VPDK Dardedzes laivu brauciens 2014

2014. gada 22-24.augusts, Mēmeles līkloči

Ikgadējais vidējās paaudzes deju kolektīva “Dardedze” laivu brauciens ir kā Opening party jaunajai sezonai. Šoreiz mazākā sastāvā kā parasti - sešas laivas ar dedzīgiem laivotājiem bija gatavas doties pa Mēmeles līkločiem, sākot no Dienvidsusējas ietekas līdz kempinga vietai “Krastmalas”, kopā 22km.

Sestdienas rīts bija saulains un silts un jau šķita, ka lietainā laika prognoze mums ies secen, tomēr tieši brīdī, kad pieveda laivas, sākās kārtīgs lietus. Spītējot laika apstākļiem sēdāmies laivās un sākām ceļojumu. Savs šarms tādām slapjam braucienam pa aizaugušu upi bija – upes zāles pilnas lieliem skaistiem ūdens pilieniem un ūdens virsma burbuļo atsitoties spēcīgajām ūdens lāsēm. Lietus rimās un atkal atsākās kā negaiss ar divtik lielu sparu. Un pat vēl šī izmirkšana nelikās nekas pārāk traģisks. Turpinājām braši ceļu izkāpdami te Latvijas, te Lietuvas pusē un īsi aprunādamies ar vietējiem makšķerniekiem, kas zināja teikt, ka “jā, jā pirms kāda laika pa upi esot aizslīdējusi ‘sakabe’ tautu sadraudzības stilā “ :) - tātad visi optimisma pilni neskatoties uz slapjo laiku. Īsi pirms finiša izlijuši trešo reizi, slapji un nosaluši, finišējām kā pēdējā laiva. Un kā skaista dāvana par izturību, debesīs uzmirdzēja krāšņa Dardedze.

Vakaru un veselību glāba pirts, kuru mums uzsauca kempinga biedri. Pirts bija pašā labumā un karstumā, kad durvīs parādījās Ieva Zara un lūdza puišiem palīdzēt uzstumt kalnā mašīnu, jo ceļš bija tik salijis, ka mašīna pati saviem spēkiem augšā tikt nevarēja. Gandrīz kā Credo dziesmā “… četras meitenes kailas” četri puiši kaili pa pļavu skrēja. Labuma no tā nebija nekāda, bet kas par skatu! Zaru ģimene laimīgi tika mājās izbraucot pa citu ceļu.

Naktī, protams, neizpalika dziedāšana Kazāka ģitāras pavadībā, par ko mūs atkal uzslavēja kempinga kaimiņi nākamajā dienā, kad četri brašuļi (nu jau apģērbti) palīdzēja viņiem tikt slidenajā kalnā.

Svētdienas dienu nolēmām veltīt novadpētniecībai. Sākām ar turpat mežā esošajām karsta kritenēm, ar ko Skaistkalne slavena. Starp citu, mājas saimnieks atklāja, ka viņa pirtiņa stāvot potenciālas kritenes vietā, jo esot urbis aku un atklājis, ka apakšā ir tukšums. Ha, būtu zinājuši, varbūt nebūtu gājuši.

Tālāk ļāvāmies geocashingam un nokļuvām Bārbelē pie sēravota, kur blakus norāde uz Ausekļu dzirnavām. Negaidot neko īpašu devamies turp un atklājām pamatīgu saimniecību un novadpētniecības muzeju. Mūs sagaidīja dzirnavu saimnieks Mārtiņš Mediņš un izvadāja pa savu saimniecību, stāstīdams par to ar lielu aizrautību. Vēja un ūdens dzirnavas, klēts, šķūnis ar kuļmašīnu un dažādām zemkopībai paredzētām antīkām mašīnām. Klausījāmies nepagurdami un apbrīnojām saimnieku, kurš šo visu bija sācis kā hobiju, taču nu jau tas izvērsis par biznesu - viesu nams, muzejs, kempings, dzirnavas, kuras nākamgad būšot darba kārtībā un to varēšot nodemonstrēt, tātad tās būs vienīgās Latvijā vēja dzirnavas, kas tiešām funkcionēs. 2,5 stundu garā ciemošanās beidzās ar norunu, ka Dardedze varētu uzdejot kādā no pasākumiem, ko Mediņa kungs rīko savā saimniecībā par godu ražas novakšanai vai sākoties sējas darbiem.

Rūdīti lietū, silti sagaidīti tepat Latvijas mazpilsētā izzinot, uzzinot, un atklājot vairāk par sevi, citiem un Latviju, esam gatavi jaunajai sezonai!

- Līga -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter