Jungen! Schlagen den Flegel jeb Dardedze pieskandina Vāczemi!

2015. gada 09-17. jūlijs, Bitburga, Vācija

Taureņi vēderā, skudriņas uz muguras un visādi citādā ziņā jaušams satraukums virmoja gaisā. Ar pirmajiem saules stariem, saldās ziedošo vīgriežu smaržas apreibināti VPDK „Dardedze” dejotāji bija gatavi kārtējam izaicinājumam – Bitburgas folkloras festivālam Vācijā, kas šogad svinēja savu 50. gadskārtu. Bruņojušies ar Itālijas saules un smaidu eliksīru, kripatiņu māju sajūtas un ar pāri plūstošo emociju un entuziasma kausu devāmies ceļā.

Veicamais ceļš nebija tas vieglākais, bet draudzīgs plecs, palīdzīga roka, neskaitāmās dziesmu grāmatas un varenie dziedātāji, kas dažubrīd lika domāt, ka mēs varētu būt arī nopelniem bagāts koris to visu savija kopā varenā un krāšņā Līgo svētku vainagā, kas liek laimes skurbumā reibt un izturēt līdz rītam. Bitburga mūs silti sagaidīja atvēlot mums divus sargeņģeļus, kuru klātbūtni mēs reizi pa reizei izjutām. Festivālu pieskandināt palīdzēja vēl 16 kolektīvi no visas pasaules. Godam nodejoti tika 5 koncerti un izstaigāta teju visa pilēta svētku gājiena laikā, kuru emociju un iznešanās ziņā daļēji varētu pat pielīdzināt Dziesmu un Deju svētku gājienam . Paldies mūsu vadītājai Ilzei Kronbergai par sagatavoto programmu. Vien piebildīšu, ka Ilze sevi pierādīja pavisam jaunā ampluā, proti, viņa spēja iekļauties kapelas sastāvā un parādīja sevi kā varenu bungu un ritma pavēlnieci.

Likām gavilēt un sajūsmā spiegt ne tikai skatītājiem, bet arī citiem festivāla dalībniekiem. Bijām sarūpējuši sveicienus visiem no Latvijas, no Dardedzes. Par to paldies mūsu neizsīkstošajiem ideju avotiem : Ilonai B., Kristai un sveicienu nesējiem Mārtiņam ar Sabīnei.

Ar šo šis stāts vēl nebeidzas. Būdami principā vidējās paaudzes deju kolektīvs (sirdī mēs visi esam vēl joprojām jaunieši) vakaros spējām pārdziedāt Slovēņus un gandrīz iemācīt viņiem „Pūt vējiņi”. Brīžos starp koncertiem apskatījām Mozeles ielejas gleznainos skatus un izbaudījām dabas sniegtās veltes. Pabijām Trier, Bernkastel-Kues un Traben-Trarbach . Par to lielum lielais paldies mūsu labajiem gariņiem, fantastiskām dejotājām un „Dardedzes” balstam : Aijai un Baibai.

Ar festivāla pēdējiem deju soļiem mūsu ceļojums nebeidzās. Priekšā vēl bija neskaitāmu kilometru, neredzētu vietu, nenoietu soļu un nenodziedātu dziesmu. Prieks par to kādi esam, jo visa autobusa labklājības un labsajūtas vārdā upurējās divi Jāņi un sarūpēja spaini ledus :)

Teikšu īsi, ka nākamā pietura bija Berlīne. Katram no mums tas bija piedzīvojums - vienam ar Reihstāgu, otram ar kuģīti, trešajam ar naksnīgajām pastaigām un uztrauktiem istabas biedriem.

Pēdējās naktsmājas pirms atgriešanās bija Varšava, kur katrs no ceļotājiem to baudīja pēc saviem ieskatiem.

Kopā ar mums katrā koncertā kopā bija Ķekavas tautas mūzikas kapela "Klabatas". Paldies viņiem : Valdim, Rutai, Kristai un Aivim.

Beigu beigās bučas no meičām un maktenu rokasspiedienu no puišiem ir pelnījuši mūsu Impro šoferīši: Jānis un Edgars. Kā secinājām, ka nākošreiz bez viņiem nu nekādi...

Negribas jau lielīties... ne tikai Jāņi, bet vispār mēs visi esam labi un tas mūs padara īpašus. Tāds nu ir tas mūsu feinais kolhozs...


Kolektīva vārdā

- Jānis -

Video:

"Gājiens"

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter