Izaicini savu VELLU!

2014. gada 3.augusts, Sigulda

Ko prātīgie latvieši parasti dara karstajās vasaras brīvdienās? Pareizi – brauc pie jūras, ezeriem, upēm, dīķiem un karjeriem, slēpjas mežmalas paēnā, bauda atvēsinošus dzērienus, kā arī, atzveļoties pret siena gubu, slinki atgaiņā apnicīgos kukaiņus.

Par spīti meteoroloģiskajām prognozēm par gada līdz šim karstāko dienu un valdošajam elles karstumam bariņš svelmē nedaudz apdullušo, bet apņēmības pilno un drosmīgo dardedziešu devās uz Siguldu iekarot [google] kartēs neiezīmēto Vellu. Iekarotājus atbalstīt ieradās arī jaunākā dardedziete – tikai nedēļas vecumu sasniegusī Dārta.

Uzmanīgi noklausoties īsu, bet atraktīvu un saturīgu drošības instruktāžu, pārliecinājušies par cits cita uzticamību, ievilkuši dziļu elpu un vairākkārt pārbaudījuši inventāru, pirmie trīs drosminieki sāka savu kāpienu deviņstāvu mājas augstajā Vellā, kamēr pārējie rūpīgi, ar stingru roku viņus drošināja lejā. Tā cits pēc cita katrs pievarēja savu Vellu.

Dažiem šāda kāpelēšana bija pirmā pieredze, citiem – ierasta lieta, kāds ar čībām, cits ar sāpēm, viens ar satraukumu sejā un trīcošām rokām, cits ar smaidu sejā paveica kārtējo pārbaudījumu savai drosmei. Protams, ka vispārējai adrenalīna devai neizpalika bez spiedzieniem un īsiem panikas brīžiem, tāpēc jau tas ir drosmes pārbaudījums. Ja sevi neizaicināsi, savu spēju robežu nenoskaidrosi! Vai nu tu vari, bet negribi? Vai tiešām nevari? Uz šiem jautājumiem ir jārod atbildes.

Lieki piebilst, ka pēc gandrīz četru stundu ilgas kāpelēšanas apdullinošā karstumā nogurums deva par sevi zināt, tāpēc noslēgumā daži, kuriem vēl bija saglabājušās spēka rezerves, vēl pēdējo reizi izaicināja sevi, no mazas un nestabilas platformas atmuguriski krītot no pārdesmit metru augstuma. Sajūtas pēc šāda kritiena ir neaprakstāmas – mijas prieks par savu varējumu un pateicība drošinātājiem lejā par to, ka noturēja un neļāva padoties.

Tas, ar kādu rūpību un koncentrēšanos tika drošināti kāpēji, ir jāuzteic īpaši. Dažbrīd izskatījās, ka lejā esošie satraucās krietni vairāk par pašiem Vellā kāpējiem, bet dažam drošināšana sagādāja lielāku satraukumu par pašu kāpšanu. Tas tikai vēlreiz spilgti apliecina dardedziešu ciešo saliedētību un rūpību par tiem, kuri tev patiesi uzticas. Apziņas gūšana, ka esi kopā ar cilvēkiem, kuriem droši vari uzticēt savu dzīvību, manuprāt, arī ir lielākais šāda pasākuma ieguvums.

Paldies Ievai un Jānim par organizatorisko darbu, kā arī paldies lieliskajiem instruktoriem – Raivim un Klāvam!


TDA „Dardedze” aicina arī citus drosminiekus pārbaudīt sevi un savus draugus, kāpjot Vellā, kas atrodas Puķu ielā 4, Siguldā (apraksts mājaslapā www.vells.lv).

- Aleksejs&Rasa -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter