"Ik rudeni danci vedu" Lielvārdē

2014. gada 8.novembris, k/n "Lielvārde"

Gada tumšākais mēnesis straujiem soļiem ir klāt, tāpēc katrs latvietis sev neviļus uzdod jautājumu: “kā gan izgaismot savas mājas stūrus, pagultes, steidzīgo pretīmnācēju sejas un mīļo cilvēku sirdis?” Protams, mēs varam viens otram veltīt kādu jauku vārdu, dāvināt ziedus, apskaut un sabučot, taču Dardedzei dega vēlme paveikt, ko nedaudz plašāku, lai prieks un lepnums par Latviju vēl vairāk pildītu Lāčplēša lielās ausis un dzidrinātu Laimdotas balto sirdi!

Ar šo sajūtu sirdī, apvienot latviešu varoņu seno spēku un mīlestību, mēs, TDA un VPDK “Dardedze”, kā jau katru gadu patriotiskākajā nedēļā devāmies ciemos pie draugiem VPDK „Lāčplēsis” Lielvārdē, lai kopā, izdejojot dažādas dejas, sajustu gaisā šo tik īpašo latvisko svētku atmosfēru.

Tā pēcpusdienā, kad visi rumaki bija sabraukuši, glaunās svētku drānas uzģērbtas, dāmu lūpas klātas sarkanas un puišu zābaki nospodrināti, atlika tik uzņemt svētku kopbildi, ko vēlāk ierāmēt, lai koncerts beidzot varētu sākties. Izdejojām vairākas dejas: citas jau iepriekš redzētas, cita mūsu pašu darināta, cita uztraukuma pavadīta pirmizrāde! Pat vairāk, šis emocijām bagātais koncerts bija mūsu pirmais solis uz skatuves šosezon, kas pilnīgi noteikti bija varens lādiņš, jaunām, lielām lietām, vēl trakākiem izaicinājumiem, jautrākām ballītēm un nenogurdināmiem mēģinājumiem skolas zālē. Savu šīs sezonas pirmo koncertu kopā izdejojām ar VPDK „Upe”, VPDK „Vidums” un VPDK „Tingeltangels”.

Kā jau kārtīgiem dejotājiem mums nepietika ar koncertu vien, un dejas tika turpinātas arī vakara ballītē, kurā ar dažādiem spožiem un „uz vietas” tapušiem priekšnesumiem tika smīdināti un izklaidēti pārējie kolektīvu dejotāji. Tikai tad, kad jau kājas vairs neklausīja, acis pašas krita ciet kā klavieru smagie vāki, mēs negribīgi uzsākām mājupceļu.

Sakām lielu paldies VPDK „Lāčplēsis” un mūsu Intai par uzaicinājumu! Kā arī gribam apsveikt mūsu jaunos dejotājus, kam šis bija pirmais koncerts Dardedzes sastāvā – Elīnu, Āri un Dāvi no jauniešu sastāva, un Edgaru, Aigu un Ulvitu no vidējās paaudzes deju kolektīva! Lai visiem šogad raitiem deju soļiem un piedzīvojumiem bagāta jaunā sezona!

- Rasa M. & Rasa B. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter