Gredzenus mijot

2016. gada 28. maijs, Cēsis

“Viņi dejoja vienu vasaru, un tagad abiem kopīgs liktenis.” Tā 28. maijā Cēsu pils parka estrādē vairāk nekā 1000 dejotāju no Latvijas labākajiem tautas deju kolektīviem pārrakstīja slavenās Imanta Kalniņa dziesmas vārdus deju uzvedumā “Gredzenus mijot”.

Kā skatītāji, tā arī dejotāji todien bija liecinieki divu cilvēku mīlestībai – gan uz skatuves, gan dzīvē. Uzveduma solisti “jā” vārdu un mūžīgu uzticību viens otram solīja ne vien uz skatuves, bet arī dzīvē. Kopā tika radīta īstu latviešu vedību sajūta, kur divas saimes kļūst par vienu.

Uzvedumā “Gredzenus mijot” tika izdejotas šim notikumam speciāli atlasītas, kā arī no jauna radītas dejas – meitenes pārvērtās par meža meitām dejās “Visi mezgli vaļā vērti“ un “Es saviju vainadziņu”, savukārt puiši savu bravūrīgumu rādīja dejā “Kas tos dūmus kūpināja”. Izdejojām latviešu tautas lepnumu dejā “No tautas dvēselītes” un spēlējāmies dejā ”Rikšiem laidu kumeliņu”. Visi dejotāji kopā iedzirkstījās, sveicot jauno pāri, un uguņoja dejā “Te uguņi, tur uguņi”.

Par skatītāju vēlmi izdzīvot mīlestību kopā ar dejotājiem liecināja ne vien pusstundas laikā izpirktās biļetes un nepieciešamība rīkot papildus koncertu, bet arī tas īpašais siltums un enerģija, ko ikviens dejotājs saņēma no skatītāju rindām.

Ir skaisti piedalīties mīlestībā. Kas zina, varbūt tā kļūs par tradīciju – laiku pa laikam Cēsu pils parku pārvērst par latviešu sētu, kurā dzīvo dejotprieks, siltums un mīlestība.

Paldies pasākuma rīkotājiem par uzdrīkstēšanos un visiem pasākuma dalībniekiem par kopības sajūtu!- Dana -

foto autors: Reinis Oliņš

LV | ENG
Instagram Facebook Twitter