solī, negulētu nakšu, īpašā dejotāju iedeguma un tām emocijām, kad koncerts beidzies, bet Tu stāvi kaut kur stadiona vidū, saņem aplausus no skatītājiem, māj un plaudē pretī tiem, kuru ir teju trīsreiz mazāk. Šo sajūtu ir vērts gaidīt piecus gadus, ir vērts strādāt, apgūt repertuāru un nogurt tā, ka bez problēmām iespējams aizmigt jebkur – zem kāda koka, uz laukuma, tribīnēs vai manēžā uz grīdas, protams, arī sabiedriskajā transportā mājupceļā. Tas viss ir to vērts! Šo dažu emociju minūšu, kas ir kā kulminācija piecu gadu ciklam.

Mums pa šo laiku gājis dažādi - esam mainījuši grupu, kurā dejojam, mainījies sastāvs, pa šo nedēļu izdzerti simtiem litru ūdens, nodejoti pāris kilogrami un runā, ka ar dejotāju enerģiju pietiktu Rīgas apgaismošanai veselu gadu! Protams, neesam iztikuši bez traumām, bez pamatīgas dušas no debesīm dejas laikā un dažādiem kurioziem. Bet tas viss piederas pie lietas. Tas viss ir šo svētku šarms un „Dardedze”.

Paldies par atbalstu šajā ciklā un tā noslēgumā katram dejotājam, mūsu vadībai, kā arī īpašs paldies mūsu atbalstītāju komandai – ūdens, trejdekšņu, salvetīšu komandai deju pauzēs, pleciem, pret kuriem atbalstīties, kad paša pleci vairs galvu netur, rokām, kas pavelk līdzi un pastumj uz priekšu, un smaidiem, kas liek saņemties un izturēt vēl pāris stundas un pāris grādus karstāku sauli.

Uz tikšanos pēc pieciem gadiem, Latvijas simtgadē, cerams, jaunajā stadionā!

- Dana -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter