VPDK Dardedze iekaro Irbi

2013. gada 23.augusts

Kā jau katru gadu, arī šogad augusta beigās, VPDK “Dardedze” ar ģimenēm un draugiem devās laivu braucienā pa Rindas un Irbes upēm. Tikai šoreiz, lai izbaudītu ilgāku un aizraujošāku ceļojumu, tas sākās jau piektdienas rītā un ilga trīs dienas.

Laivotāji mostoties sev neierasti agrā rītā, pulcēšanās vietā ieradās apņēmības pilni pieveikt abas līkumotās upes. Kolektīvs sadalījās divās grupās – šoferīšos un pasažieros, kur pirmie aizbrauca uz nakšņošanas vietu un atstāja automašīnas, lai pēc tam kopā ar laivām atgrieztos. Savukārt otrie palika pulcēšanās vietā. Gaidot laivas un transportu, abas grupas īsināja laiku sarunās, ik pa laikam ieēdot un dzerot līdzpaņemto. Tā tas vilkās līdz pēcpusdienai, kad beidzot atveda laivas un, ar lieliem priekiem un ovācijām abas grupas apvienojās. Tad nu varēja sākties ilgi gaidītā laivošana. Vēl gan pirms laivošanas tika uzstādīts savdabīgs rekords, vienā VW Passat automobīlī ievietojās desmit cilvēki un kopā ar laivām tika atvesti līdz sākuma punktam.

Pirmajā dienā bija jāveic attālums pa Rindas upi no Rindas ciema, tālāk pa Irbes upi līdz Miķeļbākai. Visiem centīgi airējoties un izbaudot šauro un līkumoto Rindas upi, laivotāji bez starpgadījumiem sasniedza Irbes upi. Tomēr šāda mierīga laivošana nevilkās ilgi, jo jau pavisam drīz upē apgāzās pirmā laiva, veldzējot savus laivotājus. Jāpiebilst, ka šīs laivas dalībnieki ik pa laikam apgāzās un peldējās Irbes upes ūdeņos. Taču arī citi neatpalika un pievienojās apgāzto laivu pulciņam. Tas laivošanai piešķīra tikai papildus jautrību.

Tā pienāca vakars, saule nolaidās līdz koku galotnēm un vairs tik ļoti nesildīja kā dienas laikā. Par laimi, laivotājiem sasniedzot nometnes vietu, tur jau bija ieradušies kolēģi, kuri nevarēja piedalīties no paša sākuma. Ar iekurtu ugunskuru viņi sagaidīja nosalušos ceļotājus. Kāpjot krastā, ātri tika uzvilktas sausās drēbes, uzslietas teltis, piepūsti matrači un sagatavotas guļamvietas. Pēc gardām vakariņām, pie ugunskura sasildījušies, nogurušie laivotāji viens pēc otra devās pie miera, lai ar jauniem spēkiem varētu turpināt ceļu nākamajā dienā.

Otrās dienas laivošana, ņemot vērā iepriekšējās dienas pieredzi, pagāja bez lieliem starpgadījumiem un visi laivotāji veiksmīgi sasniedza galamērķi Lielirbē.

Vakars tika pavadīts gatavojot un ēdot vakariņas, lūkojoties saulrietā, sildoties pirtī un atceroties pavadīto dienu notikumus.

Pēdējā ceļojuma dienā kolektīvs devās ekskursijā uz Irbenes radiolokatoru, iepazīstoties un apskatot tā konstrukcijas. Drosmīgākie uzkāpa arī augšā un noslēgumā izgāja pa pazemes tuneli 700m garumā. Tālāk ceļš turpinājās uz Miķeļbāku, kas ne vienmēr ir atvērta apmeklētājiem. Taču mums paveicās un tikām arī uzkāpt augšā tornī. Te arī beidzās trīs dienu laivošana un ceļojums pa un ap Irbes upi.

Paldies visiem ceļojuma organizētājiem un dalībniekiem. Uz tikšanos nākošajā reizē!

- 152 -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter