Sešas laivas un suns

2015. gada 04-06. septembris, Engure

Iestājoties septembrim, laiks vairs nelutināja. Mūs ļoti interesēja laika prognoze nedēļas nogalei, jo bija ieplānots nu jau tradicionālais jaunās sezonas atklāšana pasākums – laivu brauciens. Laika ziņu portāli neko spīdošu nesolīja. Kāds noteikti padomāja, ka esam traki un katrs jau jūk prātā pa savam, bet mēs JŪKAM KOPĀ!

Īstie dabas bērni ieradās jau iepriekšējā vakarā, lai ar dažādiem rituāliem - uguns pielūgšanu, gardiem smiekliem un citiem nestajiem upuriem -, izlūgtos Upes, Saules un Lietus Dievu svētību. Nakts izdarības bija nesušas augļus, un prognozētā negaisa vietā mūs modināja saules stari. Kārtīgi pabrokastojuši, laiku lieki netērējām. Laiva pēc laivas viegli ieslīdēja ūdenī un pirmajā līkumā pazuda skatam.

Engure mūs pārsteidza ar gleznainumu un daudzveidīgumu. Vien nieka noairētajos 11 km ceļā bija Ugāles dzirnavas, cīnījāmies ar neskaitāmiem šķēršļiem un pārbaudījumiem, tika izvērsta vispārēja Džeinas glābšanas un pēc tam sildīšanas operācija. Piebildīšu, ka kārtīgu „gāzienu” arī dabūjām. Ja neņem vērā vien dažas slapjas kājas, tad kopumā sauss brauciens. Mazliet pietrūka „152” tradicionālās septiņas krišanas pāri bortam, bet tas varbūt lai paliek citai upe, citai reizei.

Finišā mūs sagaidīja silta pirtiņa un „fantastiskās ķēķa brigādes” uz ugunskura sarūpētas karaliskās vakariņas. Tika izdzīvots stāsts par Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem pirtiņā. Izstrādāts biznesa plāns un mārketinga stratēģija „Maģiskajiem Klāva kokgriezumiem”. Pa ceļam uz mājā piestājām Ugāles baznīcā un aplūkojām slavenās Kuldīgas meistara Kornelija Ranneusa ērģeles.

Tas tikai tā, nelielam ieskatam, kā mums gāja, lai nākošreiz šis stāsts kalpo kā iedrošinājums tiem, kas netika vai nobijās.- Jānis -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter