Divi, divi, kas tie divi

2016. gada 30. janvāris, Bauskas Kultūras centrs

Janvāra beigās, TDA “Dardedze” bija tas gods doties ciemos uz Bausku pie mūsu deju draugiem TDA “Jandāls”. Kopīgi uzdejot, svinīgi atzīmēt TDA “Jandāls” kolektīva 55. jubilejas gada sākšanos, un, protams, arī plašākai publikai parādīt zināmos un jaunapgūtos soļus deju koncertā “Divi, divi, kas tie divi”. Koncerta programmā varēja iegūt nelielu ieskatu dejām, ko plašāk jau varēs vērot tautas deju ansambļu svētkos, kas norisināsies 28. maijā Cēsīs.

No koncertiem, un Bauska nebija izņēmums, man visspilgtāk atmiņā ieguļas gūtās emocijas, tā ir pozitīvi orientētā enerģētika, kura apņem ikkatru no mums pirms, uzstāšanās brīdī un kad jau viss beidzies. To ir jāsajūt! Vienkārši fantastico!

Zīmīgi, ka koncerta nosaukums pats par sevi īsi un kodolīgi raksturo galveno, katras dejas pamatu un vērtību - meitu un puisi. Dejas vēstījums, enerģētika un raksturs balstās uz - meitas plastiskās, maigās un vieglās kustības, kā arī puiša staltās stājas, ciešā tvēriena un izteiksmīgām kustībām. Tas brīdis, kurā deju zāle piepildās ar pozitīvi lādētu enerģiju un emocijām, kad skatītājam iepukstas straujāk kāds sirdspuksts vai pat rodas vēlme pašam sākt kustēties līdzi, tas ikvienam dejotājam ir lielākais gandarījums. Jo, lai viss tas varētu notikt, tiek aizvadīti daudzi deju mēģinājumi un izlieti sviedri, bet dejošana uz skatuves un vēlāk dzirdamie sajūsmināto skatītāju vētrainie aplausi un ovācijas visu to liek aizmirst, baudīt un ilgi vēl smaidīt. Un pats galvenais, liek turpināt strādāt cītīgāk, lai būtu vēl cēlāks un baudāmāks dejas skatījums!

Bija skaisti un prieks dejot kopā ar tautas deju ansambļiem “Jandāls”, “Jaunība” un “Gatve”, kā arī jauniešu deju kolektīviem “Pūpolītis”, “Māra”, “Mēmelīte” un “Silava”.

Paldies visiem, visiem, visiem, kuri veica labos darbiņus, tādējādi palīdzot nonākt pie brīnišķīgā rezultāta. Paldies! :)- Arnis -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter