Dardedze dejo arī uz ūdens

2015. gada 1. jūlijs, Andrejosta

Siltā un vējainā trešdienas vakarā Andrejsalas laivu nomas punktā sākas savāda rosība – šeit jautrā solī ieradās Dardedzes dejotāji uz nu jau ikgadējo laivu braucienu pa Daugavu un pilsētas kanālu. Tika izdalīti airi un cits nepieciešamais ekipējums, lai brauciens noritētu veiksmīgi, un, protams, instruktāža. Rūdolfa vadībā, tikām instruēti kā neapgāzt laivu, pareizi airēt un vēl pašas nepieciešamākās lietas. Kad instruktāža noklausīta, piedzīvojums var sākties!

Pirmais pārbaudījums jau bija pareizi ierāpties laivā, lai to neapgāztu, kad tas izdarīts, jāsaskaņo airēšanas tehnika ar savu laivas biedru. Tā kā dažiem no braucējiem šī ir pirmā reize kanoe laivā, sākums ir gana jautrs un sagādā ne mazums asu izjūtu – notika biežas saskriešanās ar citām laivām, iebraukšana krastā un apkārt esošajos objektos. Kad visi bija sakāpuši laivās un iemēģinājuši roku airēšanā, 11 laivu un 22 laivotāju sastāvā devāmies iekarot dziļos Daugavas ūdeņus. Šķērsojām Daugavu un slīdējām Saules akmens virzienā.

Daugavā valdīja pamatīgs vējš un viļņi, kā rezultātā dažiem, šķiet, ka Daugava bija par šauru un bez ietriekšanās Vanšu tiltā un biežas došanās pretējā virzienā neiztika, tomēr visi sveiki un veseli piestājam Daugavas pretējā krastā. Neliels brīdis atpūtai, izmetām loku pa Zundu un atkal šķērsojām Daugavu, lai iekarotu Pilsētas kanālu, pa ceļam vērojot Vecrīgas skaistās ainavas, kuģus un Rīgas tiltus no pavisam cita, ikdienā neierasta, skatu punkta. Pirms kanāla atkal ieturējām nelielu pauzīti, un devāmies iekarot tā burvību. Iepretim Centrāltirgum visi aizrautīgi nodevāmies pīļu jaunās paaudzes vērošanai, daži no mums pamanījās itin veiksmīgi sapīties ūdenszālēs, kā rezultātā tikai mainīts pat komandas nosaukums.

Pamatīgi noguruši piestājām Kronvalda parkā piknikam uz ūdens, kurš izvērtās par jautru pasākumu pusstundas garumā ar jautrām sarunām un dažādu našķu un dzērienu baudīšanu. Tuvojoties nobeigumam, ar airēšanu arī visiem jau veicās daudz labāk, tā vien prasījās izmest vēl otru loku pa kanālu. Saulei rietot, pēc desmitiem vakarā, atgriezāmies Andrejsalas jahtkluba laivu piestātnē. Tāpat, kā iekāpšana, arī izkāpšana sagādāja ne mazums jautru brīžu, arī liela daļa laivotāju bija saslapinājuši bikses un ne tikai, daži pamanījās izbraukt zem Kanāla strūklakām un bija izmirkuši no galvas līdz kājām...

Pasākums izvērtās ļoti labs, laiks laivošanai bija ideāls, nevienam, par laimi, neizdevās izkrist no laivas un, ar smaidiem sejā, uz pozitīvas nots, arī laivu brauciens noslēdzās.

Liels paldies Rūdolfam par pasākuma organizēšanu un jautro, atraktīvo instruktāžu, kā arī sveicieni Piedzīvojumu organizācijai “Lūzumpunkts” par laivu nodrošināšanu!

Lai visiem izdevusies un piedzīvojumiem bagāta vasara!


- Ilmārs -

Video:

"Aizkulises bez bebriem"


video autors: Uģis Kronbergs

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter