Svētki svētdienā

2015.gada 1.marts, VEF Kultūras pils

Dejotāji ir viena izturīga tauta, un tikko nodejots koncerts nav šķērslis, lai jau nākamajā dienā atkal uzstātos ar jaunu enerģijas sparu. Un tā, svētdienas pēcpusdienā devāmies VEF virzienā, lai kopā svinētu Kultūras pils 55. jubileju.

Visi VEF pulciņi, un nu jau piekto gadu viņu skaitā esam arī mēs, TDA „Dardedze”, sanāca kopā, lai dejā iepriecinātu sevi un kuplo skatītāju pulku. Enerģija un spēks virmoja gan skatītāju rindās, gan arī dejotāju vidū. Deja tiešām ir spēks! Spēks sanākt kopā, spēks dzīvot, spēks mīlēt. Kas gan cits, ja ne mīlestība uz deju un latviešu kultūru, ir likusi cīnīties un pastāvēt Kultūras pilij jau vairāk kā pus gadsimtu?

Šoreiz visi dalām vietu mazajā, bet ērtajā ģērbtuvē turpat pie skatuves. Vietas nav daudz, bet tik draudzīgam kolektīvam kāds stūrītis atrodas pilnīgi visiem. Vēl jāpaspēj piespraust daiļie Bārtas kroņi un ziedu vainagi, jāapsien priekšauti un koncerts var sākties! Pag, ir jāaizlaiž uz mājām pēc līdzi nepaņemtajām tumšajām biksēm, un tad sākam!

Mierīgās, jestrās, nedaudz nerātnās un pavisam nopietnās dejas nomaina vienu otru, un zālē klusi atskan pateicības vārdi un izčukstēts „Cik skaisti!” Ir prieks, ir svētku sajūta. Ir labi nodejots – kā labi padarīts darbs.


- Ineta -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter