VPDK Dardedze festivālā “Trejdeksnis”

2015.gada 11.aprīlis, Druva

11.aprīlis, siltākā un saulainākā pavasara diena, spoža saule, +17grādu un VPDK Dardedzei priekšā neliels izaicinājums – 8.Starpnovadu vidējās paaudzes deju festivāls “Trejdeksnis” Druvas kultūras namā, kurā šogad piedalījās 7 kolektīvi (Dardedze, Bandava, Pavediens, Druva, Sudmaliņas, Kurzeme, Vidums). Festivāls notiek reizi divos gados un viens no kolektīviem iegūst ceļojošo balvu “Trejdeksnis”.

Šogad, par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, kolektīviem bija jāsagatavo trīs dejas – divas pēc izvēles un vienu ES dalībvalsts deju.

Sagatavojuši “Krustami dejami, krustami lecami”, “Es māceju danci vest” un lietuviešu deju, dardedzieši palēnām ierodas Druvā ar lielām saldējuma tūtām rokās, jo neviens nav varējis pabraukt garām Druvas piena kombināta kafejnīcai “Saulainā puse” un nenopirkt Druvas gardo saldējumu. Kultūras namā mūs sirsnīgi sagaida tā saimnieki, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Druva” un aicina atpazīt dažādu valstu dziras (kas mums izdodas lieliski), kā arī iesildīties izdejojot skotu tautas deju.

Mazliet satraukuma un festivāls var sākties! :) Sākumā tiek nodejotas latviešu un saldajā tiek atstātas ES valstu dejas. Pārsvarā tiek dejotas igauņu tautas dejas un esam vienīgie, kas dejo lietuviešu deju.

Pēc katra kārtīga koncerta seko kārtīga ballīte, kuras sākumā tiek paziņoti žūrijas rezultāti.Dardedze iegūst balvu par vislabāk nodejoto cittautu deju un vienu no divām īpašām žūrijas specbalvām par elegantāko un smaidīgāko puisi dejā, kas pienākas puisim no 4.pāra dejā “Es mācēju danci vest”- Jānim Lasim. Patīkams pārsteigums un kaste “Druvas” saldējuma.

Uzgavilējam šī gada festivāla uzvarētājiem, vidējās paaudzes deju kolektīvam “Bandava”, kas savā īpašumā uz diviem gadiem iegūst ceļojošo balvu “Trejdeksnis”.

Gandarīti par paveikto, saēdušies “Druvas” saldējumu, metamies dejās un turpinam ballēties.

Paldies VPDK Druvai par sirsnīgo uzņemšanu un ceram uz tikšanos pēc diviem gadiem Druvā!


- Līga L. -

Video:

"Deja 2"

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter