Lāčplēša dienas gaidās

2013. gada 09. novembris, Lielvārdes kultūras nams

Lāčplēša dienas gaidās, jau otro gadu ceļš mūs veda uz Lielvārdi, kur, kā jau ierasts ik rudeni danci veda VPDK "Lāčplēsis", VPDK "Dardedze", VPDK "Vēji", VPDK "Upe", VPDK "Saime", VPDK "Rīdzenieks", VPDK "Nākotne", JDK "Pūpolīts" un TDA "Dardedze".

Koncerts bija emocijām piesātināts, daudz neviltotu smaidu un dejotpriekā mirdzošas acis. Uztraukums, mulsums un bailes bija zudušas, jo šis jau bija otrais sezonas koncerts, kurā dejojām gan pavisam jaunas, gan daļai jau aizmirstas dejas. Jāizceļ, ka dejojām arī vairākas mūsu vadītājas, Ilzes Kronbergas, radītās dejas, no kurām deja „Kā rozītes samaksāš’” piedzīvoja savu pirmizrādi.

Īpaši nozīmīgs šis koncerts bija TDA Dardedze jaunajiem 8 dalībniekiem: Karīnai, Rasai M., Evijai, Agnesei P, Egijai, Ievai K., Edijam un Jānim R. Esam priecīgi šos jauniešus sveikt mūsu pulkā un ar veiksmīgi nodejotu pirmo koncertu mūsu sastāvā.

Ar koncertu vien nepietika, lai izdejotos, tādēļ izmantojām iespēju un pēc koncerta neformālākā gaisotnē lecām jau ne tik tautiskā stilā. Vakara rīkotāji centās sagādāt ikvienam nelielu kultūršoka terapiju. Kā nu kurš to bija sapratis, bet galu galā rezultāts nelika vilties - sākot ar lambadu, pasaku par lievenīti, dažādu tautu dejām un beidzot ar fantastisku ieskatu krievu kino spilgtākajos momentos. Kā punkts uz "i" bija latgaliešu valoda. Vismaz tagad zināsim kas ir "Atpūguot obuļus" un "Ātrouve"...

- Jānis K. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter