Izdejoju baltu ziemu

2015. gada 6. decembris, VEF Kultūras Pils

Ir pagājusi tieši nedēļa...laiks starp 2. un 3. adventi...tieši tik ilgs laiks bija nepieciešams, lai sakārtotu „pa plauktiņiem” tās skaistās domas un sajūtas, kas tik bagātīgi radās TDA “Dardedze”, VPDK Dardedze un vieskolektīvu kopīgi radītajā pasakainajā deju koncertā „Izdejoju baltu ziemu”. Lai arī aiz loga līņāja lietus, uz VEF skatuves pilnībā tika izdejota ziemas pasaka. Skaisto noskaņu uzbūra brīnišķīgi fragmenti no Jāņa Jaunsudrabiņa „Baltā grāmata” atmiņām un izdejotās tautas dejas. Kā tas īsti todien notika?

..tā sajūta... to vēl ilgi neaizmirsīšu.. mēs Dardedzieši un mūsu lieliskā vadītāja visi vienā lielā kopīgā aplī stāvam uz skatuves.. ir jābūt klusiem, jo otrpus skatuves aizkariem jau pulcējas mīļie skatītāji un atbalstītāji.. un klusiņām, bet tieši tāpēc tik maģiski, atskan Dardedzes spēcinošie vārdi: „Es varu, Tu vari, Mēs varam - CEMENTS!!!” ..gaisā virmo tāda enerģija.. un es zinu, ka viss izdosies!

Tieši tā arī tas bija – koncerts izdevās! Neskaitāmas draugu, radu un pat nepazīstamu skatītāju atsauksmes lika saprast, ka mēs, TDA “Dardedze”, kopā ar draugiem no visas Latvijas - TDA “Jandāls”, VPDK "Druva", VPDK "Vidums", Deju kopa “Jautraviņa”, JDK “Ūsiņš”, VPDK "Daugavieši", VPDK "Vidzeme", VPDK "Dardedze", iekrāsojām šo ziemu un uzbūrām maģisko Ziemassvētku brīnumu! ..vismaz mūsu un skatītāju sirdīs pilnīgi noteikti..

Paldies visiem tiem rūķīšiem, kuri radīja skaisto scenāriju, skatuves noformējumu, gaismu spēles, mūzikas skanējumu, paldies VEF saimniekiem, kuri ļāva deju kolektīviem ciemoties VEF telpās. Paldies mums pašiem, jo tieši kopā ar jums, mīļie deju kolektīva biedri, bija iespēja izjust to maģisko sajūtu, ka dejai ir spēks un kopā būšanai ir spēks. Paldies!- Madara V. -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter