Jezupa dienas sadancis Krāslavā

2016. gada 19. marts, Krāslavas kultūras nams

19. marta rītā visi dardedzieši posās tālam ceļam. Nē, ne gluži uz ārzemēm, bet tepat, pavisam netālu no Krievijas robežas – Krāslavu. Šoreiz gan ne lai pazustu Latgalē, bet gan vienotos kopīgā dejā ar citiem pulciņiem.

Lai gan tika mērots tāls ceļš, tomēr autobuss bija jautrības un pozitīvisma pilns visas četras stundas. Dažs gan centās vēl atgūt naktī nokavētās miega stundas, bet, kad dardzedzieši sanāk kopā, tad bez smiekliem neiztikt. Pa ceļam piestājām nu jau tradicionālajā vietā, Liepkalnos, lai papildinātu vēderus ar svaigām un gardām brokastīm.

Krāslavā mūs sagaidīja silti un ar platiem smaidiem. Ierādīja ģērbtuves, un tad jau bijām gatavi arī iemēģināt skatuves grīdu. Viesos vedām pašus jaunākos deju gabalus, tādēļ tika izmantota katra mēģinājuma minūte. Pēc tam savam lielajam uznācienam gatavojās arī vietējie pulciņi, kuriem tas nebija vienkārši koncerts, bet gan skate, kurā katrs gribēja parādīt sevi no vislabākās puses. Gāja viņiem labi, tika sadalītas pirmās un otrās pakāpes. Pačukstēšu, ka žūrijas sastāvā bija arī mūsu Ilze. Skatītāji cītīgi atbalstīja gan skates dalībniekus, gan arī viesu pulciņus, kuri savus deju soļu rādīja koncerta otrajā daļā. Kaut arī savu māku rādīja arī kolektīvi no Lietuvas, tomēr tālākā ciemiņa titulu ieguvām mēs. :)

Kas tad būtu koncerts Latgalē bez kārtīgas ballītes! Jautros danču virpuļos visus grieza folkloras kopa Dziga (es gan neesmu droša, ka visi saprata latgaliešu valodā dotos norādījumus). Ballēties dardedzieši prot. To pierāda kaut vai fakts, ka nu jau tradicionāli Dardedze ballītē palika pēdējie. Un vēl vairāk – ar iekāpšanu autobusā nekas jau nebeidzās – ballīte turpinājās līdz pašai Rīgai.

Paldies krāslaviešiem par brīnišķīgo uzņemšanu! Mēs noteikti vēl atgriezīsimies, jo kā vēstot kāds ticējums, ja kāds pulciņš no Rīgas aizbraucis dejot uz Krāslavu, tad arī nākamajā gadā tas braukšot dejot uz Krāslavu.- Inita -

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter