Kopmēģinājums Ķīpsalā

2014. gada 31.maijs un 1.jūnijs, Ķīpsalas starptautiskais izstāžu centrs

It kā jau pēc Dziesmu svētku gads. It kā jau varētu atpūsties un paslinkot. It kā jau varētu arī īsti neko nedarīt. Bet tas nav dejotāju stilā. Lai dzīve būtu interesantāka, kamēr citi deju kolektīvi savas skates jau ir nodejojuši un rezultātus uzzinājuši, A grupas un D1 grupas kolektīvi šosezon ir apguvuši pilnīgi jaunas dejas, jo gatavojas Rīga 2014 projektam - deju lieluzvedumam, Jāņu nakts mistērijai „Lec, saulīte!”, kas norisināsies šī gada jūnijā – pirms pašiem Jāņiem. Sadarbojoties mūzikas, horeogrāfijas, režijas un scenogrāfijas gaišajiem prātiem, kā arī, protams, dejotājiem, koriem, folkloras kopām, pirms Jāņiem Mežaparkā tiks uzburta lauku sēta, kur katram būs iespēja piedzīvot saulgriežu brīnumus.

Lai tas viss būtu iespējams, projektā iesaistītie, tai skaitā arī mēs, „Dardedze”, ir ieguldījuši ne mazums pūļu un laika. Jau pirms laba laika dejas tika apgūtas Ķīpsalas izstāžu hallē un pēc tam katrā no kolektīviem. Un, lai visu šo mistēriju saliktu kopā, izmēģinātu, pārbaudītu un arī, lai novērtētu deju kolektīvus, šajās brīvdienās Ķīpsalas izstāžu hallē tikās visi dejotāji, horeogrāfi un pārējie iesaistītie. Daži cēlāmies brīvdienās pat agrāk nekā darbdienās, kas, protams, pašsajūtu īpaši neuzlaboja, bet viss jau aizmirstas, sanākot kopā tik kuplā pulkā. Jau 8 no rīta sākām pirmā cikla mēģinājumus. Kopā „Dardedze” dejos 5 no iestudējuma dejām, līdz ar to esam iesaistīti no paša sākuma līdz pašām beigām. Laukuma zīmējumi tika apgūti, uznācieni – iestudēti, un svētdien tikāmies, lai visu atsvaidzinātu atmiņā, izmēģinātu ar mūziķiem un koriem, kā arī – lai tiktu novērtēti! Jāsaka godīgi – personīgi man dejas patikšana ir ne tik ļoti atkarīga no horeogrāfijas, cik no muzikālā pavadījuma. Un šinī lieluzvedumā man tas likās tuvu vārdam lielisks. Ir bauda gan vērot, gan arī klausīties.

Svētdienas vakarā notika visa lieluzveduma caurlaides mēģinājums, kas vienlaicīgi bija arī skate. Uztraukums, protams, liels, kaut gan netika vērtētas visas dejas, bet tikām galā un esam priecīgi par izdarīto!

Bet par pašu mistēriju nav daudz, ko stāstīt. Ir jānāk pašiem un jāskatās!

- Ieva K. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter