VPDK Dardedze festivālā "Eima, eima!"

2014. gada 4. - 6.jūlijs, Balvi

Šī sezona VPDK Dardedzei noslēdzās ar brīnišķīgu 3.Starptautisko tautas deju festivālu Balvos „Eima, eima!”. Festivālā piedalījās viesu kolektīvi no Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, vietējie kolektīvi no Balviem, Baltinavas, Viļaka, Rugājiem un viesi no citām Latvijas pilsētām – Jēkabpils un mēs – VPDK Dardedze no Rīgas.

Viss sākās ar ideju, ka vajadzētu noslēgt sezonu ar kādu smuku braucienu un, ka šoreiz varētu nebraukt nekur tālu, bet painteresēties par iespējām tepat Latvijā. Kā izrādījās, iespējas bija un pateicoties mūsu Ilonas B. uzņēmībai, sakariem un entuziasmam, mēs tikām uzaicināti piedalīties tautas deju festivālā „Eima, eima!”.

Tā nu 4.jūlija pusdienslaikā sēdāmies autobusā un sākām savu ceļu uz Rugājiem, kur bija paredzēts mūsu pirmais koncerts. Kā jau parasti, neiztikām arī bez piedzīvojumiem. Juris, kurš brauca ar savu auto, uz koncertu ieradās tieši 2 minūtes pirms savas dejas. Aizskatuvē jau tika stādīti plāni un shēmas, kurš varēs aizvietot, bet viss beidzās labi un Juris bija klāt. Pēc koncerta tikām cienāti ar gardu uz ugunskura vārītu zupu un, tad jau devāmies uz Balviem, uz mūsu naktsmītni.

Vislielākais prieks par šo brīvdienu „mājām”, laikam, bija puišiem. Dzīvojām mēs Balvu amatniecības vidusskolas sporta zālē, kur bija pieejamas bumbas, vārti, līdz ar to, lai gan pēc koncerta likās, ka spēka nav nekam, futbols gāja vaļā uz pilnu klapi. Visnotaļ loģiski, ka šī spēlēšana beidzās ar pāris traumām – Mazajam sastiepts muskulis, Jānim B. kārtīgi sasisti pirksti, jo futbols jau bija jāspēlē ar plikām kājām!

Foto: www.balvi.lv

Rīts sākās miegaini. Kolektīvā krākšana bija daudziem laupījusi jau tā īsās nakts mieru, taču garastāvokli tas nespēja ietekmēt un labā omā visi devās brokastīs.Rīts sākās miegaini. Kolektīvā krākšana bija daudziem laupījusi jau tā īsās nakts mieru, taču garastāvokli tas nespēja ietekmēt un labā omā visi devās brokastīs.

Pēc tam mēģinājums vakara lielkoncertam, tad neliela atpūta, traumas ieguvušo dakterēšana un sākām gatavoties dienas koncertam Balvu pansionātā.

Balvu pansionātā mūs uzņēma ļoti jauki un sirsnīgi. Uzstājāmies kopā ar kolektīvu no Krievijas un vietējo bērnu tautas deju kolektīvu. Koncerts pansionātā aizkustināja ne tikai skatītājus, bet arī dejotājus. Ļoti ceram, ka spējām iepriecināt un kaut nedaudz iekrāsot ikdienu.

Tad atkal neliela atpūta un pošanās uz gājienu un vakara koncertu. Koncertā uzstājās visi festivāla dalībnieki. Mēs sevi prezentējām ar divām skaistām dejām – Gosti un Krustami dejami, krustami lecami. Koncerta sajūtas var raksturot pavisam īsi – kā mazie Deju svētki. Pacilātība, labs noskaņojums, smaidīgas sejas un dejotprieks!

Pēc koncerta dažs gāja gulēt, dažs vienkārši atpūsties, bet izturīgākie - ballēties.

No rīta vēl visi kopā devāmies ekskursijā uz Stāmerienas pili un, tad jau ilgais ceļš mājās.

Liels paldies Ilonai B. par šī brauciena organizēšanu!

- B. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter